Instagram Plus Nedir, Özellikleri Neler?

Instagram Plus Nedir, Özellikleri Neler?

Son zamanlarda son derece büyük ölçüde artış gösteren internet kullanımı, özellikle de sosyal medya üzerinden yapılan kullanımlar açısından son derece büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı sosyal medyanın farklı türleri de ortaya çıkmıştır.

Instagram Plus nedir, nasıl indirilir? Özellikleri neler? Instagram uygulaması ile ilgili bir alternatif uygulama var mıdır yok mudur ya da Instagram veya Twitter, Facebook ya da Snapchat gibi bir takım sosyal medya uygulamaları hakkında pek çok kişi son derece büyük bir bilgi sahibi.

Ancak bunun yanı sıra hemen hemen her gün gelişen ve yenilenen bir teknoloji de söz konusu olmakta. Ve de bu sebepten dolayı da her insanın, her an için sosyal medyada var olan ve gelişen bir takım yeniliklere ayak uydurması ve bu yeniliklerin de her biri ile ilgili olarak, çıkar çıkmaz bir bilgi sahibi olması da söz konusu olamaz.

Nefes alıp verdiğimiz süre boyunca ile gelişip değişen bir teknolojiden bahsediyoruz. Bu sebepten dolayı her an yeni bir şey çıkmakta. Sosyal medya ile ilgili yepyeni bir soluk getirecek olan bir uygulamadan bahsedecek olur isek bu da Instagram Plus uygulaması olacaktır. Instagram Plus uygulaması, Instagram'ın bir üst modeli olarak da düşünülebilir. Peki, nedir bu Instagram plus gelin beraber bakalım.

Instagram Plus Nedir, Ne değildir?

Instagram Plus içeriği

Instagram hemen hemen her tür insanı etkisi altına almış olan bir sosyal medya platformudur. Günümüzde hemen hemen herkesin bir Instagram hesabı vardır. Hatta sadece bir tane değil birkaç tane bile Instagram hesabı olabilir.

Ancak Instagram uygulamasının yanı sıra bir de yeni çıkan Instagram Plus adlı bir uygulama da söz konusu olmuştur. Bu sebepten dolayı, Instagram Plus nedir, ne değildir konusunda pek çok kişinin kafası karışık durumdadır.

Instagram Plus uygulaması, Instagram'ın son derece gelişmiş bir halidir de desek hiç de yanlış bir şey söylemiş olmayız. Aslına bakacak olur isek, Instagram üzerinde hayalini kurduğumuz her şeyin gerçekleşmiş olduğunu da Instagram Plus'a bakarak görebiliriz. Instagram Plus'ın özelliklerinin herkesi mutlu edeceğinden eminiz ancak Instagram Plas'ı herkes indirebilir mi o konuda şüphemiz var doğrusu...

Instagram Plus Özellikleri Nelerdir?

Instagram kullanıcıları, Instagram Plus diye bir şeyin çıkmış olduğunu duydukları zaman Instagram Plus'ın ne olduğunu ve ne tür özelliklere sahip olduğunu da merak etmişlerdir. Instagram plus özellikleri nelerdir? Diye soracak olur iseniz, genel olarak Instagram ile ilgili bir takım istediğiniz şeyleri yapabildiğiniz ve çok daha özgür olduğunuz bir Instagram hesabı diyebiliriz. Aslında Instagram Plus özelliklerini örnekler üzerinden anlatmak çok daha akılda kalıcı olacaktır.

Mesela diyelim ki bir insanın hesabına, paylaşımlarına, özellikle de storylerine bakmış olduğunuzu o kişinin bilmesini istemeyebilirsiniz. Fakat Instagram üzerinden paylaşılan storyler, kimler tarafından görülmüş ya da izlenmiş ise o kişiye rapor edilebilir.

Ancak Instagram Plus, böyle bir şeyin söz konusu olmamasını sağlayabilir. Ya da diyelim ki Instagram üzerinden DM'den bir mesaj aldınız. Ancak bu mesajı hemen dönüş yapamayacaksınız ya da bu mesajı görüldü olarak bırakmak istemiyorsunuz.

