Instagram Topluluk Kuralları İhlali

Instagram Topluluk Kuralları İhlali

İnstagram topluluk kuralları ihlali bakıldığı zaman İnstagram hesaplarında birçok şekilde sorun görülebilmektedir.  İnstagram üzerinde yapılan topluluk kuralları genellikle kullanıcıların birbirleri ile daha sağlam şekilde sosyalleşmesi açısından önemlidir. Her kişiye özgü olan sosyal medya platformu olan topluluk kurallarının en temel sebebi kullanıcı olan kişilerin kendini ifade edeceği ortamları yaratmasıdır ve bunun için güvenliği sağlaması olarak bilinmektedir.

İnstagram topluluk kuralları bakıldığı zaman İnstagram kullanırken sadece kendinize ait olan içerikleri paylaşmanız ve diğer kullanıcılara saygı duymanızı kapsar. Aynı zamanda farklı kişilere gereksiz yere spam göndermemek önemlidir ve aynı zamanda çıplaklık içeren gibi birçok gönderi tarzından uzak durmanız gerekebilir.

İnstagram Topluluk Kuralları İhlali Nedir?

Topluluk kuralları ihlali Instagram

İnstagram topluluk kuralları ihlali bakıldığı zaman belli başlı olan kurallar bulunmaktadır. İnstagram topluluk kuralları kısıtlaması gibi bir durum ile karşılaşmamak için bu kurallara uyulması gerekmektedir. İnstagram topluluk kuralları şu şekilde olmaktadır,

 • İnstagram profillerinde sadece size ait olan fotoğraf ve içerikleri paylaşmanız ve internet veya farklı yerlerden aldığınız içerikleri kullanarak telif hakkını ihlal etmemiş olmak.
 • İnstagram üzerinde çıplaklık içeren görsellerin paylaşımı yasaktır, bununla beraber cinsel organların ve cinsel ilişkinin İnstagram üzerinde paylaşılması yasak olmasıdır. Bununla beraber çocuğunu emziren kadınların görselleri yasak değildir ve çıplaklık içeren heykel ile resimlerin paylaşılmasında sorun olmaz.
 • Yapay şekilde beğenme, bot takipçiler toplamak ve aynı yorumu sürekli olarak paylaşma durumu topluluk kurallarının ihlaline yol açar. Aynı zamanda bireylerin istekleri dışında ticari bir sebeple insanlar ile iletişim içerisine girmemesi gerekmektedir.
 • Ülkemizde yasal olmayan şeylerin paylaşımı yapmada topluluk kuralları ihlaline yol açabilmektedir. Örnek olarak cinsellik ve terör ile beraber hizmet sağlamak, ilaç satmak gibi sebepler de yasak bir durum olmaktadır.
 • İnstagram üzerinde diğer kullanıcılara saygı duymanız gerekmektedir ve aynı zamanda farklı kullanıcıları taciz etmek, şantaj, aşağılayıcı mesajlar, küçük düşürücü içerikler gibi ve ırkçılık gibi durumlarda mesajlar göndermek gibi mesajlara izin verilmez.

Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiğin için Kapatılmıştır

İnstagram hesaplarına giriş yapılırken Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır sorunu meydana gelebilmektedir. Bu tarz bir hata ile karşılaşılan sorunlarda çözüm bulunmaktadır. Yukarıda yer alan herhangi bir durumdan dolayı hesabınız kapatıldığı zaman yani İnstagram topluluk kurallarını ihlal eden bir içerik meydana geldiği zaman hesabınızı itiraz edebilirsiniz. İnstagram uygulamasını açarak kullanıcı adınız ve şifrenizle kapatılan İnstagram hesabına itiraz etmek istediğiniz zaman beraber giriş yapmanız gerekmektedir.

İnstagram topluluk kuralları ihlali şikayet ile hesabınızın kapatıldığına dair bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz, bu durumda gelen uyarıda ‘’Daha fazla bilgi al’’ kısmına basın. Daha sonrasında bir bilgi metninin yazdığı bölüm gelir ve buradan ‘’Bize bildirin’’ seçeneği üzerinden bir sonraki adımda kapanan İnstagram hesabınız için bir itiraz formu karşınıza gelecektir.

Gelen form ile beraber sizden bazı bilgiler istenir ve istenen bilgileri eksiksizce doldurmanız gerekmektedir. Doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan sonraki aşamada gönder butonundan gönderebilirsiniz. Gönderdikten sonrasında mail adresinize gelecek olan mesajı beklemeniz gerekir ve en az 1 hafta içerisinde olumlu ve olumsuz şekilde cevap alabilirsiniz.

Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiğin için Kapatılmıştır Çözümü

İnstagram hesaplarına giriş yapılırken meydana gelen bu sorunda hesaplarınızı nasıl geri alabileceğinizi öğren yazıyorsa bu noktada sorun çözülebilir. İnstagram kural ihlali mesajı meydana geldiği zaman, İnstagram topluluk kurallarını ihlal eden bir içerik paylaşırsanız bu noktada hesabınız kapatılmaktadır, bu sorunun çözümüne bakıldığı zaman,

 • İnstagram uygulamasını açarak kullanıcı adı ile şifrenizi yazarak giriş yapın.
 • Hesabınızın kapatıldığına dair bir uyarı görebilirsiniz ve gelen uyarı ile beraber daha fazla bilgi al seçeneğine tıklayın.
 • Bize bildirin seçeneği üzerinde kapatılan İnstagram hesabı konusunda bir itiraz formu karşınıza çıkacaktır.
 • Sizden bazı bilgiler isteniz ve bu bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir ve yer alan kutucuk üzerinden itirazınızla alakalı açıklamaları yazmayı unutmayın.
 • Kapatılan İnstagram formu eksiksiz olarak doldurulduktan sonrasında Gönder butonuna basın ve gönderdikten sonrasında mail adresinize gelecek olan mesajı bekleyin bu noktada İnstagram sizlere bir kod verebilir.
 • İstenilen kodu kâğıda yazarak resmini çekin ve sonrasında mail adresinize gelen yönergeleri tamamlamayı unutmayın. Alternatif bir çözüm olarak form çıkmıyorsa kendiniz link üzerinden manuel şekilde formu doldurabilirsiniz.

İnstagram Topluluk Kuralları İhlali Kaldırma

Topluluk kurallarından dolayı İnstagram hesabı kapatılma durumu birçok durumdan dolayı meydana gelen bir sorundur. İnstagram günümüzde en sık olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir ve bununla beraber bir gün içerisinde milyonlarca içerik paylaşılır. Bu tarz bir sosyal medyada spam cezası yemek kaçınılmaz olmaktadır. İnstagram topluluk kuralları ihlali kaldırma sorunu için birçok sebepten dolayı sorun yaşayabilirler. Topluluk ihlali kaldırılmaz fakat bu tarz bir sorun ile karşılaşmadan önce dikkat edilmesi gerekenler,

 • Başka kullanıcıları rahatsız edici bazı sebeplerden dolayı aşağılayıcı ve aynı zamanda ırkçı yorumların kesinlikle yapılması gerekmez.
 • İnstagram üzerinde paylaşılan topluluk kurallarına uymalısınız ve bununla beraber eğer 18+ bir içeriğiniz varsa bunu hemen kaldırmanız gerekiyor.
 • Normal zamandan farklı şekilde seri olarak resim veya bir gönderi beğenisi yapma durumunda robot zannederek sizlere spam cezası verilebilir ve özellikle hesabınız yeni açıldıysa dikkat edilmesi gerekir.
 • İnstagram üzerinde bir anda veya arka arkaya çok fazla kişiye istek gönderdiğiniz zaman yine robot olarak algılanabilirsiniz.
 • Ayrıca takip isteği yolladığınız kişiler sizleri sürekli olarak reddediyorsa eğer ve yine de istek göndermeye devam ediyorsa eğer uygulama sizlere ceza verebilmektedir.

İnstagram Spam Nasıl Kaldırılır?

İnstagram topluluk kuralları ihlali cezası ile beraber spam durumu kaldırılabilir. Eğer yapmış olduğunuz yorumlardan dolayı veya mesajlardan dolayı bir spam durumu yaşadıysanız eğer bu noktada dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Eğer kişilerin şikayetinden dolayı spam yediyseniz eğer ve bir paylaşım yaparak hesabınızın spam yediğini belirtebilir ve diğer kullanıcıların gönderilerinize yorum ile beğeni yapmasını isteyebilirsiniz.

Spam yeme durumunu hikayenizde belirtin ve bulunla beraber kullanıcılarınızın bu görmesini sağlayın, İnstagram’da beğeni ile yorum yapma gibi özellikleri çok aşırı kullanmamanız gerekir ve eğer hızlı davranırsanız spam cezası uzatılabilmektedir. Genel olarak bu adımları izlediğiniz zaman spam kalkmasını hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz.

İnstagram Topluluk Kuralları İhlali Ne Zaman Kalkar?

Bazı İnstagram hesapları bakıldığı zaman gerçekleştirmiş olduğu eylemlerle beraber İnstagram politikalarına uygun şekilde kapatılabilir. Yanlışlıkla hesabın kapatıldığını düşünen kişilerin de hesaplarını tekrar aktif olması için beklemeleri gerekir. İnstagram topluluk kuralları ihlali ne zaman kalkar konusunda hesaplar ilk başta geçici olarak kapanmaktadır. Bu kapanmada sizlere robot olmadığınıza dair test yapılmaktadır.

İnstagram topluluk kuralları ihlali engeli ile beraber yapılan testte telefon numaranızı girerek ve gelen şifre ile beraber hesabınızı 30 gün içerisinde açabilirsiniz. Fakat diğer bir yandan bakıldığında tamamen kapatılan hesaplarda herhangi bir süre verilmemektedir. Hesaplarınız 30 gün içerisinde veya 60 gün içerisinde açılabilmektedir. Ne kadar fazla bilgi verilirse ve kendinizi doğrularsanız o kadar kısa bir süreç içerisinde hesabınız açılacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67