Instagram’daki Gizli Profilleri Görebilir Miyiz?

Instagram’daki Gizli Profilleri Görebilir Miyiz?

Instagram’da bulunan birçok kullanıcı profilini gizli olarak kullanmayı tercih eder. Bunun farklı sebepleri olsa da, Instagram’da kapalı hesapları görme uygulaması gibi seçenekler ile bu tür hesaplara bakabilmek ister.

Her ne kadar bir dönem Instagram masaüstünden daha fazla göster yardımıyla gizli hesaplar görülebilmekte olsa da, Instagram tarafından bu açık çözülmüştür. Dolayısıyla birçok kişi, bu konuda hizmet veren aplikasyonlara, web sitelerine yönelmiştir.

Bu durum mümkün olmakla beraber, öncesinde dikkatli olmanız önerilir. Eğer görmek istediğiniz hesap varsa basitçe takip etmeniz gerekir. Eğer o hesabı takip etmek istemiyorsanız, sahte bir hesap oluşturarak da aynı sonuçları alabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bu tür hesapların kısa sürede platformdan uzaklaştırıldığıdır.

Instagram Gizli Profilleri Programlar Yardımıyla Görme

Instagram’ın gelişmesiyle beraber birçok aplikasyon geliştirilmiştir. Bunların arasında gizli profilleri görmek için kullanılanlar da vardır. Bunlar sadece Android için değil, IOS işletim sistemleri için de vardır.

Bunların çalışma mantığı aynı konuya dayanır. Öncelikle bunları telefonunuza yüklemeniz gerekir. Ardından da buradan hesabınıza / izin vermeniz şarttır. Böylece size istediğiniz sonuç getirilebilir. Ancak bilmeniz gereken, üçüncü parti uygulamaların olumsuz sonuçlara sebep olabileceğidir. Dolayısıyla internet üzerinde kullandığınız her şifrenin açığa çıkması gibi bir durum vardır.

Dolayısıyla bunlara karşı dikkatli olmanız, tercih etmemeniz önerilir.

Instagram Gizli Profilleri Web Sitelerinden Görme

Akıllı telefonlar için sunulan aplikasyonlar, her geçen gün cihazları daha kullanışlı hale getirmektedir. Ancak cihazda büyük yerler kaplayabildiği için büyük bir sıkıntıya da sebep olmaktadır. Dolayısıyla Gizli profilleri görmek isteyen birçok kişi, bunun için bir uygulama indirmek istemez.

Eğer İngilizce veya Türkçe bir araştırma yaparsanız, bu konuda çok sayıda seçeneğe kavuşmanız mümkündür. Ancak burada da kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaparak işlem yapmanız gerekir. Bundan sonra site tarafından sunulan hizmet görülebilir.

Bu durum sadece Instagram’da değil, diğer platformlardaki şifrelerinizi de tehlikeye atacağı için tercih edilmesi önerilmez. Zira hesaplarınızın çalınması riski vardır.

Peki, bu yönden hizmet veren siteleri ve programları şifresiz kullanmanız mümkün mü? Takip etmeden profili görme sitesi ve uygulaması için bu soruya hayır yanıtı verilmelidir. Her ne kadar onaylamama seçeneğiniz olsa da, bu durumda sunulan servisten yararlanma durumunuz da olmaz.

Instagram Profilleri Neden Gizlenir?

Her kullanıcı farklı sebeplere dayanarak profilini gizler. Bunun ilk nedeni, yaptığı paylaşımların çalınmamasını sağlamaktır. Buna karşı bir önlem olarak hesaplar gizlenir. Aynı zamanda bazı kullanıcılar daha fazla merak uyandırarak takipçi arttırmayı da hedefler. Ancak bunun gerçekleşmeyeceği bilinmelidir.

Zira birçok kişi gizli hesaplar tarafından yapılan gönderileri görmek için takip atmaz. Nitekim platformda birçok hesap yüksek kaliteli paylaşımları açık şekilde sunmaktadır.

Bunlara ek olarak normal kullanıcılar sadece arkadaşlarıyla, ailesiyle kullanım yapmak istiyorsa da hesabı gizleyebilir.

Instagram Profili Nasıl Gizlenir?

Her ne kadar Instagram profilinin nasıl gizleneceği birçok kişi tarafından malum olsa da, bu soruya yanıt bulamayanlar da vardır. Eğer aşağıdaki işlemleri uygularsanız, kısa sürede çözüm bulabilirsiniz;

  1. Instagram mobile girin.
  2. Hesabınız üzerinde oturum açın.
  3. Sağ altta bulunan profil resminize dokunarak profilinize girin.
  4. Sağ üstteki buton yardımıyla ayarlara erişin.
  5. Gizlilik bölümüne girin ve gizli hesabı aktif hale getirin.

Eğer kaldırmak istiyorsanız da aynı işlemleri takip ederek, bu sefer özelliği devre dışı bırakmanız gerekir. Şayet gizli kalmak istiyorsanız, böylece kısa sürede çözüm bulunabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67