Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram hikayesine link ekleme nasıl yapılır? Bilindiği üzere İnstagram üzerinde yüksek takipçi sayısına sahip İnfluencerlar hikayelerde bağlantı linkleri, kaydırma postlar vb. içerikler paylaşarak kullanıcıları hikayeden farklı sayfalara ya da uygulamalara yönlendirmekteydi. Kısa bir süre önce İnstagram bu özelliği kullanabilmek için takipçi sınırı engelini kaldırdı. Bu sayede hemen her kullanıcı istediğinde İnstagram hikaye link ekleme yapabilir.

Ancak link ekleme işlemi birçok kullanıcı tarafından nasıl yapılacağı bilinmeyen yöntemlerdendir. İnstagram’a link ekleme için öncelikle hikaye kısmına uygun bir görsel belirleyin. Belirlediğiniz bu görsel hikayeye eklendikten sonra üst kısımda yer alan zincir sembolüne tıklamanız gerekir. Bu zincir sembolü link ekleme amacıyla kullanılmaktadır. Hikayenizde link eklemek için bu zincir kısmına bağlantı adresi ekleyin. Daha sonra hikayenizi paylaştığınızda kullanıcılar sizin belirlediğiniz bu linke tıklayarak erişim sağlayabilir.

İnstagram Hikayede YouTube Linki Paylaşma

Instagram Hikayesinde YouTube Linki Paylaşma

İnstagram Hikayede YouTube Linki paylaşma işlemi diğer link paylaşma yöntemleriyle aynıdır. YouTube üzerinden yayınladığınız videoları her sosyal medya hesabından paylaşmak mümkündür. Ancak İnstagram gönderi formunda paylaşın linklere erişim hakkı tanımaz. Bunun için 2 seçenek vardır. Bunlardan ilki İnstagram biyografinize internet sayfası linki eklemektir. Bu sayede erişim sağlanabilir. Ancak en etkili yöntem hikayede paylaşım yapmaktır.

İnstagram tüm kullanıcılara hikayede link paylaşım hakkı tanımlamıştır. İnstagram hikayede YouTube linki paylaşma için öncelikle videonuzu YouTube kısmındaki paylaş seçeneğinden oluşturulan linkten bağlantı kopyalayın. Hikayede güzel bir görüntü olması amacıyla videodan görsel kullanabilir ya da videodan ufak bir kesiti alarak hikayenize koyabilirsiniz. Hikaye oluşturma kısmına geldiğinizde yükleyeceğiniz görseli veya videoyu belirleyin. Daha sonra üst kısımda yer alan zincire tıklayarak kopyaladığınız bağlantı adresini yapıştırın. Bu şekilde YouTube linki paylaşmaya hazır hale gelecektir.   

İnstagram’a Link Ekleme

İnstagram üzerinden link paylaşımı yapmak istiyorsanız ve eğer bu link paylaşımı için marka tanımlanmamışsa yapılması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. İnstagram hikayesine link ekleme nasıl yapılır, Link eklerken ortaya çıkan markalı içerik üretici sorunu nasıl çözülür? Kullanıcılara kendinize ait bir link verecekseniz öncelikle vereceğiniz linkle ilgili markalı içerik onayı almanız gerekmektedir. Bu süreçte yapılması gerekenler şunlardır;

  • İnstagram ayarlar kısmından İşletme girişi yapın
  • Burada içerik üretici seçeneğine gidin
  • Markalı içerik kısmında ücretli ortaklık etiketini onaylayın

Bu işlemleri uyguladıktan sonra hesabınızın durumuna göre marka içerik ortaklığın uygun hale gelecektir. Daha sonra İnstagram’a link ekleme işlemini kendi işletmeniz, YouTube videonuz ya da siteniz için yapıyorsanız marka ortaklığı onayı için belirlediğiniz hesabı onaylayın. Artık istediğiniz zaman bu içeriğin linkini paylaşabilirsiniz. Eğer büyük çaptaki bir işletmede link paylaşımı yapacaksanız, öncelikle onay gerecektir. Onay alınması halinde firma paylaşımınıza ve etkileşime bağlı olarak ücret ödeyebilir.

İnstagram Yukarı Kaydır Nasıl Yapılır 2021

İnstagram Yukarı kaydır nasıl yapılır 2021, yukarı kaydırma işlemi devam ediyor mu? İnstagram yukarı kaydırma işlemi 30 Ağustos 2021 tarihinde kaldırılacağı duyurularak kullanımı sonlandırıldı. Artık bir kullanıcı link paylaşmak istediğinde bağlantı için tıklama özelliği kullanmaktadır. Bir bağlantı linkine direkt olarak tıklamak yeterlidir. Bunun için eskiden kullanılan kaydırma limiti olan 10 bin takipçi sınırı da kalktı. Yani artık kullanıcılar bağlantı linki onayı aldıktan sonra istedikleri zaman bir linke erişim sağlayabilmektedir.

İnstagram hikaye link ekleme işlemi çoğu site için farklı şekilde uygulanabilmektedir. Tüm sitelerin ortak noktası içerik üretici marka ekleme ile mümkün hale gelmektedir. Link bağlantısını oluşturduğunuzda hikayenizin herhangi bir yerine koyarak kullanıcıların tıklamasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde kullanıcılar İnstagram’dan ayrılarak direkt olarak bağlantıya ulaşır. Bu bağlantı üzerinden yapılan satın alma, beğeni vb. işlemler bağlantıyı yönlendiren kullanıcılar için kaydedilir.