Instagram Plus, bu konuda da size son derece faydalı olacaktır. Yani Instagram Plus sayesinde Instagram'dan gelmiş olan mesajları artık görüp görmediğinizi de karşı tarafın görmesi sadece sizin isteğiniz dâhilinde olan bir şey olarak kalacaktır. Ve bunun gibi çok özellikten söz edecek olur isek şunları söyleyebiliriz, İşte Instagram Plus özellikleri;

 • Instagram Plus'da Instagram üzerinden gelen mesajları açtığınız zaman görüldü bilgisi karşı tarafa gitmez.
 • Storylerine baktığınız kişiler sizin o storyleri izlediğinizi göremez.
 • Birinin profiline baktığınız zaman o kişinin sizi takip edip etmediğini direkt olarak görebilirsiniz.
 • Kapalı olan hesapları da görebilirsiniz.
 • İstediğiniz bir temayı seçebilir ya da kendi temanızı oluşturabilirsiniz.
 • Akışta var olan video ve fotoğrafları indirebilirsiniz.
 • DM üzerinden yaptığınız yazışmalarda yazıyor yazısının görünmemesini sağlayabilirsiniz.
 • Profil fotoğraflarını tam boyutta görebilirsiniz
 • Her fotoğrafı yakınlaştırabilir ya da büyütebilirsiniz.
 • İstediğiniz yorumu istediğiniz dile çevirebilirsiniz.
 • Fotoğrafların ya da videoların url'sini kopyala yabilirsiniz.
 • Fotoğraf ya da videoların altında yer alan yorumları da kopyalayabilirsiniz.

Instagram Plus Özellikleri Üzerine Bir İnceleme

Instagram Plus özelliklerini masaya yatıracak olur İsek, son derece özgür bir Instagram kullanımından söz etmek mümkün olacaktır. Belki de bu tür bir Instagram kullanım, her zaman hayal ettiğiniz bir Instagram ya da sosyal medya kullanımı idi. Eğer ki Instagram Plus uygulamasını ilk defa duymuş iseniz ve Instagram plus ne işe yarar? Diye soruyorsanız, Instagram Plus özelliklerini masaya yatıracağımız Instagram Plus özellikleri üzerine bir inceleme adlı başlığımız tam olarak size göre demektir.

Instagram Plus uygulaması ile normal bir Instagram hesabından yapamayacağınız pek çok şeyi yapma şansı elde edebilirsiniz. Mesela en basitinden Instagram ile Instagram Plus arasındaki fark ne diye soracak olur isek pek çok şey söylenebilir. Instagram'da fotoğrafların ya da videoların altına yapılan yorumları kopyalamak bir şey söz konusu değil. Bu sebepten dolayı pek çok insan ekran görüntüsü almak zorunda kalmakta… Aynı zamanda fotoğraflar ve videolar için de herhangi bir indirme gibi bir durum söz konusu bile değil.

Öyle her şeyin ekran görüntüsünü aldığınız zaman da cep telefonunuzun hafızası dolar. Ancak Instagram Plus uygulamasında hem fotoğraf ve videoları direkt olarak cihazınıza indirebilir hem de yapılan yorumları kopyalayabilirsiniz. Bazen fotoğraf ya da videoların altına yapılan yorumlar başka dillerde olabilir. Sonuç olarak bütün dünya bu uygulamayı kullanıyor. Instagram üzerinden yapmış olduğunuz herhangi bir paylaşımın altına yabancı dilde bir yorum yapıldığı zaman bunu Instagram Plus özelliği dâhilinde kendi dilinize çevirme gibi bir şansımız da var. Bu da Instagram kullanımı için son derece büyük bir rahatlık.

Instagram profilinde yer alan profil fotoğraflarını tam ekran görmek gibi bir durum normal Instagram'da mümkün değil. Fakat Instagram Plus sayesinde bunları da tam ekran görmek mümkün olacaktır. Bütün bunların yanı sıra Instagram'da paylaşılan fotoğrafların yakınlaştırılması ya da büyütülmesi de söz konusu olacaktır. Bu tür özelliklerin olduğunu duyan herkesin Instagram Plus indirme işlemine başlamış olması da son derece normaldir. Çünkü Instagram kullanan herkesin tam olarak istediğin şeyler Instagram Plus bünyesinde yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da Instagram Plus 2021 yılından 2022 yılına geçerken son derece büyük bir fark yaratmış olmuştur.

Instagram Plus'ı Kimler İndirebilir?

Instagram Plus'ı indirebilecekler

Instagram Plus konusu ile ilgili olarak, pek çok kişinin bir takım sorunlar yaşıyor olması son derece normaldir. Bu konu ile ilgili olarak genelde insanlar Instagram Plus 2022 şeklinde bir arama yaparak Instagram Plus indirme konusu ile ilgili bilgi edinmeye çalışmaktadır. Fakat şunu söylememiz gerekir ki Instagram Plus uygulaması sadece android telefonlar için geçerli olan bir uygulamadır. Neden diye soracak olur iseniz Instagram Plus APK bir uygulama olduğu için sadece android cep telefonlarında çalışabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67