İnstagram’da Butik Hesabı Açacaklara Tavsiyeler

İnstagram’da Butik Hesabı Açacaklara Tavsiyeler

Başlangıç olarak fotoğraf paylaşım uygulaması olarak sosyal medya platformları arasına giren İnstagram, günümüzde daha çok ticari faaliyetlerin gerçekleşebildiği bir sosyal paylaşım uygulaması haline dönüşmüştür. Bu kapsamda İnstagram’da butik açmak yeni bir ticari girişimde bulunmak isteyenler için oldukça benzersiz avantajlar sağlamaktadır. Tüm avantajlardan faydalanabilmek için ise bazı püf noktalara ve tavsiyelere yeterli düzeyde önem verilmesi gerekir.

İnstagram Butik Açmak Maliyeti

Uygulama kapsamında butik hesabı sahibi olmanın getireceği pek çok özel avantaj bulunuyor olmakla birlikte kullanıcılar tarafından en çok merak edilen durumların başında İnstagram butik açmak maliyeti gelmektedir. Maliyet bakımından temel bileşenler çoğunlukla kullanıcıların satışını yapmak istedikleri ürün veya hizmetler üzerine olmasının yanı sıra şahıs şirketi açılmasının da kısmi bir maliyeti bulunur.

Dolayısıyla İnstagram’da butik açmak için öncelikli olarak şahıs şirketi sahibi olunmalı ve sonrasında ise maliyet hesabının özel olarak yapılması gerekir. Bu noktada şahıs şirketi sahibi olmadan da satış yapılabileceği fakat uygulamada butik hesap sahibi olunamayacağı belirtilmelidir. Yani kişisel hesaplar üzerinden satış yapılabilir. Yalnız bu durumun bazı riskleri bulunur ve ortaya çıkabilecek bazı olumsuzluklara sebep olması oldukça olasıdır.

İnstagram’da Butik Açacaklara 5 Kritik Tavsiye

Etkili bir ticari kariyer ve sürdürülebilir bir girişim için İnstagram’da butik açacaklara 5 kritik tavsiye;

Hedef Kitlesini Belirleyerek Satılacak Ürünü Tercih Etmek İçin Püf Noktalar

Butik açanların yorumları dikkatlice takip edildiğinde başarısızlıkla gerçekleşen girişimlerin çoğunluğunun hedef kitlesi belirleme ve satışı yapılacak ürün konusunda yanlış adımlar attığı görülecektir. Dolayısıyla öncelikli olarak satışı yapılacak ürünün ne olduğuna doğru analizler yapılarak karar verilmeli ve hedef kitlesi de bu doğrultuda sağlıklı bir şekilde belirlenmelidir. Yani en genel anlamıyla satılacak ürünü talep edecek olanların kimler olduğunu sınırları çizilerek yapılacak çalışmalar bu hedef kitlesine yönelik olmalıdır.

Fotoğraf Paylaşımları ve Ürün Tanıtımlarına Dikkat Edin

Satışı yapılacak ürüne karar verilmesi durumunda İnstagram uygulamasının fotoğraf paylaşımı konusunda sağladığı tüm avantajların en efektif şekilde kullanılması gerekir. İnstagram butik toptancıları adı verilen toptancılar aracılığıyla ürünlerin temin edilmesinden sonra doğru açılı, şık, efektif ve ilgi çekici fotoğraflar ile ürünlerin albenisinin öne çıkarılması gerekmektedir. Dolayısıyla fotoğraf çekme ve fotoğraf aracılığıyla ürünü olduğundan daha ilgi çekici gösterme konusunda bir miktar profesyonellik elde edilmelidir.

İnstagram Analizlerini Takip Edin

İnstagram analizleri İnstagram’da butik açmak isteyenler için en kritik öneme sahip olan bileşenlerdir. Bu analizler ticari girişim faaliyetinin ne yönde ve nasıl gerçekleşmesi gerektiği konusunda önemli ipuçları sağlar. Uygulamada analizlerin elde edilebilmesini sağlayan eklentiler bulunmaktadır ve bu eklentilerin işlevsel olarak kullanılması durumunda ürün paylaşımlarının ne zaman yapılması gerektiğinden hangi ürünlerin satışına yönelim gösterilmesi gerektiğine kadar pek çok sorunun cevabı veriler ışığında elde edilebilir.

Reklam, Pazarlama ve İletişim Faaliyetlerini Aktif Olarak Kullanın

İnstagram reklam ve pazarlama konusunda benzersiz bir tanıtım alanıdır ve dolayısıyla İnstagram’da butik açmak isteyenler açısında bu imkanların zorlanması gerekir. Ünlü ve popüler olan kullanıcılardan reklam ve tanıtım konusunda yardım alınabilir ya da reklam faaliyetlerine bir miktar bütçe ayrılabilir. Aksi durumlarda iyi bir reklamı gerçekleşmeyen ürünlerin satışı da arzu edilen seviyeye gelmeyecektir.

E-Ticaret Sitesi İle Destekleyin

Butik açanların yorumları kapsamında bir diğer önemli meselede uygulamada açılan butiklerin dışarından desteklenmesi konusunda verilen tavsiyelerdir. Bu bağlamda İnstagram’da butik açmak isteniliyorsa bu butiğin bir E-Ticaret sitesi ile desteklenmesi ve uygulama kapsamında sunulan hizmetlerin yönlendirme yapılarak kişisel web sitesine gönderilmesi önemli avantajların elde edilmesini sağlar. Böylelikle takipçiler konsolide edildiği gibi müşteri portföyü ve çeşitliliği de aratacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67