Bu sayede işletmeler hangi kullanıcıdan yönlendirildiyse belirlenen ücreti paylaşımı yapan kullanıcıya vermektedir. Genellikle bu tip uygulamalar için yüksek takipçili sayfalara sponsorluk teklifleri gelmektedir. Eğer bir bağlantı linki için sponsorluk anlaşması sağlanmışsa hikayede iş birliği etiketi atılması instagram tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Bu sayede kullanıcılar yönlendirmeyi sağlayan kişinin bu sayfadan gelir ettiğini ve markanın bir tür İnfluencer pazarlama yöntemi kullandığı anlaşılmak zorundadır.

İnstagram Trendyol Link Ekleme

Trendyol Linkini Instagram Hikayeye Ekleme

İnstagram Trendyol link ekleme seçeneği çoğu İnfluencer tarafından kullanılmaktadır. Trendyol vb. alışveriş siteleri üzerinden kullanıcılar İnfluencerların ürün tavsiyelerini kolayca bağlantı linklerinden satın alabilmektedir. Bunun için öncelikle bağlantı linki paylaşacak olan kullanıcıların bir koleksiyon oluşturması gerekir. Trendyol üzerinden seçtiğiniz ürünlerin koleksiyon linkini iki şekilde paylaşmanız mümkündür.

Ürünlerinizi seçtikten sonra ya site bağlantısı ya da uygulama bağlantısı vermek gerekir. Site bağlantısı verecek olan kullanıcılar Trendyol link ekleme işlemini web site üzerinden link kopyalayarak sağlayabilir. Bu yöntem çoğunlukla tercih edilmektedir. Çünkü web linkleri hemen her kullanıcının erişimini sağlamaktadır. İsteğe bağlı olarak kullanıcılar uygulama üzeri linkte paylaşabilir.

İnstagram Trendyol link ekleme işlemi için Trendyol uygulamasının telefonda yüklü olması gerekir. Link bağlantısını uygulama üzerinden yapan kullanıcılar yalnızca telefonlarında bu uygulama varsa erişim sağlarlar. Eğer telefonunuzda Trendyol yoksa bağlantı linki sizi App Store ya da Google Play Store’daki Trendyol yükleme ekranına atar. Bu durum genellikle Trendyol firması ile iş birliği yapan kullanıcılarda görülmektedir. Hangi site için link paylaşıyor olursanız olun. İş birliği etiketi kullanmayı unutmayın. Sponsorlukta iş birliği etiketi kullanılmaması halinde İnstagram tarafından şikayetlere açık hale gelirsiniz.

İnstagram Hikayeye Link Ekleme Hilesi

İnstagram hikayeye link ekleme hilesi çoğunlukla 10 bin takipçi sınırlaması kullanılırken uygulanmaktaydı. Ancak bu engel kalktıktan sonra kullanımı gerekmemeye başladı. Çünkü kullanıcılar birkaç takipçileri olsa dahi paylaşımlarını yapabilir hale geldiler. Ancak İnstagram hikaye link ekleme özelliği bazı kullanıcılarda engellenmiş durumdadır. Bunun başlıca nedeni kullanıcının belirli yaş ve kriterlere sahip olmamasıdır. Bu durumda İnstagram hikayeye link ekleme hilesi uygulanabilmektedir.

Eğer kullanıcı İnstagram’a link ekleme işlemi uygulayamıyorsa bunu öncelikle destek kısmına başvurarak araştırmalıdır. Bununla ilgili birçok YouTube videosu da bulmak mümkündür. Sorun tanımlamada kullanıcı yaş sınırına takılmışsa bunu halletmek oldukça kolaydır. Tek yapılması gereken ayarlar kısmından hesap bölümüne tıklamak. En üst kısımda yer alan kişisel bilgiler kısmından yaş kısmını uygun görülen aralığa çıkardığınızda sorun çözülecektir. Ancak hemen bağlantı linkinin gelmesini beklemeyin. Verilerin güncellenmesi ve link özelliğinin açılması kısa bir süre gerektirebilmektedir. Daha sonra link paylaşımı yapabilirsiniz.

Kullanıcıların İnstagram hikayeye link ekleme hilesi yapmasının nedenlerinden biri marka içeriğine uygun değildir ibaresi olabilir. Marka içeriklerinin tanıtımını yapmak için sayfaların marka içeriği uygunluk onayı almaları gerekir. Ancak az etkileşimin görüldüğü sayfalar bu onayı alamayabilir. Bu durumda yapılması gerekenler şunlardır;

  • Aktif olarak düzenli paylaşım
  • Çeşitli sayfalarla etkileşimde bulunma
  • Sayfaların beğeni ve yorum etkileşim gruplarına katılma
  • Takipçi sayısını arttırmak için etiketler kullanmak

İnstagram sayfanızda az etkileşim görülmesi nadiren sorun olarak görülür. Bu durumu yaşamanız halinde desteğe başvurabilirsiniz. Ancak dikkat etmekte fayda vardır. İnstagram sayfanızda daha öncesinden bot satın almanız halinde yapılan incelemeler sonucu sayfanızın kapanması mümkündür. Çünkü İnstagram verileri şirketin adınıza kayıtlı bölümünde tamamen tutulur.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67