Instagram’da Fake Takipçiler Nasıl Görünür?

Instagram’da Fake Takipçiler Nasıl Görünür?

Instagram’da fake takipçiler nasıl görünür sorusu, son dönemlerde pek çok Instagram kullanıcısı tarafından merak edilen başlıklardan biri haline gelmiştir. Instagram uygulamasına bakıldığı zaman birçok farklı kullanıcı görmek mümkündür. Aktif bir şekilde kullanılan hesapların dışında yalın arkadaşları arasında paylaşım yapmayı tercih eden bireyler de bulunmaktadır. Bunun dışında kendi bilgilerini içermeyen hesap kullanan kişi sayısı da oldukça fazladır.

Instagram üzerinden hesap açmak ancak kendi bilgilerini paylaşmak istemeyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu kitlenin tercih ettiği hesap türüne fake hesap adı verilmektedir. Tabi bu tip hesaplardan rahatsız olan diğer kullanıcılar, fake hesap nasıl anlaşılır gibi soruları pek çok kaynak üzerinden incelemektedir.

Instagram Fake Hesap Nasıl Anlaşılır?

Fake hesap açma Instagram

Sosyal medya kullanımı kapsamında sıklıkla fark edilen fake hesaplar, gerçek hesap sahiplerinin hoşuna gitmeyen bir durum olarak nitelendirilmektedir. Bu noktada Instagram fake hesap nasıl anlaşılır tarzında yanıtlanan sorular üzerinden ilgili adımlar araştırılmaktadır. Bu adımlardan en basit olanı şu şekilde açıklanabilir:

 • İlk olarak kendi hesabınızdan çıkış yapıp giriş ekranına erişin.
 • Daha sonra öğrenmek istediğiniz fake hesaba ait kullanıcı adını şifremi unuttum seçeneğinde çıkan ilgili alana yazın.
 • Şifre yenileme esnasında ilgili hesaba ait olan maile hesabına kod gönderilecektir.
 • Tabi bu aşamada açık mail adresi görmeniz imkansızdır. Ancak şüphelendiğiniz kişilerin baş harflerini içermektedir.

Sıralanan bu adımları uygulayarak fake hesabın kime ait olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak ilgili hesaba bağlanan mail adresi de sahteyse fake hesabın kime ait olduğunu anlamak oldukça zor olacaktır.

Fake Hesap Olduğunu Anlama Sitesi

Fake hesap olduğunu anlama sitesi, Instagram üzerinde fake hesap kullanıcılarının anlaşılması adına incelenen bir diğer seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. Instagram başta olmak üzere diğer pek çok sosyal medya uygulamasında fake hesaba sahip olan kullanıcılar bulunmaktadır. Bu hesapların anlaşılması adına önerilen bazı yöntemler bulunmaktadır.

Fake hesabın anlaşılmasını sağlayan pek çok sitenin kişisel bilgi talep ettiği fark edilmektedir. Bu noktada mevcut hesabınızı riske atmamak adına Instagram tarafından desteklenmeyen uygulamalardan uzak durmanız tavsiye edilmektedir.

Fake Hesaplar Telefondan Bulunabilir Mi?

Fake hesaplar ile alakalı olarak fake hesaplar telefondan bulunabilir mi sorusu da bir diğer yöntem için incelenen bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. Mail adresinden fake hesap tespit etme, yüzde elli bir şans sunması nedeniyle yanında farklı yöntemler de araştırılmaktadır.

Bu konuda merak edilen telefon seçeneği ise önerilen bir çözüm değildir. Çünkü fale hesap sahipleri hesabın tamamen gizemli olması açısından telefon numaraları yerine mail adreslerini kullanarak hesap açmayı tercih etmektedir. Bu da ilgili hesabın anlaşılmasını epey zorlaştırmaktadır.

Fake Hesap Nedir?

Fake hesap nedir şeklinde tartışılan bir sorunun oldukça genel bir konuya hitap ettiğini söylemek mümkün olacaktır. Fake hesabın ne olduğuna ilişkin yanıt arıyorsanız bu başlık altında pek çok bilgiye de ulaşabilirsiniz. Bu da konu hakkında daha detaylı bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

Fake hesap olarak adlandırılan bu Instagram hesapları, çoğu kişi tarafından tercih edilen bir hesap açma yöntemidir. Fake hesaplar, kişinin gerçek paylaşımlar yapmadığı ve aynı zamanda farklı bilgiler içerdiği bir Instagram hesabıdır. Pek çok farklı amaçla açılan bu tip hesaplar sayesinde gizli olan hesaplar takip edilebilir veya açık olan profillerin anlık paylaşımları izlenebilir.

