Instagram Hikayeleri Göremiyorum Sorunu Çözümü

Instagram Hikayeleri Göremiyorum Sorunu Çözümü

Instagram hikayeleri neden göremiyorum? Instagram tarafından sunulan özelliklerden biri olan hikayeler oldukça sevilerek kullanılır. Her ne kadar ana ekranın üst bölümünde yer alsa da burada göremediğini belirten birçok kişi vardır.

Her ne kadar ilk olarak akıllara engel alındığı gelse de doğru değildir. Bazı teknik hatalar da hikayelerin görülmemesine sebep olabilir. Kesin yargıya varmamak için ilk olarak şunlar kontrol edilmelidir;

 1. İnternet bağlantısının kontrol edilmesi
 2. Cihazın tekrar başlatılması
 3. Genel bir hata olup olmadığına bakılması
 4. Instagram’ın kapatılması ve tekrar açılması
 5. Çıkış yapılması
 6. Ön belleğin temizlenmesi
 7. Uygulamanın güncellenmesi
 8. Uygulamanın tekrar kurulması

Eğer Instagram hikaye neden yüklenmiyor diyorsanız bu çözümleri deneyebilirsiniz. Ardından problemin devam edip etmediğini anında görebilirsiniz.

İnternet Bağlantısının Kontrol Edilmesi

İnternet bağlantısı kontrolü Instagram

Instagram diğer sosyal medya uygulamaları gibi internet kullanarak çalışır. Eğer internet zayıflamışsa, anlık bir kopma yaşanmışsa ya da farklı bir problem oluşmuşsa bazı özellikleri devre dışı kalabilir. Buna hikayelerin görüntülenememesi de dahildir.

Instagram hikaye kısmı boş diyorsanız bu nedenle öncelikle internet bağlantısının kontrolü gerçekleştirilmelidir. Kablosuz bağlantıdan yararlanıyorsanız modem incelenmeli, bir hata varsa çözülmelidir. Mümkünse farklı bir ağdan girilerek de teyit edilebilir.

Eğer hücre veri kullanıyorsanız internet paketinizin bitmiş olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Zira farkında olunmasa da platformda bulunan yüksek çözünürlüklü videolar ve fotoğraflar büyük miktarda veri harcar.

Tüm bunları kontrol ettikten sonra hala Instagram hikaye kısmı boş diyorsanız farklı bir çözüm denenmelidir.

Cihazın Tekrar Başlatılması

Akıllı telefonlar her ne kadar gelişmiş bir teknolojiye sahip olsa da bu hiçbir zaman arızalanmadıkları, bugların yaşanmadığını göstermez. Yeni alınsa bile telefon bazen hata verebilir.

Dolayısıyla Instagram hikaye sorunu yaşıyorsanız telefonun tekrar başlatılması tavsiye edilir. Böylece uygulama veya telefon kaynaklı bir sorun varsa çözmeniz mümkündür. Tekrar başladıktan sonra problem devam ediyorsa diğer konulara göz atılabilir.

Genel Bir Hata Olup Olmadığına Bakılması

Instagram milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir ağdır. Ne var ki gerek yenilerini çekmek gerekse insanların ilgisini çekmek üzere güncellemeler yapılarak yeni özellikler getirilir. Ancak bu durum problemlerin olmadığını göstermez.

Bazen genel hataların olduğu da bilinmektedir. Güncellemeler aynı zamanda bunları da giderme hedefi taşır. Dolayısıyla Instagram hikaye sorunu yaşıyorsanız, diğer kullanıcılarda da bulunup bulunmadığına göz atılmalıdır.

Eğer onlarda da mevcutsa bu yalnızca sizde değil genel bir sıkıntı olduğunu gösterir. Dolayısıyla yapabileceğiniz bir şey bulunmaz. Sadece Instagram ekiplerinin çözüm sunması için beklemek gerekir. Bu nedenle belirli bir zaman aralığı da yoktur.

Instagram’ın Kapatılması ve Tekrar Açılması

Instagram gün içinde yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Birçok kişi daha pratik girilebilmesi için kapatmak yerine alta almakla yetinir. Her ne kadar giriş esnasında hız kazandırsa da bir süre sonra hatların oluşmasına neden olabilir.

Dolayısıyla Instagram hikayeler yenilenmiyor diyorsanız, uygulamayı tamamen kapatmanız tavsiye edilir. Ardından tekrar giriş yaparsanız yenilenip yenilenmediğini görebilirsiniz.

Instagram’dan Çıkış Yapılması

Instagram sahip olduğu canlı fotoğraflar ve videolar, dinamik bölümü ile oldukça sevilir. Bu nedenle insanlar zaman geçirmek için gün aşırı giriş yapar. Çoğu kişi gerek bilgisayardan gerekse telefondan bir kez girince aylarca çıkış gerçekleştirmez. Yıllar boyu bunu gerçekleştirmeyenler de vardır. Bu durum şifrenin unutulabilmesine de neden olmaktadır.

