Instagram'da Beni Engelleyeni Nasıl Görebilirim?

Instagram'da Beni Engelleyeni Nasıl Görebilirim?

Instagram platformunda istemediğiniz kişilerin size mesaj atmasını, takip etmesini, gönderilerinize ulaşmasını istemiyorsanız, yapabileceğiniz en basit işlem o kişinin hesabını engellemek olacaktır. Birinin kendini Instagram üzerinde engellediğini düşünen kişiler, beni kim engelledi sorusunu yöneltmekte ve engellendiğini nasıl anlayabileceğini merak etmektedir.

Instagram’da biri sizi engellerse bunu tespit edebilmeniz için birkaç farklı yöntem uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde sosyal mecra hesaplarınızı daha iyi bir şekilde yönetebilir ve kimlerin sizi engellediğini kolayca bulabilirsiniz.

Instagram’da Beni Engelleyeni Nasıl Anlarım?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal mecralardan biri olan Instagram, pek çok farklı özelliğe sahip bir uygulamadır. Bu platformda ön plana çıkan özelliklerden biri de, birbirinden rahatsız olan insanların engelleme işlemi yaparak profilini o kişiye tamamen kapatmasıdır. Eğer bir kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız ve Instagram’da beni engelleyeni nasıl anlarım diyorsanız, tercih edebileceğiniz tespit yöntemleri şu şekildedir:

  1. Bilgisayardan gizli sekme açarak kontrol etme
  2. Instagram’da kimi engellediğini tespit eden mobil uygulamalar kullanma
  3. Başka bir Instagram hesabından kullanıcıyı kontrol etme

Yukarıda belirtilen bu yöntemlerin nasıl uygulandığı hakkında bilgi almak için aşağıdaki başlıkları kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayardan Gizli Sekme Açarak Kontrol Etme

Bir veya birden fazla Instagram kullanıcısının sizi engellediğini düşünüyorsanız, engelleyen kişinin profili görme işlemi yapmak için bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Opera, Safari, Chrome gibi internet tarayıcılarının gizli sekme özelliğini kullanarak farklı Instagram profillerini kontrol edebilirsiniz.

Tarayıcıya girdikten sonra seçenekler kısmında yer alan “Gizli Sekme” butonuna basıp, siyah ekranlı gizli sekmeye giriniz. Daha sonra buradaki arama motoruna www.instagram.com/x(kullanıcadı) şeklinde görmek istediğiniz profilin linkini giriniz ve aratınız. Bu noktada eğer o kişinin Instagram hesabı görülüyorsa, sizi engellemiş demektir. Ancak herhangi bir profil görünmüyorsa, o kişi hesabını kapatmış olabilir.

Instagram Kimin Engellediğini Tespit Eden Uygulamalar Kullanma

Günümüzde Instagram ile ilgisi olmayan ve üçüncü kişiler tarafından üretilen bazı Instagram uygulamaları mevcuttur. Bu uygulamalar sizi takipten çıkan ve sizi engelleyen kullanıcıları rahatça görebilmenizi sağlamaktadır. Mobil cihazınıza indirebileceğiniz bu uygulamalar, her zaman kesin sonuç vermese de işinize yarayacaktır.

Telefonunuzun türüne göre Play Store veya Appstore üzerinden bu uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. İstediğiniz Instagram takipçi kontrol uygulamasını indirip giriş yaptıktan sonra uygulamayı Instagram ile bağlamanız gerekmektedir. Sonrasında ise uygulamanın sunmakta olduğu tüm özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamaların pek çoğu Instagram’da beni engelleyen kişinin profilini görme özelliğine de sahiptir.

Ancak bu uygulamaların her zaman güvenilir olmadığını bilmek gerekmektedir. Zira bu uygulamalara Instagram bilgileriniz ile gireceğiniz için hesabınız çalınabilir ya da otomatik olarak program kullanmaktan ötürü kapatılabilir. Bu noktada tüm sorumluluk sizlere ait olacaktır.

Başka Bir Instagram Hesabından Kontrol Etme

Eğer bir kişinin sizi Instagram’dan engelleyip engellemediğini görmek istiyorsanız, herhangi bir program kullanmanıza gerek kalmadan bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Sizi engellediğini düşündüğünüz hesaba, başka bir Instagram profilinden bakmanız yeterli olacaktır. Bir tanıdığınızın Instagram hesabına girip arama kısmına sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline bakabilirsiniz. Eğer o kullanıcı farklı bir Instagram hesabından görülebiliyorsa, engellenmiş olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen bu yöntemleri kullanarak beni kim engelledi sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Ancak bu noktada bilmeniz gerekir ki, 3. şahıs uygulamaları kullanmak Instagram hesabınıza zarar verebilir. Ek programlar kullanmanıza gerek kalmayan yöntemleri tercih ederseniz, hem sizi kimin engellediğini görüntüleyebilir hem de Instagram hesabınızın kapatılma ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67