Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram DM mesajları birçok kullanıcı tarafından zaman zaman silinir. Ancak kişiler çok sayıda mesaj alıyorsa, bunları tek tek silmede sorun yaşayabilir. Bu sebeple Instagram toplu mesaj silme 2021 yılında nasıl yapılır gibi sorular birçok kişinin aklını kurcalamaktadır.

Burada öncelikle normal silme işlemlerinden bahsetmek gerekir. Eğer herhangi bir mesajınızı komple silmek istiyorsanız, şu işlemler sonucu gerçekleştirmeniz mümkündür;

  1. Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Hesabınızda oturum açın.
  3. Sağ üst köşeden Direct Message sembolüne dokunun.
  4. Silmek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutun.
  5. Çıkan seçenekler arasından sil üzerine tıklayın.

Bu işlemler ardından mesajınız başarıyla silinir. Eğer tüm mesajı değil, gönderdiğinizi silmek istiyorsanız şu işlemleri uygulamanız gerekir;

  1. Instagram aplikasyonuna giriş yapın.
  2. Hesabınız kapalıysa oturum açın.
  3. Ekranın sağ üst köşesinde Direct Message simgesine dokunun.
  4. Konuşmaya girin ve silmek istediğiniz mesaja basılı dokunun.
  5. Ekrana gelen seçenekler arasında iptal etmeyi kullanın.

Böylece sadece o mesaj iptal edilecektir. Her ne kadar bu kadar kolay işlem yapılabilecek olsa da gerek konuşma, gerekse mesajlar çoğaldıkça kişiler büyük bir sorun yaşar. Burada ilk olarak, Instagram’da resmi bir şekilde Instagram’da toplu mesaj silme olmadığı bilinmelidir.

Ancak üçüncü taraf uygulamaları ve web sitelerinden yardım alarak, buna yönelik çözüm almanız mümkün olabilir.

Instagram Mesaj Silme Uygulaması

Instagram’ın gelişmesi ile beraber, ona yönelik hizmet veren aplikasyonlar da gelişmeye başlamıştır. Bunlar arasında farklı hizmetler olup, bir tanesi de mesaj silme üzerinedir. Gerek Türkçe, gerekse İngilizce yapacağınız aramalarda konuya dair birçok sonuç getirecektir.

Bunların kullanımı oldukça kolaydır. Hesabınıza giriş yapmanız ardından mesajları silme bölümüne erişip, gerekli işlemler takip edilmelidir. Ancak üçüncü taraf uygulamalarının hesabınıza bu şekilde erişim yapması bilgilerinizin çalınmasına sebep olabilir. Bu sadece Instagram ile sınırlı kalmaz. Örneğin aynı şifreyi Hotmail, Gmail, Facebook, Twitter ya da farklı sitelerde kullanıyorsanız bunlar da riske girecektir.

Her ne kadar pratik ve hızlı çözümler sunsa da, Instagram mesaj silme uygulaması sizin kullanıcı ve şifrenizle hesabınıza girmelidir. Zira mesajlarına aksi durumda erişemeyecektir. Eğer en başından izin vermemeyi düşünürseniz, bu durumda uygulamayı kullanmanız da mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla tüm kullanıcılara dikkatli olunması tavsiye edilir.

Instagram Mesaj Silme Sitesi

Instagram için hizmet sunan aplikasyonlar, kişilere telefonuna yüklemesini gerektirir. Ancak mobil cihazlarda en büyük sorun hafızadır. Ne kadar fazla olursa olsun çoğu kullanıcı bu durumdan şikâyet eder. Bunun çözümü olarak da web siteleri görülür.

Zira Instagram’ın gelişmesi sadece bazı aplikasyonlara değil, web sitelerine de hazırlık sağlamıştır. Tek yapmanız gereken Türkçe ve İngilizce kaynaklar arasında tercihte bulunmadır. Ardından hesabınızla giriş yaparak silme işlemleri ilgili şekilde gerçekleştirilir.

Ancak burada da durum aplikasyonlarda olduğu gibidir. Üçüncü taraf kaynaklarıyla bu tarz işlemler tüm şifrelerinizi tehlikeye atacak yapıya sahiptir. Burada da izin vermezseniz, hizmetleri kullanmanız da olanaksızdır. Zira düşünüldüğünde, sizin tarafından atılan mesajlara erişmesi için önce hesabınıza girmesi kaçınılmaz bir şarttır.

Dolayısıyla kısa yönden çözüm de sunsa, aplikasyon gibi dikkat edilmesi önerilmektedir. Eğer güvenli işlem yapmak istiyorsanız, tek çözümünüz tek tek silmedir. Her ne kadar çok mesaj varsa uzun da sürse, hesabınızın çalınması gibi bir risk bulundurmaz.

Aksi durumda bilmeniz gereken ilk şey, tüm sorumluluğu onayladığınızdır. Zira gerek aplikasyonu, gerekse siteyi en başında gönüllü olarak kullanıcılar tercih etmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67