Instagram’da Fotoğrafları Kırpmadan Paylaşma

Instagram’da Fotoğrafları Kırpmadan Paylaşma

İnstagram’da fotoğraflarımı kırpmadan nasıl paylaşırım sorusu pek çok İnstagram kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Özellikle de fotoğraf paylaşımı yaparken kullanıcılar, kadraj içerisine istedikleri resmi sığdıramamalarının ardından resmi kırpmak zorunda kalmaktadırlar. Ancak pek çok kullanıcı paylaşmak istedikleri resimleri kırpmak zorunda kalmadan direk olara paylaşmak istemektedir. Bunun için de pozlarını nasıl paylaşacaklarını araştırmaktadırlar. Tüm resmi aynı sayfa içerisinde paylaşmak isteyen kullanıcılar, sadece bir alanın da boş kalmasına neden olmaktadırlar. Ancak yine de istedikleri gibi fotoğraflarını kırpmalarına gerek kalmadan sorunsuz bir biçimde paylaşma imkanı elde etmektedirler. İnstagram içerisinde istedikleri pozlarını paylaşmak isteyen kullanıcılar öncelikli olarak hesaplarına giriş yapmalarının ardından artı işaretine tıklamaktadırlar.

İnstagram kırpmadan fotoğraf paylaşımı yapmak isteyen kullanıcıların yükleme işlemlerine başlamalarının ardından fotoğraflarını açılan sayfa içerisinde kadrajın içerisine istedikleri gibi yerleştirmeleri gerekmektedir. Bu esnada fotoğrafları üzerinde değişiklik ve kırpma yapmadan bu pozlarını paylaşmak isteyen kullanıcıların yapmaları gerekenler de son derecede basit olmaktadır. Kullanıcılar açılan sayfanın içerisinde resimlerini istedikleri gibi yerleştirebilmektedirler. Bu esnada boş kalan alanlar pek çok kullanıcının akıllarında soru işareti meydana gelmektedir. Kullanıcıların bu boşlukları kesinlikle önemsememeleri gerekmektedir. Çünkü yan kısımlarda kalan boşluklar uygulamanın asıl amacı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sonrasında ise paylaş seçeneğine tıklayan kullanıcılar resimlerinin tamamını kadraja sığdırarak en sorunsuz biçimde paylaşımlarını gerçekleştirebilmektedirler.

Instagram’da Fotoğraf Nasıl Tam Sığdırılır?

Instagram'da tam boyut fotoğraf sığdırmak

İnstagram paylaşımlarına fotoğraf sığdırmak isteyen pek çok kullanıcı bunu nasıl yapacaklarını merak etmektedirler. Fotoğraflarını kesmelerine ya da kırpmalarına gerek kalmadan istedikleri biçimde paylaşmak isteyen kullanıcılar, bu noktada İnstagram uygulamalarını da güncelleyebilmektedirler. Gelen son güncelleme ardından İnstagram kullanıcıları en ufak bir sorun bile yaşamadan istedikleri fotoğrafları paylaşım alanına tam olarak sığdırmaktadırlar. Bu sayede de paylaşmak istedikleri resimleri kesmelerine ya da kırpmalarına gerek bulunmamaktadır. Kullanıcılar yapmış oldukları güncellemelerinin ardından kare ya da tam boyut seçenekleri arasından istedikleri seçenekleri tercih edebilmektedirler. Özellikle de paylaşmak istedikleri fotoğrafların tamamen kadraja sığmasını isteyen kullanıcılar genel anlamda tam boyut özelliklerinden faydalanmaktadır. Bu sayede de fotoğraflarını kırpmalarına gerek olmaksızın en özgür biçimde paylaşmaktadırlar.

İnstagram kullanıcıları en çok da dikey olan pozlarını paylaşmak istedikleri zaman paylaşım alanına bu pozlarını istedikleri gibi sığdırmakta zorluk yaşamaktadırlar. Bu noktada da kullanıcılar İnstagram kırmadan fotoğraf paylaşma seçeneklerinin nasıl olabileceğini merak etmektedirler. Bu noktada İnstagram içerisinde kullanıcıların paylaşım yapmadan önce paylaşımlarını düzenleyebilmeleri adına farklı özellikle yer almaktadır. Kullanıcılar da kendileri için sunulan bu avantajlar ile birlikte fotoğraflarını hesapları içerisinde en iyi şekilde paylaşma imkanı elde etmektedirler. Çeşitli düzenleme özelliklerinden faydalanarak fotoğraflarını paylaşan kullanıcılar aynı zamanda fotoğraflarını kırpmalarına gerek olmadan da sorunsuz bir biçimde bu pozlarını paylaşma imkanı da elde etmektedirler.

Instagram Fotoğraf Boyutları Ne Kadardır?

İnstagram fotoğraf boyutları sınırlı tutulmaktadır. Paylaşımın boyutları da kullanıcılar tarafından farklı şekillerde ayarlanabilmektedir. İki farklı seçenekte yer alan bu boyutlardan kullanıcılar kendilerine en uygun olan boyutu tercih etme imkanı da elde edebilmektedirler. Kullanıcılar hesapları içerisinde özellikle de yapmak istedikleri paylaşımları kırpmalarına gerek kalmadan yapmak istedikleri zaman bunu nasıl yapacaklarını da merak etmektedir. Böyle bir durumda kullanıcılar İnstagram içerisinde kendileri için sunulan boyutları da paylaşımını yapmak istedikleri pozlara göre seçebilmektedirler. Böylelikle de kullanıcıların bu mecra içerisinde paylaşım yaparken çok sevdikleri pozlarını kesme ya da kırpma gibi durumlar yaşamalarına da gerek bulunmamaktadır.

