İnstagram Hikâye Anketi Nedir, Nasıl Kullanılır?

İnstagram Hikâye Anketi Nedir, Nasıl Kullanılır?

2010 yılından bu yana aktif bir yapıya sahip olan Instagram, özellikle fotoğraf ve video paylaşımı nedeniyle oldukça sevilmektedir. Platform kendini güncel tutabilmek ve kullanıcılarını memnun edebilmek için zengin özellikler sunar. Bunlara sürekli yenilere de eklenir. Bunlardan bir tanesi de Instagram hikâye anketi olur.

Instagram içerisinde oldukça hareketli bir yapı vardır. Bu sebeple her geçen gün yeni üyeler kayıt olur. Dolayısıyla çoğu özellik bazı kullanıcılara oldukça yenidir. Aralarından bir tanesi de anketlerdir. Bilindiği üzere platform, hikâyeler üzerinde anket oluşturmaya izin verir. Birçok üye tarafından aktif olarak da kullanılır.

Peki, özellikle yeni tanışanlar için Instagram hikâye anketi nedir, nasıl kullanılır?

Instagram Hikâye Anketi Nedir?

Instagram hikâyeler kullanıcılar arasında oldukça popülerdir. Her ne kadar bir süre sonra silinse de, çok sayıda kullanıcı yoğun olarak kullanır. Bunun nedenlerinden bir tanesi de takipçilerine sürekli güncel içerik sunabilmek, ilgilerini canlı tutmadır.

Instagram’a bilindiği üzere ilk kullanıma sunulduğu andan sonra çok sayıda yeni özellik gelmiştir. Bunlardan bir tanesi de anketlerdir. Burada kullanıcılar, hikâye paylaşırken anket ekleyebilir. Böylece takipçilerine soru sorarak, cevaplar alabilir.

Instagram Hikâye Anketi Nasıl Kullanılır?

Peki, Instagram hikâye anketi nasıl kullanılır? Her ne kadar pratik bir kullanıma sahip olsa ve çok sayıda kişi tarafından aktifçe tercih edilse de, yeni üyeler bunun için zorluk yaşayabilir. Peki, özellik nasıl kullanılır?

 1. Instagram mobil’e giriş yapın.
 2. Eğer çıkış yapılmışsa, kullanıcı bilgilerinizle yeniden girin.
 3. Instagram hikâyeler bölümüne gelin.
 4. Anketini yapma istediğiniz konunun, fotoğrafını alın.
 5. Ekranın sağ üst noktasında görülen “güler yüz” sembolüne dokunun.
 6. Anketi seçin.
 7. Ardından karşınıza “soru sor” ve “cevap kutuları “ çıkar. Bunlardan soru bölüme anket sorusu girilir. Cevaplar ise ilgili kutulara belirtilir.
 8. Paylaşım yapılır.

Ardından tek yapmanız gereken, hikâyeleri takip etmedir.

Instagram Hikâye Anketlerine Nasıl Katılım Yapılır?

Instagram hikâye anketlerine katılım, oluşturmadan daha da kolay yapılan bir işlemdir. Eğer neler yapmanız gerektiğini bilmek istiyorsanız, şu maddeler uygulanmalıdır;

 1. Akılı cihazınızdan Instagram mobil’e girin.
 2. Ardından hesabınıza erişim yapın.
 3. Üst menünden istediğiniz hikâye-ankete girin.

Ardından ekranda soran kişi tarafından belirlenen soru ve yanıtlar gözükür. Bunlardan birine tıklamak, düşüncenizi dile getirmenizi sağlar.

Instagram Hikâyelere Oy Verenler Görülür Mü?

Peki, Instagram hikâyelere oy verenler görülür mü? Bu konu birçok kişi tarafından merak edilen konular arasındadır. Sadece soranlar tarafından değil, katılım yapanlar arasında da incelenir.

Özellikle oy verenler, bazı durumlarda bu soruyu daha fazla merak edebilir. Bu konuda bilmeniz gereken soran tarafın,

 1. Hikâyeyi görüntüleyen kişileri,
 2. Toplam oy sayısını,
 3. Kimlerin oy verdiğini,
 4. Kimin, hangi seçeneğe oy verdiği gibi bilgileri görebildiğidir.

Dolayısıyla katılım öncesinde dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca paylaşanı tanıyorsanız, farklı bir seçeneğe oy verdiğinizi iddia etmek bu nedenle iyi sonuçlar vermez.

Instagram Hikâye Anketi Kullanamıyorum

Günümüzde bazı kullanıcılar Instagram hikâye anketi kullanamıyorum sorununu bildirir. Eğer bu yönde kısıtlama almışsanız, ilk olarak bunun nedeninin öğrenmektedir. Eğer paylaşımlarınızı ve beğenilerinize bakarsanız, topluluk kuralları ve Instagram politikasına aykırı gönderiler yapıp, yapmadığınızı tespit edebilirsiniz.

Zira bunlar hikâyeleri bir süre kullanmanıza yönelik engel alınmasına yönelik engel verebilir. Böylece anketler de kullanılamaz. Ancak sorun bu değilse, mobil cihazı ve Instagram mobil uygulamayı güncelleme önerilir. Tekrar kurmak da çözüm sunabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67