Instagram Hikayelerini Görenler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram Hikayelerini Görenler Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram hikayeleri platform içerinde yoğun olarak kullanılmakla beraber, en çok sorulan sorulardan biri de Instagram hikayeyi görenler neye göre sıralanıyor şeklindedir. Her ne kadar bazı kişiler son görülme zamanına göre sıralandığını, ya da rastgele olduğunu düşünse de her ikisi de geçerli değildir.

Ayrıca bir kişinin hikayenizi kaç kere görüntülediğine göre de listelenmez. Birçok kişi hikayeye baktığında hiç konuşmadığı insanların, ilk sırada olduğunu, yakın arkadaşlarının bazen listenin en altında bulunduğunu şaşkınlıkla izler. Aynı zamanda instagram hikaye izlenme sayınızı arttıramak için instagram hikaye izlenme satın al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Bu soruya bir cevap verebilmek için kullanıcılar tarafından yapılan testler, bunların temel olarak Stalker kişilere göre hesaplandığını gösterir. Yani bir kişi hesabınızı ne kadar yakından görüntülüyorsa, hikayenize baktığında da o kadar üst sırada bulunur. Paige Thelen de konuyla ilgili olarak hikayelerin,

 1. İlgili paylaşıma olan ilgi,
 2. İçeriğin meydana getirilme zamanı,
 3. İçeriği meydana getiren kişiyle ilişki,

Üzerine düzenlendiğini belirtmiştir.

Instagram’da Hesabınıza Bakanları Nasıl Görebilirsiniz?

Instagram içerisine birçok kişi hesabına kimlerin baktığını merak eder. Buna yönelik olarak ilk olarak akıllara farklı programlar, web siteleri gibi üçüncü parti seçenekler gelir. Zira bunlardan bazıları, belirttiklerine göre yardımcı olmaktadır.

Ancak bunların sağladığı hizmetler soru işaretine sahiptir. Zira gösterilenler doğru bu değil mi bilmek güçtür. Ayrıca şifre istenerek girildiğinde, büyük bir risk de meydana gelmektedir. Ne var ki hikâyeler, oldukça pratik olarak hesabınıza kimlerin baktığını öğrenmenizi sağlar. Dolayısıyla farklı seçeneklere başvurmadan, pratik bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. 

Eğer aktif bir şekilde hikaye paylaşırsanız hem daha fazla ilgi toplayabilir, hem de size kimlerin stalk attığını görebilirsiniz. Dolayısıyla Instagram story görenler neye göre sıralanıyor bilirseniz, platformu daha doğru şekilde kullanabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Nasıl Gizlenir?

Instagram içerisinde birçok kişi Instagram’da nasıl hikayelerini gizli şekilde paylaşabileceğini merak eder. Her ne kadar platformun eski kullanıcıları arasında bilinen bir durum olsa da, bir kişi yeni kaydını yapmışsa oldukça zor bir sorudur.

Her ne kadar Instagram hikayeyi herkese gizleme zor olarak düşünülse de, tek yapmanız gereken aşağıdaki işlemleri takip etmektir;

 1. Instagram mobilden hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ alt köşeden, profil hesabınıza giriş yapın.
 3. Sağ üst köşeden, alt alta üç çizgi sembolüne dokunun. Buradan ayarları seçin.
 4. Gizliliği seçerek, hikaye bölümünü seçin.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, hikayeyi gizle bölümünde kişi sayısı belirlemedir. Bunları seçtikten sonra onaylayarak, hepsini tamamlanır.

Instagram Hikayelerini Kimler Göremez?

Instagram içerisinde gizliliğe büyük bir önem verilir. Özellikle hikayelerin normalde hangi kullanıcılar tarafından görüntülenip, görüntülenmediği büyük bir merak konusudur. Eğer yukarıda bahsettiğimiz şekilde gizlemezseniz, sadece sizin onay verdiğiniz takipçiler görebilir.

Ayrıca açık bir hesaba sahipseniz, hesabınızı takip etmeyen kişiler görüntüleyebilir. Ancak gizli bir hesaba geçerseniz bu durumu kaldırmanız da mümkündür. Ayrıca engellediğiniz kişiler de hikayelerinize bakamaz.

Dolayısıyla sadece arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız, hesabınızı gizliye almanız yeterlidir. Bunun için şu işlemler uygulanır;

 1. Instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Oturumunuzu açarak, sağ alttan profil sayfanızı açın.
 3. Sağ üst köşeden ayarlara geçerek, hesap bölümüne gelin.
 4. Gizli hesap seçeneğini aktif hale getirin.

Tüm bu işlemler ardından, hesabınız başarılı bir şekilde gizlenir. Eğer belirli bir kişinin hem görmemesini, hem de size yazmamasını istiyorsanız engellemeniz de mümkündür. Bunun için sadece ilgili kullanıcının hesabına girip, sağ üst köşeden engellemeniz gerekir. Tüm bu işlemler oldukça kısa şekilde yapılmakta olup, hemen devreye girer.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67