Instagram Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcılarının özellikle telefon numaralarını değiştirdikten sonra en çok araştırdıkları konulardan birisi, Instagram numara değiştirme nasıl yapılır? olmaktadır. Dünyada kullanımı en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’da telefon numarası değiştirme konusu her zaman önemli bir yer tutmaktadır.

Instagram hesaplarının güvenliğini sağlamak açısından da telefon numaralarının doğru olması, yaşanan bazı aksilikler sonucunda Instagram hesaplarını kurtarmak için de çok gerekli olan bir ayrıntı olmaktadır. Bu yüzden Instagram’da kullanılan telefon numarasının doğru girilmesi gerekmektedir.

Instagram Numara Değiştirme İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Uygulama üzerinde Instagram'a kayıtlı numarayı değiştirme için bazı işlemlerin dikkatle yapılması gerekmektedir. Özellikle yeni numara edinen ve eski telefon numarasını değiştirmek isteyenler ya da Instagram hesaplarına telefon numarası eklemek isteyen Instagram kullanıcıları bu adımları takip ederek, telefon numaralarını istedikleri gibi değiştirebilmektedirler. Bunun için yapılması gerekenler ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

 • İlk olarak Instagram uygulamasına şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapmak lazımdır.
 • Daha sonra açılan giriş sayfasında Instgaram profiline gidilmesi gerekmektedir.
 • Instagram profilinde yer alan üç noktaya tıklanmalıdır.
 • Buradan profili düzenle seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Profil düzenle kısmında bulunan telefon simgesine basılmalıdır.
 • Burada açılan sayfada istenilen yere başında sıfır olmadan kullanılan telefon numarası yazılmalıdır.
 • Tamam, tuşuna basıldıktan sonra girilen telefon numarasına kısa mesajla gelen doğrulama kodu alınmalıdır.
 • Doğrulama kodu Instagram profilinde istenilen yere yazılmalıdır.
 • Doğrulama kodu yazıldıktan sonra kaydet tuşuna basılarak, telefon numarası girme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Instagram’da Telefon Numarası Neden Önemlidir?

Kullanıcılar Instagram telefon numarası değiştirme işlemlerini, her zaman bu şekilde kolaylıkla yapabilmektedirler. Bunun haricinde sosyal medya üzerinde sıklıkla bazı kullanıcıların hesapları kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilmektedir. Bu gibi hesap çalınma durumlarda ise Instagram hesabını kurtarabilmek için Instagram yönetimine hemen başvurmak lazımdır.

Hesap bilgilerini doğrulamak için Instagram yönetim ekibi tarafından istenilen bilgiler arasında telefon numarası da yer almaktadır. Bu nedenle Instagram hesabı oluşturma aşamasında herkesin verdikleri üyelik bilgilerinin ve telefon numarasının doğru olması büyük önem taşımaktadır. Bu bilgileri verdikten sonra Instagram yönetim ekibinin incelemeleri sonucunda kullanıcılara çalınan hesapları geri verilmektedir.

Instagram Hesabı Nasıl Güvende Tutulur?

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram uygulaması yetkilileri, tüm dünya ülkelerinden olan milyonlarca kullanıcısının güvenliklerini sağlayabilmek için uygulama üzerinde en üst düzeyde güvenlik önlemleri almaktadır. Buna rağmen kişisel bilgilerin paylaşıldığı her sosyal medya paltformunda olduğu gibi Instagram kullanıcılarının da hesap güvenliklerini sağlamak için bir takım noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Bu nedenle Instagram üyelerinin hesaplarını korumak için şunları yapması lazımdır;

 • Instagram güvenliğini sağlamak için öncelikle iki yönden olan güvenlik uygulamasını aktif hale getirmek gerekmektedir. Bu çift taraflı doğrulama sistemi sayesinde, özellikle hesap çalınma olaylarında şifre ile hesaba giriş yapabilen kötü niyetli kişilerin, telefon doğrulama kodu alamadıkları için Instagram hesabını ele geçirmeleri önlenmektedir.
 • Instagram hesabını korumanın bir diğer yolu da, hesap şifresi oluşturulurken güçlü bir şifre seçimine gidilmesi gerekliliğidir. Instagram hesaplarının korunmasında, Instagram’a üye olurken güçlü bir şifre seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda Instagram hesabına ait olan şifrenin başkalarıyla paylaşılmaması da lazımdır.
 • Instagram’a üye olurken geçerli bir e-mail kullanılması da hesap korumasında önemli bir ayrıntı olmaktadır. Bunun nedeni ise şifre değişimlerinde e-mail yoluyla yeni şifre alınabilmesidir. Yanlış olan e-mail adresleri ile Instagram hesapları her zaman için risk altında bulunmaktadır.

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67