Instagram Profiline İnternet Sitesi Nasıl Eklenir?

Instagram Profiline İnternet Sitesi Nasıl Eklenir?

Teknoloji geliştikçe, internet sitelerinin sayısında da bir artış gözlemlenmiştir. Herkes daha fazla ziyaretçi elde etmek istediği için, Instagram internet sitesi ekleme nasıl yapılır birçok kişi tarafından merak edilmeye başlanmıştır.

Her ne kadar karmaşık bulunsa da, ayarlar bölümünden birkaç yeri değiştirmek anında çözüm sunar. Böylece sizi takip edenlere siteniz olduğunu belirtebilir, buraya gelmelerini sağlayabilirsiniz. Zira popüler bile olsanız, sevenlerinizin size ait bir siteyi bulması oldukça zordur. Adınızı soyadınızı bile kullansanız, birçok kişi hayranlar tarafından kurulduğu düşüncesine kapılabilir.

Eğer satış yapıyorsanız kazancınızı link ile yükseltebilir, siteden reklam geliri elde ediyorsanız artış gözlemleyebilirsiniz.

Instagram Profile Site Ekleme

Instagram’ın popülerliği nedeniyle her geçen gün yeni üyeler kaydolmaktadır. Bu nedenle özellikle yeni kullanıcılar, Instagram web sitesi linki hakkında soru işaretleri bulundurabilmektedir. Ancak burada yapmanız gerekenler oldukça kısadır. Aşağıdaki maddeleri takip ederek, çok kısa sürede çözüm bulunabilir;

  1. Instagram’a mobilden giriş yapın.
  2. Hesabınızı kapatmışsanız, kullanıcı adınız ve şifrenizle tekrar giriş yapın.
  3. Sağ alttan profilinize girdikten sonra, ekranda görülen profili düzenle üzerine tıklayın.
  4. Biyografiyi seçtikten sonra, URL bölümüne linki ekleyin.

Ardından tek yapmanız gereken onay vermedir. Böylece tüm değişiklikler kaydedilir. Ardından profilinize giren kullanıcılar sitenizi görebilir, buradaki linki takip ederek sitenizi inceleyebilir.

Instagram Hikâyelere Link Ekleme

Instagram’da bilindiği üzere hikâyelere de link ekleme özelliği vardır. Ekleme ardından kullanıcılar yukarı yönde kaydırma yapıp, linki takip edebilmektedir. Bunun için iki gereklilik olup birincisi işletme hesabınızın olmasıdır. İkincisi ise minimum 10,000 takipçiniz bulunmasıdır.

Eğer iki şartı da yerine getiriyorsanız, özelliği kullanmanız mümkündür. Her ikisini de yerine getiriyorsanız, tek yapmanız gereken şu işlemleri takip etmedir;

  1. Instagram mobile giriş yapın.
  2. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.
  3. Hikâye paylaşmak için bir görsel seçin.
  4. Bunun alt kısmında bulunan zincir simgesine dokunun.
  5. Eklemek istediğiniz linki kopyalayarak, buraya yapıştırın.

Böylece tüm işlemler sonlanır. Ardından hikâyede yukarı kaydırma yapanlar, ziyaret edebilir.

Instagram İkinci Link Nasıl Eklenir?

Eğer işletme hesabınız yoksa hikâye linki kullanamazsınız. Bu durumda birçok kişi, doğal olarak Instagram 2 internet sitesi ekleme konusunda inceleme yapmaktadır. Burada Linktree kullanırsanız, bir çözüm alabilirsiniz.

Bu sistem ücretsiz kullanılabildiği için, fiyatı hakkında endişelenmeniz gerekmez. Burada bir URL üretilmekte olup, bu da farklı bir URL adresine bağlamaktadır. Böylece profilinizde bulunan linke tıklayanlar, istediğiniz yere yönlendirilir.

Bunun haricinde ücretli sistemi de vardır. Burada günlük trafikleri izleme, URL adreslerine görsel yerleştirme, logo kaldırma ve daha birçok özellik yer almaktadır. Ancak ücretsiz olanda da istediğiniz kadar link yerleştirmeniz mümkündür. Buna ek olarak, arka plan da tercih edilebilmektedir.

Link Eklemek Neden Önemlidir?

Eğer bir internet siteniz varsa, konusu ne olursa olsun ziyaretçi sayısı önemlidir. Bu durum kaç kişi tarafından görüntülendiğinizi belirtir. Şayet Google ADS ile kazanç sağlamak istiyorsanız, Instagram linkleri size yeni tıklamaları oldukça kolay şekilde sağlar.

E-ticaret siteniz varsa, link eklemek potansiyel müşteri elde edebileceğiniz anlamına gelir. Zira birçok insan bir siteyi hazır araştırmaktansa, mevcut linklere tıklamayı tercih eder. Ayrıca bir sitenin size ait olduğu bilinmiyorsa, insanların sizi tanımasına yardımcı olursunuz.

Bu bakımdan link ekleme hem elde ettiğini kazançları yükseltmede, hem de daha fazla tanınmanıza yardımcı olur. Instagram tarafından bu hizmeti kullanırken bir ücret de ödenmediği için, endişelenmeniz de gerekmez.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67