İnstagram Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnstagram Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnstagram, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Platform, insanlar arasında problem yaşanmaması için kurallar koymuştur. Kurallara uyulmama durumunda İnstagram shadowban gibi engeller alınmaktadır.

Böylece her kullacının, platformda keyifli vakit geçirmesi sağlanmaktadır. Eğer İnstagram keşfet gitti problemi yaşıyorsanız, bunun nedeni engeldir. Bu engeli kaldırmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, hesabınızı daha dikkatli kullanmaktır.

Ayrıca engel almanıza neyin sebep olduğunu bilmek de önemlidir. Zira bunları bilmiyorsanız, tekrar engel alma durumu yaşanacaktır. İnstagram, aynı kuralı tekrar tekrar ihlal eden hesapları kapatabilmektedir. Bu nedenle konuya önem vermeniz büyük önem taşımaktadır.

İnstagram Keşfet Engeli Neden Alınır?

İnstagram keşfet engeli, platformun kurallarına uymayanlara verilen bir cezadır. Temel nedeni kurallara uymamış olmanızdır. İnstagram, sorunsuz bir kullanım sağlayabilmek adına bazı kurallar koymuştur. Ne var ki çoğu kullanıcı, bunları okumadan kullanım yapmaktadır.

Bu durumda kural ihlali de oldukça sık olmaktadır. Dolayısıyla İnstagram’da bu hususlara dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir;

 1. Çok sık paylaşım yapmak.
 2. Hashtag’leri konuyla alakasız seçmek.
 3. Yasa dışı faaliyetlerde bulunmak.
 4. Paylaştığınız gönderileri, sıklıkla silmek.
 5. Video ile metinlerin ilgisiz olması.
 6. +18, şiddet vs. içeren paylaşımlar.

İnstagram keşfet engeli 2020, bu gibi nedenlerden dolayı alınabilir. Eğer bu maddelerden bir ya da birkaç tanesine uymamışsanız, düzeltmeniz gereklidir.

İnstagram Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnstagram shadow ban kaldırma, yöneticiler tarafından yapılır. Dolayısıyla farklı bir yöntemle kaldırma şekli bulunmamaktadır.

Ancak bu durum, hiçbir şey yapamayacağınız anlamına gelmemektedir. Gönderilerinizi gözden geçirmek ve hatalarınızı düzeltmek yapabileceğiniz tek şeydir. İnstagram yöneticileri sizin düzeldiğinizi gördüğünde, İnstagram shadowban kaldıracaktır.

Bu durum, keşfet engeli için de böyledir. Bunun için şunlara dikkat etmeniz tavsiye edilir;

 1. Çok sık paylaşım yapıyorsanız, azaltma yapın. Zira yoğun paylaşım, bot olduğunuz izlemi doğurabilir. İnstagram, botları yasakladığı için engellemiş olabilir.
 2. Hashtag kullanımı önemli olsa da, İnstagram video ile alakası olmayan etiketleri de uygun bulmamaktadır. Dolayısıyla videonuzla ilgisiz popüler hashtag’ler, sizi asla yükseltmez.
 3. Kesinlikle yasa dışı faaliyetler yapmamanız gerekir. Bu tür paylaşımlarınızı silmeniz şarttır.
 4. +18 ve şiddet gibi içeriklere son vermeniz gerekir. Bu tür paylaşımları kaldırmanız şarttır.
 5. İnstagram, video ile metinin uyumunu önem verir. Eğer alakasız metinler varsa, bu bir engel nedenidir.
 6. Gönderileri çok hızlı silmek, İnstagram’da bir şüphe uyandırabilir.  Dolayısıyla videoyu silecekseniz, yüklememeniz şarttır. Silecekseniz de bir zamana yaymanız önerilmektedir.

Bu eylemler, hesabınızı kurallara göre düzenlemenizde yardımcı olacaktır. Ancak bazı durumlarda, İnstagram hatalı değerlendirme yapabilir. Eğer tüm kurallara uyduğunuzu düşünüyoranız, platform ile iletişim kurmanız şarttır.

Ardından engel aldığınızı ve hiçbir olumsuz davranışınızın olmadığını belirtmeniz gereklidir. İnstagram, hesabı inceleyecek, gerçekten hata varsa kaldıracaktır.

İnstagram Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

İnstagram keşfet engeli nasıl anlaşılır? Eğer önceki tarihlerde keşfet’te görünüyorsanız ve aniden bu kesilmişse, bu engel aldığınıza işarettir. Kaldırmak için öncelikle nedeni bilmeniz gereklidir. Özellikle son paylaşımlarınızı gözden geçirmeniz önerilmektedir. Böylece engel sebebinizi daha çabuk öğrenebilirsiniz.

İnstagram Keşfet Sıfırlama

İnstagram keşfet, her kullanıcıya ilgisine göre olan içerikleri göstermektedir. Bu bir takım algoritmalar ile yapılmaktadır. Basitçe kullanıcılar, en çok hangi tür içeriklere bakıyorsa bunlar gösterilir.

İnstagram keşfet sıfırlama için bu nedenle bir buton bulunmaz. Bunun için görmek istemediğiniz içeriğe gelmeniz gerekir. Ardından üç noktaya dokunup, “gizle” demeniz yeterlidir. Bir süre sonra platform, bunları size göstermeyecektir. İşlemi birden fazla sayıda yapmanız gerekli olabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67