Instagram’da Satış Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Instagram’da Satış Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Instagram’da satış yapmak isteyenlerin bilmesi gerekenler, bahsi geçen bu sosyal medya platformunun kullanımına bağlı olarak öne çıkan başlıklar arasında yer almaktadır. Instagram, devamlı olarak gelişen ve pek çok imkan sunan bir uygulama olarak kabul edilmektedir. Özellikle pek çok kurumsal sayfanın da var olduğu bu uygulamada siz de kurumsal hesap açabilir ve satış yapabilirsiniz.

Ancak Instagram üzerinden satış yapılacağı zaman kullanıcıların göz önünde bulundurması gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar, hem sayfanızın güvenliği hem de satış oranlarınızın artışı konusunda bilmeniz gereken önemli noktalardır. Konuyla alakalı diğer bilgilere erişmek istiyorsanız aşağıda yer alan alt başlıkları inceleyebilirsiniz.

Instagram’da Satış Yapmak Nedir?

Instagram satış

Bilindiği üzere Instagram, günümüzde en çok ziyaret edilen sosyal medya platformlarından birisidir. Bu sosyal medya uygulaması hakkında Instagram’da satış yapmak nedir sorularının da sıklıkla ön plana çıktığını fark etmek mümkündür. Pek çok imkanın ve özelliğin var olduğu bu platformda belirli ürünler üzerinden satış yapmak da mümkündür.

Örneğin bir giyim mağazanız var ve siz bu mağazayı büyütmek istiyorsunuz. Bu noktada mağazanız adına bir Instagram hesabı açabilir ve bu hesapta da satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerin fotoğrafını paylaşabilirsiniz. Ürün kalitesi ve fiyat bilgisini de belirterek müşterilerinizin hem Instagram hem de web siteniz üzerinden alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu da satış oranlarınızın artmasına yardımcı olacaktır.

Instagram’da Nasıl Satış Yapılır?

Instagram’da nasıl satış yapılır sorusu ise bu alanda pek çok avantaj olduğunu düşünen bireylerin öncelikli olarak ele aldıkları içeriklerden biri haline gelmiştir. Günümüzde pek çok yerli ve yabancı markanın Instagram hesabı olduğunu fark etmek mümkündür. Siz de kendi ürünlerinizin satışını yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan basit adımları uygulamakla başlayabilirsiniz.

 • Öncelikle kurumsal bir hesap açmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra hesap bilgilerinizi ve profil düzenlemelerinizi gerçekleştirin.
 • Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin içeriklerini özenli bir şekilde hazırlayın.
 • Kaliteli fotoğraf ve video paylaşımı yapmaya özen gösterin.
 • Hem Instagram sayfanıza hem de web sitenize yönlendirmeler yapın.
 • Reklam verme seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Instagram’da Satış Yapma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yukarıda adım adım açıklanan Instagram’da satış yapmak, Instagram’da satış yapma hakkında bilinmesi gerekenler başlığı ile de incelenmeye ve araştırılmaya devam etmektedir. Bir işte başarılı olabilmek için ne yaptığınızı bilmeniz ve ne gibi adımları uygulamanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu noktada sizlere yardımcı olacak bazı detaylar şunlardır:

 • Mutlaka güvenilir ödeme yöntemleri kullanın.
 • Bu platformda yer alan başarılı markaları gözlemleyin.
 • Hedef kitlenizi tanıyın ve kitleye yönelik içerikler hazırlayın.
 • Kurumsal kimliğinizi ön planda tutun.
 • Rakip analizini düzenli olarak yapın.
 • Satışını yapacağınız ürünlere önceden karar verin.

Sıralanan bu detayları uyguladığınızda siz de bu uygulama kapsamında başarılı bir satıcı olabilirsiniz. Böylece hem web siteniz hem de Instagram hesabınız üzerinden satış yapabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Satış Yapmak için Gerekenler

Instagram üzerinden satış yapmak için gerekenler, bu alanda başarılı olmak ve düzenli satış yapabilmek için bilinmesi gereken tüm detayları kapsamaktadır. Günümüzde internet üzerinden yapılan satışların artması ile birlikte pek çok kişinin kurumsal Instagram hesabı açtığını görmek mümkündür.

 • Görsellerin kalitesi
 • Müşteriler ile ilgilenme
 • Stokları takip etme
 • Müşterilerden geri dönüş alma
 • Hedef kitleye uygun ürünler sunma
 • Ürün çeşitliliği

Sıralanan bu ve buna benzer detayları da göz önüne aldığınızda başarılı bir kurumsal hesap oluşturmanız mümkün olacaktır. Böylece Instagram üzerinden hesabınızı takip eden bireyler, ürünleri satın alarak gelirinizin artmasını sağlayacaktır.

Instagram’da Satış Hesabı Nasıl Açılır?