Eğer Instagram hikaye kısmı boş diyorsanız, hesabınızdan çıkış yaparak tekrar girmek size bir çözüm sunabilir. Şu işlemleri takip ederseniz çıkışı sağlayabilirsiniz;

 1. Sağ alt köşeden profil ekranınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst alandan menü ayarlarına giriş.
 3. Çıkış işlemini yapın.

Ardından kullanıcı adı ve şifre ile girerek sorunun çözülüp çözülmediğine bakabilirsiniz. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız ilk olarak şifremi unuttum işlemlerini yapabilirsiniz.

Ön Belleğin Temizlenmesi

Instagram yoğun olarak kullanıldığı için zamanla cihazda bulunan ön belleği dolabilir. Bu durum beraberinde birçok sorunu getirebilir. Instagram’daki hikayeleri neden göremiyorum diyorsanız sebeplerinden bir tanesi budur.

Bunu çözmek zor gibi dursa da basit bir yöntemi vardır. Aşağıda bulunan adımları takip ederseniz kısa sürede gerekli çözümleri bulabilirsiniz;

 1. Cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yapın.
 2. Uygulamaları bularak giriş yapın.
 3. Instagram’ı bulmak için aşağı kaydırın.
 4. Uygulama üzerine dokunarak depolama üzerine dokunun.

Bundan sonra yalnızca depolama ön belleği temizle üzerine dokunmanız gerekir. Ardından uygulamadan çıkıp yapar ve tekrar girerseniz, Instagram hikaye kısmı boş sorununun devam edip etmediğini görebilirsiniz.

Uygulamanın Güncellenmesi

Instagram hikaye kısmı boş sorununu almaya devam ediyorsanız, bunun bir diğer nedeni uygulamanın güncel olmamasıdır. Bunun çözümünden önce cihazın işletim sistemine bakılmalıdır.

Zira Android/iOS işletim sisteminiz güncel değilse market uygulaması da güncellenmeyecektir. Böylece yeni bir Instagram güncellemesi size gelmeyebilir. Birçok kişi zaman kaybetmemek için işletim sistemini update etmediği için Instagram hikaye kısmı boş problemi buradan kaynaklanabilir.

Bunu kontrol ettikten sonra gerekliyse güncelleme yapılmalıdır. Ardından da market uygulamasına girilerek update olup olmadığı incelenir. Her ne kadar otomatik olarak yapılsa da bazen bu yarıda kalabilmekte veya başlamayabilmektedir.

Instagram uygulamasını güncelledikten sonra durumu kontrol etmeniz, devam ediyorsa farklı bir çözüme bakmanız önerilir.

Uygulamanın Tekrar Kurulması

Instagram çıktığı günden bu yana yaygın bir şekilde kullanılır. Birçok telefonundan silinmeden oldukça uzun bir zaman kalır. Bu durum güncellemelerin üst üste alınmasına ve farklı problemlere neden olabilir.

Aynı şekilde alınan son güncelleme sırasında bir problem, hata meydana gelmişse Instagram hikayeler yenilenmiyor problemi meydana gelebilir. Eğer diğer işlemleri denemenize rağmen çözüm bulamamışsanız son olarak aplikasyonu silebilirsiniz.

Ardından tekrar kurarak devam edip etmediğine bakabilirsiniz. Eğer mevcutsa konu hakkında Instagram’dan destek alabilirsiniz. Eğer mesaj atarken denediğiniz tüm yöntemleri de belirtirseniz, daha kısa sürece çözüm bulabilirsiniz.

Instagram Eski Hikayeler Neden Görülmüyor?

Instagram’da yeni kullanıcılar özellikleri henüz bilmediği için akıllarında soru işaretleri olabilmektedir. Özelikle hikayelerin ortadan kaybolduğu sık sık belirtilir.

Her ne kadar Instagram’da eski hikayeleri göremiyorum bu problem olarak düşünülse de aslında hiçbir sorun yoktur. Zira hikayeler yayında 1 gün kalan paylaşımlardır. Örnek olarak 14:22 saatinde paylaşılan bir hikaye, sahibi hiçbir işlem yapmasa bile ertesi gün 14:22 saatinde silinecektir.

Hikayeler bu şekilde çalıştığı için hikayenin sahibi de yayınlanma süresini uzatamaz veya erteletemez. Yapılabilecek tek işlem aynı gönderinin tekrar paylaşılmasıdır.

Instagram Hikaye Engeli Nasıl Anlaşılır?

Hikaye engeli anlama Instagram

Instagram’daki hikayeleri neden göremiyorum? Bu soruyu soran kişiler aynı zamanda engel alıp almadığını da merak eder. Özellikle tek bir kişinin hikayeleri yoksa akıllara engel alındığı gelir. Lakin basit olarak kişi bu türde paylaşım yapmıyor da olabilir.

Instagram hikaye engeli nasıl anlaşılır zor gibi dursa da oldukça pratik bir yolu vardır. Eğer başka bir kişiden bakarsanız durumu hemen görebilirsiniz. Onda görülüyorsa sizde engel aldığı anlamına gelir.

Lakin unutulmaması gereken bazı hikayelerin sadece belirli kişilerde görülür olarak paylaşılabileceğidir. Dolayısıyla söz konusu listeye eklenmemiş kişilerin de izlemeyeceği unutulmamalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67