Fake Hesap Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların kendi bilgilerini içermeyen fake hesaplar hakkında fake hesaplar ne işe yarar sorusu da zaman zaman incelenen bir konu olarak görülmektedir. Bir önceki başlıkta bahsedildiği üzere birden fazla amaç için fake hesaplar kullanılabilmektedir. Kişinin kendi bilgilerini içermemesi sayesinde hiçbir Instagram kullanıcısı, fake hesabın kime ait olduğunu fark edememektedir.

 • Gizli hesapları görme
 • Kıskançlık
 • Gizli Instagram kullanımı
 • Yedek hesap bulundurma

Bu ve buna benzer amaçlar, fake hesap kullanımı kapsamında ele alınan başlıca nedenler olarak bilinmektedir. Ancak fake hesapların kötü amaçlar için kullanılması kesinlikle tavsiye edilen bir kullanım şekli değildir. Bu nedenle fake hesap açacağınız zaman iki kere düşünmenizde fayda olacaktır.

Fake Hesap Kullanmak Mantıklı Mı?

Fake hesap kullanmak mantıklı mı sorusu ise bireylerin ikilemde kaldığı bir duruma açıklık getirmek amacıyla ele alınmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi kötü amaç içermeyen her sosyal medya hesabı kullanılabilir. Ancak fake hesap açmaktaki amaç kötüyse ve belirli bir kişiye zarar vermekse bu kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Kısıtlayıcı bir çevreye sahipseniz ve sosyal medya kullanma izniniz yoksa gündemi takip etmek amacıyla fake hesap açabilirsiniz. Bunun dışında mevcut hesabınızın yanında yedek bir hesabınızın olmasını istiyorsanız garanti olması açısından fake hesap kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanılan fake hesapların hem kişiye hem de karşı tarafa herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Fake Hesap Nasıl Açılır?

Yukarıda detaylı bir şekilde pek çok yönü ele alınan fake hesap ile alakalı olarak bu tip hesapların nasıl açılacağı da başlıca incelenen konulardan biridir. Fake hesap nasıl açılır sorusu ile birlikte bu tarz hesapları nasıl açacağınız ve nasıl kullanacağınız konusunda bilinçli olabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

 • Öncelikle hesabınızın fark edilmemesi amacıyla bilgilerinizi içermeyen bir mail adresi oluşturmalısınız.
 • Daha sonra bu mail adresinden yararlanarak Instagram kayıt sayfasına erişebilirsiniz.
 • Kendi adınız ve soyadınız dışında belirlediğiniz bilgiler ile kayıt işlemini tamamlayın.
 • Profil tamamlama konusunda da yine sizin bilgilerinizi içermeyen detaylar paylaşmanız gerekmektedir.
 • Tüm bu adımları tamamladıktan sonra arkadaş edinmeye başlayabilirsiniz.

Oldukça basit olan bu adımların tamamlanması ile birlikte siz de bir fake hesaba sahip olabilir ve yalın çevrenizi bu hesap yardımıyla takip edebilirsiniz.

Fake Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fake hesap açarken dikkat edilmesi gerekenler, fake hesabın açılması söz konusu olduğunda bu konu hakkında dikkat edilmesi gereken hususlara da göz atılması gerekmektedir. Fake hesap kullanımı her ne kadar yaygın olsa da kişiler asıl amacın dışında kullanım sağlamakta ve bu nedenle çevresine de dolaylı yoldan zarar vermektedir.

Bu konuda altı çizilen en önemli nokta tanıdığınız bir kişinin içeriklerini paylaşmamak ve tanınan birinin fotoğraflarının alınmaması şeklindedir. Özel hayatın gizliliğini ihlal eden bu durum, hem fake hesap sahibinin hem de fotoğrafı kullanılan kişinin hoşlanmayacağı bir netice oluşturacaktır. Bu nedenle ünlü kişilerin içeriklerini paylaşarak fan sayfası imajı yaratabilirsiniz.

Kendi Adıma Açılan Fake Hesabı Şikayet Edebilir Miyim?

Kendi adına açılan fake hesabı anlama

Sosyal medyada fake hesabın yaygın hale gelmesi kendi adıma açılan fake hesabı şikayet edebilir miyim tarzında soruları da beraberinde getirmektedir. İzinsiz açılan fake hesaplar, tavsiye edilmeyen bir kullanım şekli olsa da çoğu kişi bu yöntem üzerinden fake hesap açmayı tercih etmektedir.

Sizin adınıza açılan bir fake hesap varsa bu hesabın kısa sürede kapatılması adına ilgili hesabı şikayet edebilir ve aynı zamanda spamlayabilirsiniz. Yakın çevrenizden rica ederek de şikayet sayısını arttırabilirsiniz. Adınıza açılan fake hesap, birkaç gün içerisinde güvenlik önlemleri sebebiyle kapatılacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67