İnternette Kısa Yoldan Nasıl Popüler Olurum?

İnternette Kısa Yoldan Nasıl Popüler Olurum?

İnternette kısa yoldan nasıl popüler olurum? Sorusu çağımızda ve özellikle son yıllarda internet yoluyla para kazanmak en popüler konulardan biri haline gelmesiyle en merak edilen soru haline gelmiştir. Popüler kültürün mücidi olarak bilinen Andy Warhol der ki “ Bir gün herkes 10 dakikalığına ünlü olacak”.  Tabii Andy Warhol bunu söylediği zaman pek çok insan bu durumun mümkün olabileceğini zannetmiyordu. Fakat dünyanın geldiği noktada 10 dakikadan fazla ünlü olmanız bile mümkün olabilmektedir. Peki nasıl? Sorunun cevabı yazının devamında…

Sıradan Olmayın, Pek Çok Sıradan Kullanıcının Birkaç Adım Önüne Geçin

İnternetten popüler olmak için yapılması gerekenler

Sıradan olmayın, pek çok sıradan kullanıcının birkaç adım önüne geçin, günümüzde pek çok insan internet kullanımının yayılması ile kendisini pek çok kişiye tanıtma imkanı bulmaktadır. Ancak siz sıradan olursanız milyarlarca sıradan hesap arasında kaybolup gidersiniz…

Orijinal fikirler bulun ve pek çok kişinin önüne geçerek kendinizi fark ettirin.

Kullanıcı Adı Seçiminize Dikkat Edin

Kullanıcı adı seçiminize dikkat edin konusu sosyal medya platformlarının hepsi için ciddi ölçüde önemlidir. Kullanıcı adınızın doğru ve özenli seçmeniz insanların size sosyal medyada ilgi duymasını, sizi merak etmelerini sağlayabilir.

Kullanıcı adınızı öyle bir seçin ki birkaç kelimede sizin her şeyinizi özetlesin. Zevkleriniz, özellikleriniz, ilgi alanlarınız… Aklınıza gelebilecek pek çok alana yoğunlaşıp kullanıcı adınızı buna göre seçebilirsiniz.

Sosyal Medya Platformlarını Kullanmak

Sosyal medya platformlarını kullanmak günümüzde kişilerin kısa sürede popüler olmasının en kolay yolu olarak bilinir. Sosyal medya platformlarını kullanarak hem popüler olabilir hem de para kazanabilirsiniz nasıl mı? Cevap yazının devamında…

Facebook’ta popüler olmak, bir sosyal medya platformu olan Facebook’ un günümüzde 7’ den 70’ e neredeyse herkesin kullandığı bir uygulama olduğu biliniyor. Bu sosyal medya platformunu kullanarak popüler olmanız hatta bu uygulamadan para kazanmanız bile mümkün. Yani Faceebok’ta popüler olup para kazanmak günümüz dünyasında mümkündür.

Eğer amacınız buysa öncelikle günlük, haftalık, yıllık planlar yapmaya başlayın ki gelişim kaydedebilin. Bu sayede siz gelişirsiniz ve sosyal medya platformundan popüler olabilirsiniz. Hatta işin bonusu olarak para kazanmaya da başlarsınız. Yapılan planlamalar sayesinde Facebook kullanıcılarının ilgisi, beğenisi ve merak duygusu uyandıran konular belirlenir. Bu sayede hedef ktleye özgü içerikler üretilir.

Ayrıca Facebook üzerinden reklam alabilir ve kazancınıza ek olarak popülerliğinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Twitter’da popüler olmak, 2012 yılından bu yana popülerliği zirveye ulaşan Twitter’da popüler olmak mümkündür. Twitter sosyal medya platformları arasında, diğer sosyal medya platformlarına göre daha resmi bir yapıya sahiptir.  Pek çok kurum ya da kuruluş açıklamalarını bu platform üzerinden yayınlar. Ayrıca pek çok ülke bir birbirine ulaştırmak istediği mesajı, duyguyu Twitter üzerinden yapmaktadır. Twitter, sosyal medya platformlarından popüler olmak isteyen ve hatta para kazanmak isteyen kişiler için oldukça düzgün, kaliteli ve üst seviye bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkar.

Bu platform üzerinden popüler olmak için ilgi duyduğu alanlara ilişkin güncel, orijinal ve benzersiz tweetler atarak bir anda popüler olabilir. Hatta bu kişiler sonrasında para kazanmak isteyen için sosyal medya hesapları üzerinden ürün pazarlayabilir. Unutmayın! Ürünün kalitesi ise sizin ününüze ün katacak ve bu sayede kazancınızın katlanmasına katkı sunacaktır. Kişileri iyi analiz etmeli ve çok geniş bir insan kitlesine ürün satmaya çalıştığınızı unutmayın.

