Instagram’da Butik Hesabı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Instagram’da Butik Hesabı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

İnstagram butik hesabı, platofrm üzerinde en çok rastlanan hesaplar arasındadır. İnstagram’ın işletme hesapları için ücret sunmamaktadır.  Bu, pek çok kişinin buradan gelir elde etmek istemesine sebep olmuştur.

İnstagram üzerinden para kazanmak için çok sayıda yöntem vardır. Ancak bunlardan en çok tercih edilen, butik hesaplardır. Diğer kullanıcılara ürün satmak, kişilere satışlar doğrultusunda gelir kazandırmaktadır.

Platform, milyonlarca kişi tarafından kullanıldığı için oldukça aktiftir. Bu, işletme hesapları adına büyük bir avantajdır. Peki, İnstagram’da butik hesabı açmak isteyenlere tavsiyeler var mı? Söz konusu hesaplar hem bireyler, hem de şirketler tarafından açılmaktadır. Bazı noktalara dikkat etmek, size yardımcı olacaktır.

Butik Hesaplarında Vergi

Butik hesabı açarken çoğu kişi İnstagram butik açmak vergi konusunda özen göstermemektedir. Bununla beraber Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında, vergi düzenlemerine göre internetten ürün satan kurumlar ya da kişiler; stopaj, gelir vergisi ve KDV gibi değişik vergiler ödemelidir.

İnstagram butik açmak vergi üzerinde satışlarınızı vergi vermeden gerçekleştirmek, bazı yasal yükümlülükler getirecektir.  Dolayısıyla şirket olmak yapılması gerekendir.

Şirket olmamak, alıcılar tarafından da güvensiz bir durumdur. Zira bir şirketiniz yoksa, kredi kartı ve ödeme sistemleri verilmemektedir. Ayrıca fatura kesimi de olmayacaktır. Bu, pek çok İnstagra kullanıcısı tarafından güvensiz bir durumdur.

Hesabınızı Açık Yapın

İnstagram butik hesapları, ürün satabilmek için görünür olmalıdır. Zira kapalı hesaplar, çoğu kişi tarafından takip edilmeyecektir. Çoğu kişi kapalı hesaplara takip isteği atmakla uğraşmamaktadır. Aynı zamanda beklemek, alım heveslerini de azaltacağı için olumsuz bir durumdur.

Ancak herkese açık profil sayesinde her kullanıcı, ürünlerinizi görüp, inceleyebilecektir.

İncelemeler Yapın

Henüz hesap açmamışsanız ancak planlama yapıyorsanız, mevcut butikleri incelemek size fikir verecektir. Onların nasıl bir sistem kurduğuna bakmak, size ilham kaynağı olacaktır. Ancak onların fikirleri, asla kopyalanmamalıdır.

Buradan yalnızca fikir alınmalı, ardından özgün şekilde bir sistem hazırlanmalıdır. Rakiplerinizi incelemek onların nasıl büyüdüğü ve nasıl takipçi arttırdığı gibi konularda size bilgi verecektir. Ayrıca butik açanların yorumları da size yardımcı olacaktır.

Eğer farklı hesapların gönderilerini incelerseniz, tüm yorumları okuyup, fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda Google üzerinde araştırma yaparak da ilgili sonuçlara varabilirsiniz.

Bu durumlar, hesabınızı neye göre düzenleyeceğiniz hakkında size bilgi verecektir. Aynı zamanda dikkat edeceğiniz durumları da gösterecektir.

Satacak Ürün Bulun

İnstagram’da bu hesabı açacaksanız, butik için mal nereden temin edilir? Sorusuna da yanıt vermeniz gerekmektedir.

Eğer hâlihazırda bir üreticiyseniz, bu oldukça kolaydır. Zira yapmanız gereken sadece bunları satmaktır.  Ancak üretim yapmıyorsanız, önce malları nereden alacağınızı bilmeniz gereklidir.

Butik açmak için toptancılar yapabileceğiniz seçenekler arasındadır. Eğer değişik üreticilerden mal temin ederseniz, satışını yapabilirsiniz. Ancak bunun için aldığınız ürünleri depolayabileceğiniz yeriniz de olmalıdır.

İnstagram butik toptancıları tarafından mal alıp, butik oluşturmak mümkündür. Ancak burada bir miktar sermayeniz de hazır olmalıdır.

Etiket Kullanın

İnstagram, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu durum, işletmelerin de sosyal medyada hesap açıp, ürün sunmasına sebep olmaktadır. Ancak beraber platformun milyonlarca kişiye sahip olması, çoğuna ulaşacağınız anlamına gelmemektedir.

İnstagram etiketler burada devreye girerek, daha fazla kişiye sizi görünür yapmaktadır. Etiketler her gün çok sayıda kullanıcı tarafından takip edilmektedir.

Ancak etiket kullanırken, dikkatli olmanız gerekmektedir. Zira gönderilerinizle uyumsuz etiket kullanmak, size sonuç getirmeyecektir. Ayrıca platform da bunu hoş karşılamaz.

Bu nedenle öncelikle, İnstagram butik hesabı için popüler etiketler bulmanız gereklidir. Ardından tek yapmanız gereken, gönderilerinize eklemektir.


Yorum Yap



widget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67