Kapanan Facebook Hesapları 10 Saniyede Nasıl Açılır?

Kapanan Facebook Hesapları 10 Saniyede Nasıl Açılır?

Facebook platformu, günümüzde en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya mecralarından bir tanesidir. Ancak bu platformda mevcut olan hesaplar, kimi zaman farklı sebeplere bağlı olarak kapatılmaktadır. Bu durumda da kullanıcılar hesaplarını kullanmaya devam edebilmek için kapanan Facebook hesapları 10 saniyede nasıl açılır sorusuna yanıt aranmaktadır. Bu noktada kapatılmış Facebook hesapları, birkaç farklı yöntem ile kullanıma açılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda hesabın tekrar açılması ve kullanılabilmesi mümkün değildir.

Facebook hesaplarının kapatılmasında birden fazla faktör etkili olabilmektedir. Bu nedenle, hesap açma yöntemleri de farklılık gösterebilmektedir. Eğer hesabınız nedensiz yere kapatılmış ise kolayca hesabınızı kullanıma açabilmeniz mümkündür. Kapatılmış Facebook hesaplarını kullanmaya devam edebilmek için araştırma yapan bireyler, aşağıdaki başlıkları inceleyerek hesapların nasıl açılabileceğini öğrenebilmektedir.

Facebook Kapanan Hesabı Açma

Kapanan hesap açma Instagram

Facebook kapanan hesabı açma işlemi yapabilmek için tercih edilebilecek en kısa yöntem, Facebook mail adreslerine mail göndermek olacaktır. Zira Facebook hesabı kimi zaman kullanıcıların kendisi tarafından kapatılmakta, kimi zaman ise sistem tarafından kullanıma kapatılmaktadır. Bu tür kapatılmış hesapları tekrardan açabilmek için kullanılabilecek mail adresleri şunlardır;

  1. disabled@facebook.com
  2. appeals@facebook.com
  3. info@facebook.com

Bu mail adreslerinden dilediğinizi seçerek hesabınızın kapatıldığını ve tekrar kullanmak istediğinizi İngilizce şekilde yazıp göndermeniz gerekmektedir. İngilizce olarak “Hello, my Facebook account has been closed. Is there any way to open it again? Can you help me about this?” mesajını kopyalayarak gönderebilirsiniz. Eğer hesabınız bir nedene bağlı olarak kapatılmış ise, maile gelen cevapta bu nedenler belirtilecek ve hesabınızın tekrar aktif edilip edilemeyeceği açıklanacaktır. Eğer İngilizce bilginiz yeterli değilse sizlere gönderilen mail cevabını çeviri siteleri üzerinden çevirerek bilgi alabilirsiniz.

Facebook Hesabın Kapatıldı Uyarısı

Hesap bilgilerini Facebook ana ekranına girerek profiline erişmek isteyen bireyler, kimi zaman Facebook hesabın kapatıldı uyarısı alabilmektedir. Bu uyarıyı alan kişiler, hesaplarını kendileri kapatmış olabilir, sistem tarafından hesap askıya alınmış olabilir ya da diğer Facebook kullanıcılarının yaptığı şikayet ve spamlar hesabı kapatabilir. Bu gibi durumlarda sorunun kaynağını anlayabilmek için Facebook Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz. Yardım Merkezi’nde kullanıcıların öğrenmek istediği tüm bilgiler ve yaşanabilecek tüm sorunlar ve çözümleri bulunmaktadır. Hesabınızın neden ve nasıl kapatıldığına bağlı olarak bu belirtilen linkten yardım alabilirsiniz.

Facebook hesabı kapatılan kişiler, Facebook web sitesinin ana sayfası üzerinden de yardım merkezine erişim sağlayabilmektedir. Ayrıca bu sekme üzerinden “Şifremi Unuttum” kısmına giriş yaparak hesabınızın şifresini değiştirebilir ve hesabınıza tekrardan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Facebook Hesabım Kapatıldı Ne Yapmalıyım?

Başka birini taklit eden hesaplar açma, uygunsuz içerikler paylaşma ve bu gibi eylemlere bağlı olarak Facebook hesapları kapatılabilmektedir. Ancak bazı zamanlarda Facebook kullanıcıları yanlış ve yasak bir eylemde bulunmasalar bile hesaplarının kapatılması sorunuyla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durumda Facebook kilitlenen hesabı açma işlemi yapabilmek için buraya tıklayabilirsiniz. Linke tıkladığınız zaman karşınıza gelen sayfada hesabınızı tekrardan kullanıma açabilmek için takip etmeniz gereken adımlar ve ilgili alanlara girmeniz gereken bilgiler belirtilmektedir. Bu bilgileri girerek kolayca hesabınızı tekrardan kullanıma açabilirsiniz.

Eğer bu işlemleri doğru şekilde yapmanıza rağmen hesabınız açılmıyorsa, bu noktada hesabınızın süresi olarak kullanıma kapatıldığını bilmelisiniz. Zira bu işlemlerin yapılması durumunda bile hesabınızı kullanıma açamıyorsanız, Facebook kurallarını ihlal ettiğiniz için hesabınız kapatılmış ve bu nedenle tekrardan aktif hale getirilemiyor olabilir.

