Instagram Yeni Araçlar Geliştiriyor

Instagram Yeni Araçlar Geliştiriyor

Instagram yeni araçlar geliştiriyor! Para kazanmanın günümüzde çok sayıda yolu mevcut. Her ne kadar sosyal medyanın ilk çıktığı dönemde bazı kişiler tarafından kabul edilmese de, artık sosyal medya yardımıyla gelir kazanılabileceği bilinmekte.

Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram, bu bakımdan içerik üreticilerinin para kazanmalarına destek olabilmek için araçlar geliştirmekte. Bu bağlamda içerik üretici konumunda olanlar, kendilerine sponsor olabilecek firmalar ile bir araya getirilmek hedeflenmekte.

Birçok kişinin bildiği üzere Facebook’un CEO’su konumunda olan Mark Zuckerberg, geçtiğimiz gün katılım sağladığı bir yayında, sosyal medyada yaratıcı çalışmalar gerçekleştiren kişilerin, daha fazla kazanabilmesi için yeni araçlar üzerinde çalıştıklarını belirtti. Instagram live sayesinde Instagram CEO’su olan Adam Mosseri ile gerçekleştirdiği konuşmada görüşlerinin içerik üreticilerinin daha fazla gelir elde etmelerini destek olmaları doğrultusunda, yeni iş kolları ile geniş bir ekonomi elde edebileceği yönde olduğunu söyledi.

Değer Oluşturmak Hedeflenmekte

Çoğu kişinin bildiği üzere Instagram’ın CEO’su pozisyonunda olan Adam Mosseri, firmaların genellikle bilinen sosyal medya hesapları ile iş yaptığını belirtti. Dolayısıyla yeni pazarın sponsorluk anlaşması yapabilmek adına az takipçili hesapların, markalar ile iletişim kurmasına destek olabileceğini söyledi.

Adam Mosseri yaptığı açıklamada Instagram’da mevcut olarak bulunan yahut yayın hayatına henüz başlayan içerik üreticilerinin iyi bir değer kattığını düşündüğünü cümlelerine ekledi. Mark Zuckerberg de firmanın online mağazalar yaptığını dile getirdi.  Bu sayede içerik üretici konumunda olanların, ürün satması ve üzerinden pay almasının mümkün olacağını söyledi.

Bu sayede içerik üreticilerin daha fazla paylaşım gerçekleştirmeye yöneltildiği açıklandı. Mark Zuckerberg aynı zamanda farklı sosyal medya platformlarının popüler hesaplarını bünyelerine eklemek adına rekabet halinde bulunduğunu dile getirdi.

Nasıl Popüler Olunur?

Peki, Instagram’da nasıl popüler olunur? Instagram üzerinde her geçen gün popülerlik yakalayan çok sayıda kişi mevcut. Dolayısıyla başta yeni platform üyeleri olmak üzere birçok kişi, nasıl popüler olacağını düşünmekte.

Burada öncelikle sabırlı bir şekilde paylaşım yapmanın erdem olduğunu bilmek gerekmekte. Her ne kadar üyeler bunu hızlı ve ani bir şekilde yapmak istese de kaliteli paylaşımlar, etkileşimler yönünden hesapları geliştirmek şart.

Böylece hesaplar öncelikle keşfete çıkarak, bir süre sonra popüler olabilmekte. Zira keşfete düşen herkes hemen fenomen olmamakta. Bu kalitenin uzun süre devam ettirilmesi, çarpıcı gönderiler ile kullanıcıların ilgisinin çekilmesi gerekmekte.

Instagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Peki, Instagram para kazanma nasıl yapılır? Instagram üzerinde temel olarak iki farklı kullanıcı çeşidinin olduğu söylenebilir. Bunlar normal üyeler ile fenomen olmak, para kazanmak gibi hedefleri olan kullanıcılar olarak ayrılabilir.

Instagram’a her geçen gün yeni özelliklerin gelmesi ile beraber, birçok kişi nasıl para kazanabileceğini de sorgulamakta. Bunlardan bir tanesi reklam alma. Burada hesaplar markalara, firmalara başvuru yaparak, reklam isteğinde bulunmakta.

Ardından ilgili yetkililer takipçi ve etkileşim gibi durumlara bakarak bir karar vermekte. Kabul edilmesi durumunda nasıl bir reklam olacağı, kaç tane ve nasıl gerçekleştirileceği, gelir konuşulmakta. Peki, burada dikkat edilmesi gereken ne? Öncelikle her firmanın verdiği tanıtımdan en iyi sonucu almak istediği bilinmeli. Dolayısıyla bir hesap ne kadar gelişmiş olursa onay alma durumu oldukça yükselmekte.

Bir diğer para kazanma yöntemi de haber kapsamında sponsorlar. Eğer hesaplar kendilerine sponsor bulursa gelir elde edebilmekte. Burada kişisel başvuru yapılabileceği gibi, firmalar popüler kişiler ile doğrudan iletişim kurma yoluna da gidebilir. Dolayısıyla hesabınızı yine geliştirmeniz, takipçi ve etkileşimlerinizi arttırmanız gerekmekte.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67