Instagram Keşfet Çok Alakasız, Nasıl Düzeltilir?

Instagram Keşfet Çok Alakasız, Nasıl Düzeltilir?

İnstagram uygulamasında daha sonradan eklenen keşfet özelliği bazı kullanıcılar tarafından sevilirken bazıları tarafından hala eleştirilen konulardan biri oluyor. İnstagram’ın keşfet bölümünde alakasız içeriklerin olmasından rahatsızlık duyan İnstagram kullanıcıları, nasıl düzetilebileceğinin yollarını aramaktadır. İnstagram keşfet çok alakasız, nasıl düzeltilir? diyenler basit birkaç adımla rahatsızlık duymuş olduğu konuyla ilgili olarak çözüm getirebilecek. 

İnstagramda hoşa gitmeyen içeriklerin keşfete sürekli düşmesi ister istemez kullanıcıların da bir süre sonra serzenişte bulunmasına neden olmaktadır. Çok alakasız keşfet içeriklerinden kurtulmak istiyorsanız o halde izleyeceğiniz bazı çözüm yolları bulunuyor. 

Instagram Keşfet Düzeltme Nasıl Yapılır?

Keşfet düzeltme Instagram

İnstagram keşfet düzeltme nasıl yapılır? bildikten sonra kısa süre içerisinde rahatsızlık duymuş olduğunuz her ne varsa ortadan kaldırılmış olacaktır. Hesabınızın keşfet bölümünde çok alakasız gönderiler karşınıza çıkıyorsa tüm bunları düzeltmenin kolay yolları olduğunu bilmelisiniz. İnstagram keşfet düzelmelerini yapacak olanların izleyecekleri çözüm yolları şu şekildedir:

*İlk olarak İnstagram uygulamasını açmalısınız 

*Daha sonrasında profil simgesine dokunmalısınız 

*Sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye tıklayın. Hemen ardından Ayarlar bölümüne dokunun 

*Hareketler bölümüne gelin 

*Yakınlardaki aramalara girin 

Yakınlardaki aramalara geldiğiniz zaman tümünü temizle yaptığınız zaman İnstagram Keşfetteki düzeltmenin sorunsuz şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. İnstagram Keşfet bölümünüzde yapacağınız bu tür ayarlamalar sayesinde artık alakasız içeriklerin karşınıza çıkma gibi bir durumu söz konusu olmayacak. 

Keşfeti Nasıl Düzeltirim?

Keşfeti ilgi alanlarınızın olacağı şekilde düzenleyebilirsiniz. Rahatsızlık duyacağınız ya da çok alakasız gelen keşfet içeriklerini pratik bir şekilde düzeltebilmeniz mümkündür. İnstagram uygulamasının Keşfet bölümünde kullanıcılar için hazırlanan gönderiler yer alırken, keşfeti bundan sonra kendi ilgi alanlarınıza göre düzenlemeye başlamanız mümkün olacaktır. Tabi burada sosyal medya en popüler uygulaması olan keşfeti nasıl düzeltebilirim? konusunda bilgi sahibi olmanız önemlidir. İnstagram hesabınızdaki hareketler bölümüne gelerek tümünü temizle yaptığınız zaman alakasız içeriklerin kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle İnstagram keşfet hesabınızda daha çok ilgi duyacak olduğunuz paylaşımlar olacaktır. 

Keşfete Düştüğü Nasıl Anlaşılır?

İçeriklerinizin keşfete düşmüş olduğunu anlamanız kolaydır. Lakin burada önem arz eden konulardan biri de öncellikle İşletme hesabında olmanız gerekmektedir. İşletme hesabında olduğunuz zaman sorunsuz şekilde paylaşımlarınızı keşfete düşme durumu da söz konusu olmaya başlayacaktır. Burada kullanıcıların yapması gereken ise keşfete düştüğü nasıl anlaşılır? kolay yoldan öğrenmek amacıyla hemen İstatistlikler bölümüne gelerek ayarların yapılmasını sağlamaya başlayabilirsiniz. İstatistlikler bölümü ile keşfete düşüp düşmediğinizi çok pratik bir şekilde öğrenme şansına da sahip olursunuz. 

Instagram Keşfet Sıfırlama 2022

İnstagram keşfet sıfırlama 2022 sayesinde karşınıza çıkan alakasız ya da ilginizi çekmeyen paylaşımları da kaldırabilirsiniz. Keşfetinizde daha önceden merak ederek bakmış olduğunuz bazı paylaşımlar uygulama ilginizi çekti gibi düşünür. Bu nedenle bir kere tıkladıktan sonra sürekli olarak benzer içeriklerin de karşınıza çıkmaya başlayacak olduğunu söylemeliyiz. Bu durumun daha da can sıkıcı bir hale dönmemesi açısından kullanıcılar için en iyi çözüm yollarından biri de keşfet sıfırlama yoluna başvurmaları olacaktır. Bu sayede keşfet sıfırlama yaptıkları takdirde sorunsuz bir şekilde keşfette karşılarına çıkan tüm olumsuz paylaşım durumların ortadan kaldırılması da mümkün olur. 

Instagram Keşfet Nasıl Temizlenir 2022?