Ayrıca bu işin en mühim ayağının SEO kullanarak bu işlemleri gerçekleştirmek olduğunu hep anımsayın. SEO yani “Search Engine Optimization” sizin teknik çalışmalar yaparak, Twitter dünyasında belki de en yukarı sıralara taşıyacak ve hatta belki birinci sıraya oturmanıza vesile olacak çalışma ayrıntıdır.

Youtube’da popüler olmak ise en kolay yöntemdir. Pek çok insan, boş zamanının büyük kısmını Youtube üzerinden video izleyerek geçirir. Bu sebeple Youtube’dan popüler olmak mümkün olmaktadır. Dilediğiniz zaman diledğiniz yerde, dileğiniz konsepte video çekip Youtube platformuna yüklediğiniz bu videonuz ile, günümüz şartlarında pek çok kişiye ulaşabilirsiniz. Üstelik belli bir süre sonra hem popüler olup hem para kazanabilirsiniz.

Bu yolla yani youtube üzerinden para kazanma yoluyla ünlenmeniz de kaçınılmaz olabilir. Bu şekilde para kazanan ve ünlenen kişilere yaşadığımız çağda Youtuber denilir. Youtuber’lar Youtube’ye yükledikleri videolar için reklam alır ve oluşturdukları “adsense” üyeliği ile videonun belli bir sayıdaki izlenme seviyesini geçtikten sonra, kişiler videolarının izlenme sayısından da para kazanmaya başlar.

Bu işin en önemli ve en karlı kısmı reklamlardır. Hedef kitleye kendinizi ne kadar izletirseniz o kadar reklam alabilir ve bu sayede Youtube üzerinden gelecek olan kazancınızı üst seviyelere taşıyarak her geçen gün daha fazla para kazanabilirsiniz.

Eğer sizde özgün içeriklere sahip videolar çekip, geniş kitlelere ulaşarak para kazanmak isterseniz Youtube platformu tam size göre!

Instagram’da popüler olmak, günümüzde en sık tercih edilen yollardan biridir. Instagram günümüzün en çok kullanılan ve her yaştan birey arasında en popüler olan sosyal medya platformudur. Instagram’dan hem popüler olup hem para kazanmak isterseniz, bu durumda mümkün ve oldukça kolaydır. Sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen instagramda, çeşitli kitleleri hedefe koyarak pek çok farklı içerikler hazırlayarak hedef kitlenizin beğenisini kazanarak dikkat çekmeniz mümkündür. Bu sayede para kazanmak ise günümüz dünyasında en kolay para kazanma şekillerinden biridir.

Instagram üzerinden popüler olmak ve popülerliğiniz ile para kazanmak için öncelikle bir Google hesabı kullanarak hesap açarak işe başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz hesaptan sonra hangi kitleye hitap etmek istediğinizi belirleyin. Bu kitlenin en çok tercih ettiği, beğendiği, sevdiği, sevmediği her detayı analiz edin. Daha sonra analizlerinize uygun olarak platformunuzda profilinizi doldurun. Doldururken dürüst olun, güven sosyal medyada her şeydir, bunu unutmayın. Daha sonra hedef kitlenize uygun içerikler üretin. İçerikleriniz ilk zamanlarda 3 ya da 5 post olsun. Bol bol paylaşım yapın. Bu isminizin duyulmasını sağlar. Bu da sizin instagram üzerinden reklam almanıza vesile olacaktır. Reklamlarla gelirinizi ikiye katlamanız mümkündür.

Video Çekebilirsiniz

Popüler olmak için video çekmek

Video çekebilirsiniz ve bu sayede hızla popüler olabilirsiniz. Sesinizin güzel olması, dublaj yeteneğinizin olması, iyi fıkra anlatmanız, belki çocukların masal ablası olmanız bile mümkün… Sınırsız seçenek içinden kendinize uygun olanını bulun ve bulduğunuz temaya göre oldukça özenli ve düzgün videolar çekerek sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmaya başlayın.

Yine sıradan olmamaya, sizi siz yapan her özelliğinizi vurgulamaya özen gösterin. Ufak ufak amatör videolar ile başlayın. Bakarsınız kısa sürede popüler olup aynı zamanda sosyal medya platformları üzerinden para kazanmaya başlarsınız. Böylece videolarınızı daha profesyonelleştirip hem popülerliğinizi hem de paranızı ikiye katlama imkanı bulursunuz.

Blog Açıp Yazı Yazarak Popüler Olmak

Blog açıp yazı yazarak popüler olmak, çok az insan tarafından tercih edilen ama aynı zamanda en kalıcı popülerlik kazanma yöntemidir. Eğer yazı yazma yeteneğine sahipseniz, güçlü bir kaleminiz varsa hemen yazılarınızı internet ortamından bir blog açarak ya da sosyal medya hesaplarınızdan bu yazıları paylaşarak başlayabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67