İnternet Paketim Var Ama Instagram’a Giremiyorum

İnternet Paketim Var Ama Instagram’a Giremiyorum

Telefondan internete giremiyorum günümüzde birçok kişinin sorunları arasındadır. Bu durumda bazen tamamen internete bazen de yalnızca Instagram’a girememe problemleri yaşanmaktadır. İnsanlar kısa yaptığı incelemelerle paketin olduğunu ama giriş yapılamadığını görünce büyük soru işaretleriyle karşılaşmaktadır.

Instagram sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlar içindedir. Gelişmiş bir alt yapısı olup sürekli geliştirilmektedir. Bunun yanı sıra yapılan güncellemeler ile hem mevcut sorunlar giderilmekte hem de yeni özellikler getirilmektedir.

Buna karşılık tüm gelişmiş yapısına karşılık bazen insanlar farklı problemler ile karşılaşabilmektedir. Paketin olmasına rağmen Instagram’a giriş yapılamaması ya da akışın güncellenmemesi bunlar arasında en sık karşılaşılanlar arasındadır.

Bu gibi durumlarda mobil veri açık ama internete giremiyorum sorunlarını çözebilmek için ayrı şekilde incelemek, hem sorunun nedenini hem de çözümünü görmek gerekir. Böylece ayrıntılı bilgi de edinilebilir.

Instagram’a Girememe Sorunu Neden Oluşur?

Instagram'a Girememe Sorunu

Teknolojik ve dijital cihazlar günümüzde hayatın her köşesinde bulunmaktadır. Her ne kadar yaşamı daha kolay hale getirse ve eğlence kaynağı sunsa da bazen bozulabilmekte, arıza gösterebilmektedir. Buna Instagram da dahildir.

Eğer telefonunuz Instagram’a girmiyorsa, akış yenilenmiyorsa veya mobil veri açık ama internete giremiyorum Vodafone için farklı şikayetleriniz varsa nedenleri arasında şunlar sayılabilir;

 1. Telefonun o an çekmiyor olması
 2. Instagram’a güncelleme gelmiş ya da geliyor olması
 3. Platformda bulunan teknik arızalar
 4. Telefonunuzun güncel olmaması
 5. Uygulamanın güncel olmaması

Bu gibi nedenler telefon üzerinden internete girememenize neden olabilir. Paketiniz olsa bile çözüm sunmayabilir. Dolayısıyla internet paketinizin olduğundan kesin eminseniz, bu çözümleri daha iyi uygulamanıza olanak tanıyacaktır.

Telefonun Çekmemesi

Instagram sorunlarınızı çözmek istiyorsanız, hataların nedenlerini de anlamanız gerekir. Böylece tekrar yaşanması önlenecek, daha verimli bir kullanım gerçekleştirilebilecektir. Telefondan internete giremiyorum diyorsanız, bunun ilk ve en sık rastlanan nedenlerinden biri basitçe telefonun o esnada çekmiyor, sinyal almıyor olmasıdır.

Eğer telefonunuz çekmiyorsa, doğal olarak mobil veri de çalışmayacaktır. Instagram internete bağlı olarak çalıştığı için böylece yenileme ve girme sorunları ortaya çıkacaktır. Bir yerden bir yere hareket ediyorsanız, tünelden ya da dağ arasından geçiyorsanız veya evinizin çekmeyen bir köşesindeyseniz b yaşanabilir.

Instagram’ın Güncelleme Alması

Instagram uzun yıllardan bu yana kullanılan bir platformdur. Kullanıcılar tarafından oldukça sevilmekte olup, bunun en büyük nedeni güncelliğidir. Zira aldığı güncelleştirmeler ile platformu yeni tutarak, insanlara yeni ve heyecan verici içerikler, seçenekler teklif edebilmektedir.

Güncelleştirmelerin zamanı Instagram tarafından belirlenmekte olup bu kapsamda sadece yeni özelikler tanımlanmaz. Aynı zamanda mevcut bazı sorunların iyileştirilmesi de gerçekleştirilir. Ancak bilmeniz gereken bir nokta, platforma halihazırda güncelleme geliyorsa bazı durumlarda sorunların çıkabileceğidir.

Bunun yanı sıra bir güncelleme geldikten ve store üzerinde indirilebilir olduktan sonra hemen yapılmazsa sorun çıkabilir. Zira eski olması, uyumluluk problemlerini doğurabilir. Mobi veri açık ama internete giremiyorum iPhone hücresel dahil de görülen bir durumdur.

Instagram’ın Teknik Sorunlar Yaşaması

Instagram Teknik Sorunlar

Instagram dünya çapında kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Dünyanın diğer ucuna mesaj atmanıza, içeriklerinizin nerede olursanız olun görülmesine olanak tanır. Bunun yanı sıra diğer teknolojik özellikleriyle zamanınızı daha iyi kullanmanızı mümkün hale getirir.

Ancak bu durum zaman zaman teknik sorunları olmadığını göstermez. Platform içinde herhangi bir nedenle, farklı zamanlarda meydana gelebilir. Farklı kullanıcılarda meydana gelebileceği için internette yapılan bir inceleme, kısa sürede böyle bir durum olup olmadığını görmenizi sağlar. Huawei mobil veri açık ama internete bağlanamıyorum diyorsanız, nedenler arasında bulunmaktadır.

