İnstagram’da Kullanılmayan Kullanıcı Adı Alma Çözüldü

İnstagram’da Kullanılmayan Kullanıcı Adı Alma Çözüldü

Instagram boşta olan kullanıcı adını alamıyorum birçok kişi tarafından araştırılan bir hatadır. Platforma her geçen gün birçok kişi kaydolur. Dolayısıyla nasıl kullanıcı adının değiştirileceği ya da istenen adın alınamaması en çok sorulan sorulardandır.

Bunun için öncelikle kullanıcı adının nasıl alındığından bahsedilmelidir. Kullanıcı adını değiştirmek için şu işlemler takip edilmelidir;

Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.

Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabı açın.

Ardından sağ alt köşeden, profilinize girin.

Ekranda “profili düzenle” kısmına dokunun.

Son olarak kullanıcı adını değiştirip kaydedin.

Ancak bazı kullanıcılar, boşta görülmesine rağmen alamadığını belirtir. Peki, bunun çözümleri nelerdir?

Silinen Hesabın Kullanıcı Adını Alamama

Instagram içerisine her gün çok sayıda kullanıcı kayıt olsa da, hesabını silen çok sayıda kullanıcı vardır. Bu durumda herkesin tahmin edeceği üzere ilgili hesabın kullanıcı adı görülmez. Zira silinmiştir. Ancak bu durum, Instagram veri tabanında olmadığı anlamını taşımaz.

Dolayısıyla Instagram aktif olmayan kullanıcı adı alma bu durumda tamamen olanaksızdır. Zira silinmiş de olsa bir kullanıcı o isimde vardır. Peki, silinen hesap sizinse aynı adı tekrar alabilir misiniz? Maalesef bu sorunun cevabı da hayırdır. Kendiniz dahi olsa hesabı kapatmışsanız, boşa düşene kadar tekrar alınmaz.

Peki, bu durumda çözümler nelerdir? İlk seçenek boşa düşmesini beklemedir. Ancak bu konuda Instagram süre açıklaması yapmamıştır. Şayet duruma yönelik mesaj atıp sorarsanız, cevap almanız muhtemeldir.

 İkinci seçenek ise büyük-küçük harf kombinasyonları, rakamlar kullanmadır. Bu durumda almanız da mümkündür.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram istediğin kullanıcı adını alma 2020 sadece kullanıcılar ve platform tarafından yapılabilir. Zira istediğiniz bir adı alamıyorsanız, Instagram ile irtibat kurmanız durumunda size çözüm önerisi sunulabilir.

Ancak bunun haricinde üçüncü taraf uygulamalara tedbirli yaklaşma önerilir. Zira aksi durumda hesapta güvenlik sorunları meydana gelebilir.

Instagram Kullanıcı Adı Hatası

Eğer Instagram’da kullanılmayan kullanıcı adını alamıyorum diyorsanız, bunun bir nedeni de teknik-güncelleme problemleri olabilir. Zira bir takım özelliklerin bu durumlarda çalışmadığı bilinen bir gerçektir. Bunlar üç sınıftır;

Instagram mobil uygulaması güncel olmayabilir.

Telefon güncel olmayabilir.

Uygulama hatalı olabilir.

Peki, bu durumda neler yapılır?

Telefonu Güncelleme

Eğer telefonunuzda kullandığınız işletim sistemi, yani cihazınız güncel değilse platformun çalışmasına etki edebilir. Dolayısıyla öncelikle buna dikkat etmek gerekir. Zira güncel olmayan bir telefonda, her Instagram güncellemesi alınamayabilir.

Bu nedenle öncelikle durum teyit edilmelidir. Ardından da çözüm gelip, gelmediği kontrol edilmelidir.

Mobil Uygulamayı Güncelleme

Instagram kullanıcı adı alamıyorum için en sık karşılaşılan sorunlardan biri de mobil uygulamanın güncel olmamasıdır. Zira bu durumda platform, gerektiği gibi çalışmayabilir. Böylece kullanıcı adı üzerinde hatalar oluşabilir.

Peki, bunun çözümü nedir? Tek yapmanız gereken Android ve IOS işletim sistemli cihazlarınızda App Store’a giriş yaparak, Instagram uygulamasını açmadır. Eğer bir güncelleme burada varsa görülür. Kısa sürede update yapıldıktan sonra, çözüm gelip, gelmediği tekrar denenmelidir.

Uygulamayı Tekrar Yükleme

Eğer iki seçenek de çözüm değilse, uygulamanızda herhangi bir nedenden dolayı hata olmuş olabilir. Dolayısıyla kaldırıp, tekrar yüklemek de bir çözüm önerisidir. Bunun için Android ve IOS işletim sistemli telefonların ayarlar kısmına girilerek, uygulama kaldırma bölümü açılır.

Ardından Instagram bulunarak, kaldırma işlemleri yapılır. Sonrasında App Store üzerinden yeniden yüklenir. Sonrasında tekrar denenir.

Eğer istediğiniz kullanıcı adını alamıyorsanız, farklı kombinasyonlar deneme haricinde bunlar da çözüm sunabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67