Kullanıcıların İnstagram hesapları üzerinden yapabilecekleri paylaşımların boyutlarına bakıldığı zaman da 2 farklı boy seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi kare olurken bir tanesi de tam boy olarak geçmektedir. İnstagram kırpmadan paylaşım yapmak isteyen kişiler genellikle bu boyutlar içerisinden tam boyut seçeneğini tercih etmektedirler. Söz konusu olan paylaşımların boyutları 1080x1350 boyutunda olmaktadır. Yine daha küçük ve kesilmek istenen paylaşımlar da kare formatı ile paylaşılmaktadır. Bu paylaşımların boyutu da 1080x1080 boyunda olmaktadır. Aynı zamanda İnstagram kullanıcıları kare format paylaşımlar için 1:1 oranını yapabilmektedirler. Bu oran tam paylaşım olan seçenekler için de dikey formatta 4:5 olarak belirlenmektedir. Böylelikle de İnstagram kullanıcıları, kendilerine sunulan bu seçenekler ile birlikte hesaplarında paylaşımlarını sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilmektedirler.

Instagram Fotoğraf Kırpma Nasıl Olmalıdır?

Bazen kullanıcılar ne kadar büyük formatı tercih etseler bile İnstagram fotoğraf kırpma yapmadan istedikleri resimleri sorunsuz bir biçimde paylaşamamaktadırlar. Bunun için kullanıcılar da resimleri istedikleri gibi kırparak paylaşımlarını da bu biçimde yapma kararı almaktadırlar. Böylelikle de kullanıcılar, yapacakları paylaşımların her ne kadar belirli bir bölümünü gösterme imkanı etse de yine de kırpma özelliklerinden doğru bir biçimde faydalanmalarının ardından paylaşımlarını en iyi biçimde gerçekleştirebilmektedirler. Böylelikle de yaptıkları paylaşımlarının kendileri için çok iyi hale gelmesini de sağlama imkanı elde etmektedirler.

İnstagram fotoğraf paylaşımı yapmak adına fotoğraflarını kırpmaları gereken kullanıcılar, bunun için basit adımlar ile fotoğraflarının istedikleri alanlarının ekranda yer almasını sağlayabilmektedirler. Kullanıcılar, paylaşım yapmak adına fotoğraflarını yüklemelerinin ardından ikinci adımda karşılarına kırpma ve düzenleme seçeneği gelmektedir. Bu alana gelen kullanıcılar parmakları ile fotoğrafları sürükleyerek istedikleri kısımların tam ortada yer almasını sağlamaktadırlar. Böylelikle de fotoğraflarını kırparak paylaşımlarını da istedikleri biçimde yapabilmektedirler.

Instagram Fotoğraf Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?

İnstagram fotoğraf boyutu küçültme konusu da paylaşım yapmayı seven pek çok kullanıcı tarafından merak edilen detaylar arasında yer almaktadır. Hesapları içerisinde paylaşımlarını yaparken istedikleri videoları sığdıramayan kullanıcılar İnstagram tarafından getirile bir özellik olan fotoğraf küçültme seçeneklerinden faydalanma imkanı elde etmektedirler. Kullanıcıların bu özellikten faydalanmak adına yaptıkları işlemler de ciddi anlamda basit olmaktadır. Sadece birkaç basit adım ile birlikte kullanıcılar bu sorunlarından kurtularak yapmak istedikleri paylaşımlarını da en iyi biçimde yapma imkanı elde etmektedirler.

Fotoğraflarının boyutunu küçültmek isteyen kullanıcıların öncelikli olarak fotoğraf paylaşma ekranına gelmeleri gerekmektedir. Kullanıcıların bu ekran içerisinde karşılarına fotoğrafları çıkmaktadır. Fotoğrafın sol alt köşesinde bulunan küçük düğmeye tıklanması ardından da İnstagram içerisinde fotoğraf boyutu küçültülmektedir. Söz konusu özellik her ne kadar çok fazla bir etki meydana getirmese bile kullanıcılar bu özellik sayesinde de fotoğraflarını kesinlikle kırpmalarına gerek olmadan paylaşma imkanını elde edebilmektedirler. Özellikle de fotoğrafların boyutlarını istenilen boyutlara bir adım daha yaklaştırmış olması da oldukça önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Instagram İdeal Boyutta Fotoğraf Paylaşımı

İdeal fotoğraf boyutu Instagram

İnstagram’da fotoğraflarımı kırpmadan nasıl paylaşırım diye düşünen kullanıcılar kendileri için sunulan bu pek çok farklı seçenek arasından istediklerini seçebilmektedirler. Bu ve bunun gibi pek çok konuda akıllarında soru işareti olan İnstagram kullanıcıları da www.sosyalat.com internet sitemiz üzerinde yer alan bilgiler ile birlikte soru işaretlerini giderebilmektedirler. Aynı zamanda bu konuda görüş ve önerleriniz ya da farklı sorularınız bulunuyorsa bizlere bu durumları yorumlar alanından yazarak iletebilirsiniz. Aynı zamanda sitemiz içerisinde yer alan diğer güncel konular hakkında yazılan yazılar da ilgilerinizi çekebilir. Diğer yazılarımıza da göz atarak sosyal mecralar konusunda daha geniş bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67