İnstagram son zamanın en aktif şekilde kullanılan uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. İnstagram keşfet nasıl temizlenir 2022? keşfetini sıfırdan temizleyerek kullanmak isteyenler açısından oldukça önemli olacağını söylemeliyiz. İnstagram keşfet nasıl temizlenir ve hangi yollara başvurulması gerekeceğini öğrenmek isteyebilirsiniz. İnstagram hesabınızın keşfet kısmında yer alan istemediğiniz paylaşımları silmeniz sadece birkaç dakikanızı ayırmaya başlayacaktır. İnstagram keşfet sıfırlama için yapmanız gereken bazı yollara başvurmanız olacak. 

İnstagram keşfet temizleme için ilk olarak uygulamayı açmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise görmek istemediğiniz bazı içerikleri belirledikten sonra sağ üst bölümde yer alan üç noktaya tıklama yapmalısınız. Bunu yaptığınız zaman İnstagram keşfet temizleme işlerinin sıkıntısız şekilde yürütülmesini sağlamaya başlamış olursunuz. 

Instagram Algoritma Nasıl Sıfırlanır?

İnstagram, sürekli olarak farklı yenilikler ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Programı daha fazla memnun edici hale getirmek adına sürekli olarak yeni eklemeler yaparak kullanıcı testine sunmuş olduğunu söylemeliyiz. Uzun zaman önceden beridir kullanılan İnstagram keşfette pek çok farklı paylaşımlar karşınıza gelebilir. Üstelik kimi gönderiler daha önce arama yaptığınız sayfa, ünlü ve benzeri kişilerle alakalı olabilir. Fakat bazı zamanlarda da hiç alakası olmayan paylaşımların da keşfet  bölümünde yer almış olduğunu görebilirsiniz. Bu gibi yaşamış olduğunuz olumsuz sorunların giderilmesi açısından en iyi çözüm yollarından biri keşfet ile ilgili olarak düzenlemelerin yapılması olacaktır. İnstagram algoritma nasıl sıfırlanır? işte tam bu esnada kullanıcıların bilmesi gereken önemli bir işlem olacaktır. 

Sağ üst bölümde yer alan üç noktaya tıkladıktan sonra Ayarlar- Hareketler- Tümünü Temizle işlemlerini yaptıktan sonra keşfetinizin sıfırlanmasını sağlamış olacaksınız. 

Instagram Keşfet Sıfırlama İOS 2022

İos kullanıcıları kullanmış oldukları İnstagram uygulamasındaki keşfet bölümünü sıfırlamak isteyebilir. Doğal olarak sıfırlama yapmak için nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda hemen sorgulamalarına başlayacaktır. İnstagram keşfet sıfırlama İOS 2022 içinde bilgi vereceğiz. Buna göre Android kullanıcılarının olduğu gibi İOS kullanıcıları da bundan böyle rahatsızlık duymuş oldukları keşfet uygulamalarına ilişkin anında düzenlemeler yapmaya başlamış olacak. İnstagram uygulamasının daha sorunsuz şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. 

İnstagram uygulamasını açtıktan sonra hemen ayarlar bölümünden keşfet ile ilgili sıfırlama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yapacağınız bu tür temizleme işlemleri sonrasında artık uygulamadaki keşfet bölümü artık sizin istediğiniz hale gelecek. Bu sayede İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra Keşfet uygulamasına geldiğiniz zaman istemediğiniz bir durum yaşamamış olursunuz. 

İnstagram Keşfeti Değiştirme 

Daha öncelerde bilindiği üzere İnstagram uygulamasında Keşfet bölümü yoktu. Fakat uygulamadaki geliştiriciler daha yenilikçi bir kullanım sunması açısından uygulamaya bir de Keşfet bölümünü eklemiştir. Keşfet bölümü her ne kadar İnstagramda geçirilecek zamanı daha uzun şekilde tutması açısından fayda sağlarken, diğer yandan hiç hoşa gitmeyen alakasız içeriklerin öne çıkması durumunda da rahatsız boyuta gelebiliyor. Zira memnuniyetsizlik bir durum söz konusuysa yapılması gereken kolay çözüm yolundan biri de keşfet değiştirme işlemlerinizi bir an önce gerçekleştirmeye başlamanız olacak. Keşfet değiştirme yapmaya başladığınız zaman artık ilgi alanlarınız olacağı içeriklerin karşınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik aralarında alakasız içeriklere yer verilmez. 

Instagram Keşfeti Kapatma 

İnstagram keşfeti kapatma özelliğinin olup olmadığı, keşfet bölümünü görmek istemeyen kullanıcılar açısından son dönemde çok sık şekilde sorgulanmaya devam ediliyor. İnstagram keşfet özelliğine bakıldığı zaman kapatma durumu olup olmadığıyla ilgili bir özellikte var olduğunu görmekteyiz. Buna göre İnstagram keşfeti dilerseniz kullanmayabilirsiniz. İnstagram hesabında yer alan keşfeti pasif hale getirmek istiyorsanız o halde şu adımları sırasıyla izlediğiniz zaman tüm bu istediklerinizi gerçekleştirme şansına sahip olacaksınız. Bu adımları şu şekilde söyleyebiliriz:

*Mobil uygulama aç- keşfet bölümüne giriş yap

*Görmek istemediğiniz bir sayfayı açın ve ilgilenmiyorum kısmına tıklayın 

Bunu yaptığınız zaman keşfette görmek istemediğiniz paylaşımlar bir daha karşınıza çıkmamış olacaktır. 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67