Facebook Hesabım Askıya Alındı Nasıl Düzeltebilirim?

Facebook platformunda spam yiyen ya da şikayet edilme gibi durumlar yaşayan kişilerin hesabı askıya alınabilmektedir. Bu durum, hesabı askıya alınan kişiler için bir ceza niteliği taşımaktadır. Bu bağlamda hesabı askıya alınan Facebook kullanıcıları Facebook hesabım askıya alındı nasıl düzeltebilirim diye düşünmektedir. Eğer Facebook hesabınız askıya alınmış ise, bu noktada tek yapmanız gereken şey beklemektir. Zira Facebook platformunda hiçbir hesap gereksiz ve nedensiz yere askıya alınmamaktadır.

Hesabın geçici olarak sistem tarafından dondurulması ya da askıya alınması, hesabın tam olarak kapatılmadığı anlamına gelmektedir. Ancak hesabın askıda bekleme süresi de değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle 7 ila 15 gün arasında hesap kapalı tutulmaktadır ve bu sürenin sonunda kişiler hesaplarına sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Ancak bilinmesi gerekir ki, daha önce hesabı askıya alınmış olan kişiler, uygunsuz hesap kullanımına devam ederse hesapları kalıcı olarak kapatılabilmektedir.

Facebook Kapatılan Hesabı Açma Programı

Kullanıcıların kendi rızaları ile kapattığı, sistem ya da şikayetler üzerine kapanan ve bu gibi farklı sebeplerden dolayı kapatılmış olan Facebook hesaplarını tekrar açmak isteyen kullanıcılar, Facebook kapatılan hesabı açma programı araştırması yaparak bu doğrultuda kullanılabilecek yöntemleri öğrenmek istemektedir. Hesabın kapatılması durumunda aynı hesabı tekrardan kullanabilmek için tercih edilebilecek birden fazla yol bulunmaktadır. Ancak bilinmesi gerekir ki, bu yöntemler her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Facebook’ta kapatılan hesapları kurtarabilmek için kullanabileceğiniz yöntemler ise aşağıdaki listede belirtilmektedir.

  • Facebook yardım mail adreslerine ileti göndererek hesap açma talebinde bulunmak
  • Facebook Yardım Merkezi üzerinden kapatılmış hesaplar için bilgi almak
  • Daha önce belirttiğimiz kilitlenen hesap açma linki üzerinden kimlik bilgilerinizle hesaba erişmek

Belirtilen bu 3 yöntem, çoğunlukla hesabın tekrardan açılmasına yardımcı olmaktadır. Ancak hesabını kötüye kullanan ve çok sayıda kullanıcı tarafından şikayet ve spamlara maruz kalmış hesapların tekrar kullanıma açılması oldukça zordur. Bu tür durumlarda da yeni bilgilerle bir Facebook hesabının açılması gerekebilir.

Dondurulan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook hesap dondurma, bu platformda fazla zaman geçiren ve bir süreliğine bu mecraya ara vermek isteyen kişiler tarafından sıkça yapılan işlemler arasında yerini almaktadır. Eğer siz de hesabınızı dondurduysanız ve tekrar kullanmak istiyorsanız, bu bağlamda tek yapmanız gereken şey, Facebook uygulaması ya da web sitesi üzerinden doğru bilgilerinizi kullanmak olacaktır. Zira dondurulan hesabı aktif hale getirmek için yapılması gereken özel adımlar bulunmamaktadır.

Eğer hesabınızı dondurmuş olmanıza rağmen belirtilen bu yöntem ile hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız, bu durumun sebebi şifrenizi ya da kullanıcı adınızı yanlış girmeniz olabilir. Bu durumu düzeltmek için ise Facebook ana ekranında yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayabilir ve telefonunuzda gönderilen onay kodunun ardından yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Aldığınız yeni şifre ile hesabınızı kullanmaya devam edebilmeniz mümkün bir hal alacaktır.

Facebook Kapatılan Hesabı Kimliksiz Açma

Kapanan hesabı kimliksiz açma Facebook

Tamamen kapatılmış Facebook hesaplarını açmak için kullanılan yöntemlerden bir tanesi de kimlik bilgilerini kullanarak yardım sayfasındaki formu doldurmaktır. Ancak pek çok birey, güvenlik açısından kimlik bilgilerini sistem ile paylaşmak istememekte ve Facebook kapatılan hesabı kimliksiz açma araştırması yapmaktadır. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, hesabı tekrar aktif etmek için en hızlı yöntem kimlik bilgilerini belirtmektir.

Sistemin kimlik bilgisi isteme nedeni ise, hesabın gerçekten kime ait olduğunu tespit etmek ve hesabın başka kullanıcıların eline geçmesini önlemektir. Bu nedenle hesabınızı sorunsuz ve hızlı şekilde açmak istiyorsanız bu yöntemi kullanmanız gerekir. Ancak daha önce belirttiğimiz yöntemleri kullanarak da hesabınızı tekrar açmaya çalışabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67