İnstagram Takipçi Neden Azalıyor, Neden Düşüyor?

İnstagram Takipçi Neden Azalıyor, Neden Düşüyor?

Dünyada en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal mecralardan birisi olan İnstagram kullanıcılarının en çok cevabını araştırdığı sorulardan birisi de, İnstagram takipçi neden azalıyor, neden düşüyor? olmaktadır. İnstagram profillerinin takipçi sayıları belli bir düzeye ulaştıktan sonra takipçi sayılarında yaşanan azalma olayları, kullanıcılar için hayli can sıkıcı olmaktadır.

İnstagram takipçi sayılarının düşmesinde ise bu durumu tetikleyen pek çok sebep olabilmektedir. Bu nedenle takipçi sayılarında düşüş ve azalma yaşayan İnstagram kullanıcılarının, buna neden olan sorunun kaynağına inebilmek için bir takım ayrıntıları dikkatle gözden geçirmesi gerekmektedir. Yapılan bu analizler sonucunda ise bu sorunu gidermek için gerekli olan çözüm yolları kolaylıkla uygulanabilmektedir.

İnstagram Takipçi Azalması Neden Olmaktadır?

En sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram uygulamasında sıklıkla görülmekte olan İnstagram takipçi azalması sorunu, genellikle İnstagram uygulamasının yaptığı bir takım güncellemelerden kaynaklanmaktadır. İnstagram uygulamasında bazı kullanıcılar, organik olmayan üye artışları için bir takım yollara başvurmakta ve bu nedenle bot diye tabir edilen sahte İnstagram hesapları ile takipçi çoğaltma yoluna gitmektedirler.

Bunun sonucunda ise organik olmayan bu büyümeye karşı, İnstagram algoritmasında yapılan güncellemeler ile bu durum tespit edilmekte ve bu botlar sistem tarafından otomatik olarak kullanıcı profillerinden silinmektedir. Bu işlemin sonucunda ise bazı İnstagram kullanıcıların profillerinde ki takipçi sayılarında ani düşüşler yaşanmaktadır. Bunun haricinde İnstagram takipçi sayılarının düşmesine neden olan diğer etkenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

İnstagram takipçi profillerini takip eden diğer hesapların kendi istekleri ile İnstagram profillerini silmeleri, takipçi sayılarının düşmesine neden olan etkenlerden birisi olmaktadır.

İnstagram takipçilerinin yapılan paylaşımlardan sıkılıp, takibi bırakması

İnstagram profilinde ilgi çekici paylaşımların yapılmaması

İnstagram profili sahibinin takipçileri ile iyi diyalog kuramaması

Yapılan paylaşımların hepsinin içeriklerinin birbirine benzemesi

İnstagram Takipçi Düşmesine Yol Açan Diğer Nedenler Nelerdir?

İnstagram takipçi sayılarında yaşanan düşüşlerinin bir başka nedeni de, kişilerin yaptığı paylaşımlar yüzünden olmaktadır. Bu nedenle İnstagram profilinde yapılan paylaşımlarda bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bu bağlamda İnstagram takipçi düşmesi yaşamamak için şunlara dikkat etmek lazımdır;

Diğer İnstagram Kullanıcıları ile Karşılıklı Takipleşmeye Dikkat Etmek

İnstagram Gönderilerinde Doğru Hashtag Kullanmak

İnstagram Profilinde Sık Aralıklarla Paylaşım Yapmak

Diğer İnstagram Kullanıcıları ile Karşılıklı Takipleşmeye Dikkat Etmek

İnstagram kullanıcılarının takipçi kaybetmesine neden olan en büyük etkenlerden birisi de, onu takip eden kişileri geri takip etmemesi olmaktadır. Bazı kişiler bu ayrıntıya özellikle dikkat etmekte ve birisini takip ettiği zaman, takip ettiği kişi kendisini takip etmezse, takip etmeyi bırakmayı tercih etmektedir. Bu nedenden dolayı pek çok İnstagram kullanıcısı geri takip yapmadığı için takipçi sayılarından azalmalar yaşamaktadır. Bu nedenle İnstagram kullanıcılarının kendisini takip edenleri olabildiğince geri takip etmesi en yerinde davranış olacaktır.

İnstagram Gönderilerinde Doğru Hashtag Kullanmak

İnstagram takipçi sayısını en hızlı artırmanın yollarından birisi, yapılan paylaşımlarda doğru hashtag kullanımı olmaktadır. Yapılan paylaşımın içeriğine uygun olarak kullanılan hashtagler ile gönderiler daha geniş kitlelere ulaşmakta, böylelikle gelen takipçi sayılarında da büyük artışlar yaşanmaktadır. Bir içeriğe yanlış hashtag kullanılması ise gönderilerin ilgi çekici olmamasını sağlamakta ve buna bağlı olarak takipçi sayılarında da düşüşler yaşanmaktadır.

İnstagram Profilinde Sık Aralıklarla Paylaşım Yapmak

İnstagram kullanıcılarının gün içerisinde ard arda ve birbirine benzeyen konularda paylaşımlar yapması, çoğu takipçinin sıkılmasına ve bu nedenle takipten çıkmasına neden olmaktadır. Buna yol açmamak için bir İnstagram profilinde yapılan paylaşımların, günde en fazla dört kere olması lazımdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67