Instagram’a Girememe Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında değerlendirmektedir. Farklı yaş gruplarından birçok kişi oldukça aktif bir şekilde, her gün saatlerce kullanmaktadır. Bu nedenle nedeni ne olursa olsun bağlantı kurulamaması, akış yenilenmemesi gibi durumlar ciddi sorunlar olarak görülmektedir.

Instagram hesabımda sürekli akış yenilenemedi diyor gibi problemleriniz varsa, çözümleri bilmek size kısa sürede çözüm sunabilir. Bunları tek tek denemek, tespit etmenize de olanak tanımaktadır.

Telefonu Çeken Bir Yere Götürün

Eğer paketiniz olduğundan eminseniz, internet var ama WhatsApp ve Instagram’a giremiyorum diyorsanız, ilk neden basit olarak telefonun çekmemesidir. Bunun için ilk olarak telefonu uçak moduna alıp, 5-10 saniye bekleyip tekrar açmanız çözüm olabilir. Böylece hat tekrar çekebilir.

Bunun yanı sıra evin veya iş yerinin farklı yerlerini denemek, tünelden ya da dağ aralarından çıkmayı beklemek de çekmesine yardımcı olur. Telefonun bu sorunu çözüldüğünde mobil hücreyi denemeniz yeterlidir. Sorun buysa hemen çözüm bulmak mümkündür.

Akıllı Telefonunuzu Güncelleyin

Eğer Instagram’a girememe sorununuz bununla ilgili değilse ve devam ediyorsa, hücresel veri Instagram’a giremiyorum iPhone için bir diğer çözüm akıllı telefonu güncellemektir. Bu Android kullanıcıları için de geçerlidir.

Zira platformun sorunsuz çalışması için güncel sürüm gerektirir. Birçok kişi telefon güncellemelerini uzun bulduğu ve telefonun kapanmasını istemediği için ertelemektedir. Ancak bu Instagram’ın çalışmama nedenleri arasındadır.

Zira güncel değilse Store uygulaması güncelleme alamayacak, bu durum Instagram yeni sürümün görüntülenememesine neden olabilecektir. Dolayısıyla telefonu güncellerseniz ve ardından güncelleştirmeleri denerseniz, istediğiniz çözümleri bulabilirsiniz.

Store Uygulamanızı Güncelleyin

Instagram akış yenilenmiyor son dakika sorununuz varsa bir diğer çözüm de Store uygulaması güncellemesidir. Her ne kadar Android ve iPhone cihazlara yüklü gelen bu uygulamalar için otomatik update aldığı görüşü hakim alsa da birçok istisna haricinde doğrudur.

Eğer Store uygulamanız güncel değilse, cihaz Instagram güncelleştirmelerini almayabilir. Bu durumda doğal olarak platformda sorunlar meydan gelebilir. Eğer Store uygulamasını uygulama içinden güncelleştirir, Instagram’ı update etmeyi denerseniz bir çözüm bulabilirsiniz.

Instagram’ı Güncelleyin

Instagram içinde birçok kişi mobil veri açık ama internete giremiyorum sorunundan bahsetmektedir. Eğer yukarıdaki çözümler geçerli olmamışsa ve hala devam ediyorsa Instagram güncelleştirmesi da denenmelidir.

Uygulamalar otomatik güncellense de buna verilebilecek birçok istisna örneği vardır. Bu nedenle sorun devam ediyorsa Instagram’ın güncel olup olmadığını denemek bir çözüm bulmanıza yardımcı olabilir.

Eğer sorun devam ediyorsa pratik bir çözüm olarak platformu kaldırmak ve yeniden kurmak da çözüm sağlayabilir. Zira uygulama içinde oluşan bazı teknik problemler de sorunlara neden olabilmektedir.

APN Ayarlarını Kaydedin

APN Ayarları

Eğer telefonunuz Instagram’a bağlanma sorunları yaşıyorsa, APN ayarlarını değiştirme de bir sunmaktadır. Instagram hesabımda sürekli akış yenilenemedi diyor probleminiz varsa, şu aşamaları uygulamak size çözüm sunabilir;

 1. Telefonun ayarlar kısmına giriş yapın.
 2. Mobil ağlar bölümüne geçin.
 3. Erişim noktası ağlarını bulun.
 4. Kullandığınız operatöre göre seçimde bulunun.
 5. İçine girdikten sonra APN kısmını internet olarak ayarlayın.

Ardından yapılan diğer ayarlar ile Android için bu işlemler sonlandırılmaktadır. Eğer iPhone kullanıyorsanız, takip etmeniz gereken aşamalar şu şekildedir;

 1. Cihazın ayarlar bölümüne girin.
 2. Hücresel kısmına giriş yapın.
 3. Seçenekler ekranına tıkladıktan sonra hücresel veri ayarlarını takip edin.
 4. APN kutusunu internet şeklinde ayarlayın.

Sonrasında gelen işlemleri de tamamlayarak bu süreç sonlanır. Sorun devam ediyorsa Instagram ile iletişime geçip destek almanız da mümkündür.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67