İnstagram’ın CEO’su TikTok İtirafında Bulundu

İnstagram’ın CEO’su TikTok İtirafında Bulundu

İnstagram’ın CEO’su TikTok itirafında bulundu! İnstagram ve TikTok, sosyal medyanın en çok tercih edilenleri arasında bulunmakta. Yakın dönemde İnstagram’ın CEO’su olan Adam Mosseri, bazı açıklamalar gerçekleştirdi. Burada geçtiğimiz Ağustos ayı ile gelen Reels üzerine konuştu. Ancak konuşma, herkesi şaşırttı.

Zira CEO, TikTok’un kendilerinden daha ileride bulunduğunu, İnstagram’ın gelişmesinin şart olduğunu dillendirdi. Bilindiği üzere İnstagram, sunulduğu ilk günden bu yana birçok güncelleme sonucunda, zengin özelliklere kavuştu. Bunlardan bir tanesi de Ağustos’da gelen İnstagram Reels. Böylece platformun kullanıcıları, tıpkı TikTok’ta olduğu gibi Reels videolar yapar hale gelmişti.

Ancak CEO Adam Mosseri, röportajında Reels üzerine bazı değinmelerde de bulundu. Burada bu başarıdan memnun bulunmadıklarını dillendirdi. Ayrıca TikTok’un İnstagram’ın ilerisinde bulunduğunu söyledi.

Uzun Bir Yol Mevcut

İnstagram CEO’su Adam Mosseri, yaptığı röportaj’da platform ekibinin güncel olarak beklentiyi minimum derece karşılamak üzere odaklı olduğunu dile getirdi. Ancak farklılaşmak için düşünmeye başlamanın şart olduğunu söyledi.

Söz konusu açıklamalara göre platform, hâlâ TikTok’un sunmakta olduğu formatların, çoğunu bulundurmamakta.  Ayrıca dev platformun yeni filtreler ve efektlerde ilgi göstermesi gerekmekte.

Yaptığı açıklamada, içerik paylaşma ve tüketme oranları incelendiğinde, büyüme görüldüğünü dile getirdi. Bununla beraber, önlerinde uzun bir yol mevcut olduğunu da söyledi. Cümlelerine, TikTok’un önlerinde olduğunu da ekledi.

Adam Mosseri yaratıcı formatların platformun gelişmesi için olanak vereceğini dile getirdi. Ayrıca sosya medyada yoğun ilgi görecek içerikleri düşünmelerinin de şart olduğunu söyledi.

Normal video ve IGTV Farkı Bilinmemekte

İnstagram CEO’su ayrıca İnstagram IGTV üzerine de bazı açıklamalarda bulundu. Burada birçok kullanıcının, ikisi arasında farkın ne olduğu bilmediği dile getirildi.

Bunun karıştırılmaması gerekli olan ayrıntı olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yılda pekçok farklılık ve yenilk yaptıklarını dile getirerek, sadeliğe dönmeleri gerektiğini belirtti.

İnstagram Reels Nedir?

Peki, İnstagram reels nedir, nasıl kullanılır? Her ne kadar fazla uzun olmayan bir süre önce gelse de, Reels birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmakta. Özellik, kullanıcılara efekt, ses, yaratıcı araçlar vasıtasıyla hem video çekme, hem de düzenleme imkânı sunmakta.

Söz konusu videolar, kullanıcılar tarafından hem gönderi, hem de hikâye tarzı paylaşılmakta. Buna ek olarak çekilen ve oldukça beğenilen videolar için keşfet üzerinde ayrı bir bölüm de yer almakta. Böylece İnstagram kullanıcıları arasında popüler olan Reels videolar, herkes tarafından görülmekte.

Reels Video Oluşturma

Peki, İnstagram reels nasıl kullanılır? Özellik, aslında platform kamerasında yer almakta. Ancak özellik bakımından zengin seçenekler sunmakta.

  1. Hız özellikleri: Kullanıcılar gerek sesleri, gerekse videoların belirli bir kısmını yavaşlatıp, hızlandırabilir.
  2. Hizalama özellikleri: Kullanıcılar, iki farklı klip arasında pürüzsüz geçiş için nesneleri hizalandırabilir.
  3. Geri sayım ve zamanlayıcı özellikleri: Kullanıcılar, video çekerken ellerini kullanmadan, istedikleri gibi çekim yapabilir.
  4. AR Efektler: Arttırılmış gerçeklik efektleri, galeride gerek İnstagram, gerekse farklı içerik üreticilerinin sunduğu seçeneklerde bulunabilir.
  5. Ses Özellikleri: Kullanıcılar, platformun kendi kütüphanesinden ses seçebilir. Aynı zamanda orijinal sesler tercih edilebilir.

Kişileri reels videolarını ayrı klipler şeklinde çekerek, ardından bütünleştirebilmekte. İsteğe göre tek çekim de yapılmakta. Arzulanırsa galeriden yükleme yaparak, editleme de mümkün olmakta.

İnstagram Reels nedir, nasıl kullanılır birçok zengin özellikle gelmekte. Özellikle ellerini kullanmaksızın çekim yapmak, pek çok kullanıcı tarafından, sıkça tercih edilmekte.

Tüm bu özelliklere rağmen, kullanıcılar olarak İnstagram’ın yeni ve farklı seçenekler sunmasını bekleyebiliriz. Zira görüldüğü üzere CEO Adam Mosseri bu konuda kararlı.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67