Instagram’da Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

Instagram’da Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

Instagram, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bu sosyal medya platformu günlük hayatın büyük bir kısmı haline gelmiş ve binlerce insanın 8 saatten daha fazla zaman geçirdiği bir mecra haline gelmiştir. Bu yoğun sosyal medya kullanımı nedeniyle işlerine odaklanmak isteyenler Instagram nasıl dondurulur sorusuna yanıt aramaktadır.

Instagram hesabını geçici bir süre boyunca kullanmayı durdurmak isteyen bireyler, hesap silme işlemi yerine dondurma işlemi yapmakta v e böylelikle Instagram hesaplarını diledikleri zaman aynı kullanıcı adı ve hesapla kullanmaya devam edebilmektedir. Üstelik Instagram hesap dondurma birkaç dakikada yapılabilen bir işlemdir.

Instagram Hesabı Geçici Kapatma

Instagram hesabınızı geçici bir süreliğine kapatmak ve bu yöntem ile sosyal medyadan uzaklaşmak istiyorsanız, bu isteğinizi birkaç farklı yöntem ile yerine getirebilirsiniz. Bu bağlamda hesap dondurma işlemlerini direkt olarak Instagram sitesi üzerinden yapabilir ya da Instagram hesap dondurma linki kullanabilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurmak, yani askıya almak için takip etmeniz gereken adımlar aşağıdaki listede belirtilmektedir.

İlk olarak bilgisayarınız ya da mobil cihazınız üzerinden Instagram uygulaması ya da web sitesine giriş yapınız.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek kendi profilinize giriniz.

Daha sonrasında “Profil” simgesine basınız.

Profili Düzenle sekmesine giriş yaparak düzenleme paneline erişiniz.

Karşınıza çıkan bu panelde en altta yer alan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonuna basınız.

Instagram, bu notada karşınıza “Instagram’ı neden kapatıyorsun?” adı altında ufak bir anket çıkartacak ve hesabınızı dondurma nedeninizi öğrenmek isteyecektir.

Instagram hesabınızı dondurma nedeninizi belirttikten sonra işleme devam ediniz.

Son olarak onaylama işlemleri için şifreniz istenecektir. Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tekrar basmanız durumunda hesabınız askıya alınacaktır.

Belirtilen bu adımlar, hesabınız siz tekrar giriş yapana kadar kapalı tutulacaktır. Bu nedenle, hesabınızın dondurulup dondurulmadığını öğrenmek için hesabınıza giriş yapmaya çalışmamanız gerekmektedir. Aksi halde, hesabınız tekrar kullanıma açılır ve hesap dondurmak için yaptığınız tüm eylemler boşa gider.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram hesabınızı dondurmak istediğiniz için bir link arıyorsanız, bu noktada https://help.instagram.com/370452623149242/?helpref=hc_fnav&bc[0]=Instagram%20Yard%C4%B1m&bc[1]=Hesab%C4%B1n%C4%B1z%C4%B1%20Y%C3%B6netme linkine tıklayabilir ve karşınıza gelen sayfada tarafınızdan istenen bilgileri girerek hesabınızı dondurabilirsiniz.

Hesap dondurma linki, Instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden işlemi yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede hesabınız herhangi bir bekleme süresine takılmadan askıya alınabilecektir. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, hesap dondurma işlemi yalnızca siz tekrar hesabınıza giriş yapana kadar geçerliliğini korumaktadır. Bu nedenle hesap dondurma eylemi yaptıktan sonra hesabınızın kapalı kalmasını istiyorsanız, hesabınıza giriş yapmamanız gerekecektir.

Instagram Askıya Alınmış Hesap Nasıl Tekrar Açılır?

Sosyal medyada çok fazla zaman geçirdiğini fark eden ve bu nedenle kendi işlerine yoğunlaşmak için Instagram hesabını kapatmak isteyen bireyler, tekrar Instagram hesabını açmak isteyebilmektedir. Bu gibi durumlarda kesin olarak silinmiş bir Instagram hesabını geri açmak mümkün değildir. Ancak hesabınızı geçici olarak kapattıysanız, Instagram hesap dondurma açma işlemi oldukça kolay olacaktır.

Daha önceden askıya aldığınız, geçici olarak kapattığınız ve dondurduğunuz Instagram hesaplarını tekrar kullanıma açabilmek için tek bir adım yeterli olacaktır. Instagram web sitesi ya da uygulaması üzerinden kendi hesap bilgilerinizi girerek hesabınızı tekrar aktif hale getirebilir ve kaldığınız yerden sorunsuz bir şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Ancak kalıcı hesap kapatma işlemi yapan bireyler, aynı kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapamamaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67