Instagram'da Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram'da Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram ilk kullanıma sunulduğu 2010 yılından bu güne büyük bir popülerlik yakalamıştır. Fotoğraf ve video paylaşımı imkânının yanı sıra, dünyanın diğer ucuna Direct Message sayesinde mesaj atma izni verir. Dolayısıyla oldukça kullanışlı ve pratik yapıdadır.

Kullanıcılar Direct Message sayesinde birbirlerine sevdikleri fotoğrafları, paylaşımları gönderebilir. Aynı zamanda emoji gönderimi de bulunur. Ayrıca mesaj silme seçeneği de kullanıcılara sunulur. Bununla beraber Instagram’da silinen mesajları geri getirme birçok kişi tarafından da talep edilebilir. En büyük neden silinmemesi gereken bir konuşmanın silinmesi ya da sonradan hata yapıldığının fark edilmesidir.

Peki, bu konuda neler yapılabilir?

Mesaj Atılan Kişiden Kurtarma

Instagram DM mesajları bilindiği üzere karşılıklı yapılır. Yani kişiler kendiyle mesajlaşamaz. Dolayısıyla sildiğiniz mesajın kopyasını, atılan kişiden almanız oldukça büyük bir olasılıktır. Zira sizin silmeniz, karşı taraftan silinmesine neden olmaz. Sadece sizin hesabınızdaki silinir.

Eğer karşı taraf bir arkadaşınız ya da tanıdığınızsa, dakikalar içerisinde iletişim kurup, kurtarabilirsiniz. Şayet çok önemli bir yazıysa, oldukça kullanışlıdır. Ancak bu durum her zaman mümkün olmaz. Zira karşı tarafa bazen ulaşılamayabilir.

Aynı zamanda karşı tarafından durumu reddetmesi de oldukça olasıdır.

Web Sitelerinden Kurtarma

Sosyal medya platformlarının gelişmesiyle beraber, bazı web siteleri de buna yönelik hizmetler vermeye başlamıştır. Bunlar oldukça çeşitlidir. İnternet oldukça geniş olduğu için Türkçe veya yabancı dilde kaynaklarında Instagram’da silinen mesajı geri alma için bir seçenek bulmanız mümkündür.

Bunların kullanımı birbirine göre farklılık gösterebilir. Ancak temelinde hesabınıza erişip, mesajlarınıza bakması gerekir. Bunun için kullanıcı adı ve şifre de lâzımdır. Diğer bir anlatımla site Instagram hesabınız hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olur. Böylece dijital ortamdaki tüm şifreleriniz de riske girer.

Bu sebeple web siteleri tarafından sunulan hizmete dikkat etmeniz, yalnızca güvenilir olanları tercih etmeniz gerekir.

Üçüncü Taraf Uygulamalarını Kullanma

Instagram silinen mesajları geri getirme 2020 için bir diğer yöntem de üçüncü taraf uygulamalarıdır. Gerek bu platform, gerekse diğer sosyal medya platformları milyonlarca kullanıcıya ulaşınca Android ve IOS işletim sistemli cihazları için bazı uygulamalar da geliştirilmiştir.

Bunlar söz konusu sosyal medya platformu için bazı seçenekler, özellikler sunar. Bunlar arasından üçüncü taraf uygulamaları olabilir. Eğer Türkçe araştırmanızdan sonuç elde edememişseniz, İngilizce araştırmalar yaparak daha fazla kaynağa ulaşabilirsiniz. Böylece aradığınız neticeye kolayca varabilirsiniz.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Zira söz konusu uygulamalar, tıpkı web sitelerinde olduğu gibi hesabınıza erişim ister. Eğer vermezseniz kullanmanızın olanaksız olduğu söylenebilir. Zira reddedilmesi durumunda uygulama hesabınıza giremeyeceği için, silinen mesajlarınızı da kurtaramaz.

Ancak izin vermek de tüm bilgilerinizi paylaşmak anlamına gelebilir. Özellikle dijital ortamlarda kullanılan şifreler böylece büyük bir tehdit altına girer. Bu sebeple yalnızca güvenilen programların kullanılması önerilir.

Instagram Mesaj Dokümanı

Instagram mesaj dokümanı silinen mesajlarda deneyebileceğiniz bir diğer yöntemdir. Bunun temel nedeni siz mesajı her ne kadar silseniz de, server üzerinde uygun olarak durmasıdır. Peki, bu nasıl kullanılır?

  1. Instagram mobil uygulamasına girin.
  2. Sağ alttaki profil simgesine dokunarak, hesabınıza gidin.
  3. Sağ üst köşedeki sembol yardımıyla menüyü açın. Ardından da ayarları seçin.
  4. Güvenliği seçin.
  5. Verileri indir seçeneğini kullanın,

Bu işlemler ardından size bir mail adresi sorulur. Zira dokümanlar bu adrese gönderilir. Yazdıktan sonra onay verilince çalışma başlar. Burada 48 saate kadar sürebileceği bilinmelidir. Ardından maili kontrol edip, alıp almadığınıza bakabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67