Oldukça kolay olan ancak yine de pek çok kişi tarafından incelenen Instagram’da satış hesabı açma adımları, Instagram ayarları üzerinden kolaylıkla yapılabilecek bir işlem olarak değerlendirilmektedir. Hatta mevcut bir hesabınız varsa bu hesabı kurumsal hesaba çevirmeniz de mümkündür.

İlk olarak ayarlar kısmından hesap seçeneğine erişim sağlamanız gerekmektedir. Burada yer alan seçenekleri incelediğinizde profesyonel hesaba geçiş yap tuşunu görebilirsiniz. Bu seçenek üzerinden açılan sayfada ne iş yapmak istediğinizi belirtip iletişim yollarını belirtmeniz de talep edilmektedir. Tüm bu adımları tamamladığınızda Instagram üzerinden kurumsal hesap açmanız mümkün olacak ve bu hesap üzerinden dilediğiniz ürünün satışını yapabileceksiniz.

Instagram’da Satış Yapmanın Yasal Durumu

E-ticaret kapsamında değerlendirilen bu durum, Instagram’da satış yapmanın yasal durumu konusunda da ele alınmakta ve bazı detayları incelenmektedir. Instagram’da doğru yöntemlerle satış yapmak istiyorsanız bu alanda belirlenen bazı yasal hususlara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bahsi geçen bu yasal hususlar, aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Vergilerin ödenmesi gerekmektedir.
 • Kurumsal hesabınız adına şirket kurmanız çok daha güvenli olacaktır.
 • Satışını yaptığınız her bir ürünün faturasını saklamanız tavsiye edilmektedir.

Sıralanan bu durumlara bakıldığı zaman Instagram üzerinden satış yapılacağı zamanlarda da vergi ödemelerinin kesinlikle aksatılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda vergi ödemeyen ve ürünler için fatura kesmeyen kurumsal hesaplar, ceza alabilmekte ve hatta mevcut Instagram hesaplarının kapatılması söz konusu olabilmektedir.

Neden Instagram’da Satış Yapılmalı?

Neden Instagram’da satış yapılmalı sorusu, bir zorunluluk bildirmese de pek çok avantajı olması sayesinde önerilen bir seçenek haline gelmiştir. Günümüzde pek çok markanın ve diğer butik mağazaların Instagram hesaplarının olduğunu fark etmek mümkündür. Bunun pek çok sebebi bulunmaktadır.

Öncelikle Instagram, adınızı duyurabileceğiniz bir aracı görevi görmektedir. Yani mağazanız olması veya web sitenizin olması halinde Instagram hesabı açarak bu platformda yer alan milyonlarca kişiye erişim sağlayabilirsiniz. İnsanların temin edemedikleri ürünlerin satışını gerçekleştirebilir ve böylece mevcut müşteri kapasitenizin artmasını sağlayabilirsiniz. Bu da beklediğinizden daha fazla kazanç elde etmenize yardımcı olacaktır.

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Artar?

Instagram’da satış yapma ile bağlantılı olan Instagram’da takipçi nasıl artar sorusu, elde edeceğiniz geliri etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Instagram üzerinden satış yapmak ve bunun için de kurumsal hesap açmak istiyorsanız belli bir takipçi kitlenizin olması gerekmektedir. Az takipçi ile satış oranlarınız düşük olacağı gibi ürünlerinize gelen talep de artmayacaktır.

 • Influencer marketing
 • Kaliteli ürünlerin sunulması
 • Çekiliş ve yarışma düzenleme
 • Sayfanın reklam ve tanıtımını içeren çalışmalar

Sıralanan bu yöntemleri tercih ederek mevcut takipçi sayınızı kısa bir sürede artırmayı başarabilirsiniz. Böylece Instagram üzerinden açacağınız bu kurumsal hesapta hem ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilir hem de markanızın gelişmesini ve daha da bilinir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

Instagram'da keşfete çıkmak

Instagram keşfete nasıl çıkılır sorusu da bir önceki başlıkta olduğu gibi satış durumunu etkileyen bir diğer faktör olarak ele alınmaktadır. Bahsi geçen sosyal medya platformu üzerinde kurumsal hesabınızı keşfete çıkarmak için;

 • Video paylaşımları
 • Kaliteli içerikler paylaşma
 • Etkileşim oranları
 • Hashtag kullanımı ve post açıklamaları

Etkili olmaktadır. Instagram keşfete çıkarak ürünlerinizin daha hızlı bir şekilde satılması mümkün olacaktır. Bu da diğer seçenekte olduğu gibi markanızın bilinen bir isim haline gelmesini ve her geçen gün gelişmeye devam etmesine yardımcı olacaktır.

Instagram üzerinden satış yapma ve çok daha fazlasına ulaşmak istiyorsanız sosyalat.com adresini ziyaret edebilir ve içeriklere göz atabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67