Instagram Hesabının Facebook Bağlantısı Kesme

Instagram Hesabının Facebook Bağlantısı Kesme

İnstagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak, 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştır. Bu nedenle de İnstagram ve Facebook arasında bir hesap bağı kurulabilmesi sağlanmış ve kişiler, İnstagram hesabını Facebook hesabıyla bağlayarak, İnstagram uygulamasında yapmış olduğu paylaşımları Facebook hesabında da paylaşabilme veya tam tersini yapabilme imkânına sahip olmuştur.

Bunun yanı sıra özellikle kişilerin Facebook arkadaşlarının İnstagram’da görünebilmesi de bu bağlantı sayesinde mümkün olmakta ve kişiler Facebook arkadaşlarının İnstagram hesaplarını da kolayca görüntüleyerek dilerse ekleyebilmektedir. Ancak pek çok kişi, bu bağlantıyı kaldırmak istemekte ve bunun için de İnstagram hesabının Facebook bağlantısı nasıl kesilir? Sorusunun cevabını oldukça merak etmekte ve araştırmaktadır.

Facebook bağlantısını keserek, hem Facebook arkadaşlarının kendisini İnstagram’da bulmasını engellemek hem de hesabını bağımsız bir hale getirmek isteyen kişiler için Instagram Facebook bağlantısı kaldırma 2022 yılında en çok araştırılan özelliklerden biridir. Kişiler, bu bağlantıyı oldukça kolay bir şekilde kaldırabilirken, bunu gerek İnstagram uygulaması üzerinden gerek Facebook üzerinden de çeşitli adımları uygulayarak gerçekleştirebilmektedir.

Facebook Instagram ayırma için İnstagram’dan bu bağlantıyı kaldırmak için kişilerin uygulaması gereken bir dizi adım bulunmaktadır. Bu adımlar sırasıyla takip edilerek oldukça basit bir şekilde hesap bağlantısı kaldırılabilmektedir. Bunun için uygulanması gereken adımlar ise şöyledir;

 • İlk olarak İnstagram uygulamasına giriş yapın ve ardından sağ altta bulunan profil fotoğrafınıza dokunarak profilinize girin.
 • Ardından sağ üstte yer alan 3 çizgili simgeye dokunun.
 • Daha sonra karşınıza çıkan sekmeler içerisinden “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
 • Açılan sayfada “Hesap” sekmesine dokun ve devam edin.
 • Ardından burada yer alan “Başka Uygulamalarda Paylaşım” seçeneğine dokunun ve açılan ekranda “Facebook” uygulamasını bulun.
 • “Facebook” seçeneğine dokunarak kullandığınız işletim sistemine göre “Hesaptan Kaldır” veya “Bağlantıyı Kaldır” seçeneğine dokunun.
 • Son olarak karşınıza çıkan “Emin Misiniz?” Sorusu için “Evet, Eminim” seçeneğine dokunun ve bu sayede İnstagram hesabınız ile Facebook hesabınızın bağlantısını kaldırın.

Facebook'tan Instagram Bağlantısı Kaldırma

Facebook'tan Instagram bağlantısı kopartma

Facebook’tan Instagram bağlantısı kaldırma işleminin nasıl yapılacağı, bu bağlantıyı kesmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Facebook tarafından kurulan “Hesaplar Merkezi” sistemi sayesinde bu işlem oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmekte ancak pek çok kişi bu adımları bilmediği için bunu nasıl yapacağını öğrenmek istemektedir.

Facebook ve Instagram hesaplarının birbiriyle bağlanması ile Hesaplar Merkezi de otomatik olarak aktif hale gelmekte ve bu sayede çapraz bağlantılı hesaplar görülebilirken, bu hesaplar için ayarlamalar da yine bu merkez sistemi üzerinden kolayca gerçekleştirilebilmektedir.

Facebook ile Instagram arasındaki gönderi ve profil fotoğrafı senkronizasyonu da bu bağlantı ile birlikte otomatik oalrak devreye girerken, “Hesaplar Merkezi” üzerinden bağlantıyı tamamen kesmeden yalnızca bu senkronizasyonu açıp kapatabilmek de mümkündür. Ancak Facebook’tan Instagram kaldırma işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler, tamamen bu bağlantıyı kesmek için yapması gerekenleri merak etmektedir.

Hem İOS hem Android için aynı adımlar ile gerçekleştirilebilen bu işlem için kişilerin adım adım uygulaması gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak İnstagram uygulamasına girin ve profilinize girerek “Ayarlar” sekmesine dokunarak giriş yapın.
 • Ardından bu “Ayarlar” sekmesinin en alt kısmında yer alan “Hesaplar Merkezi” seçeneğine dokunun.
 • Hesaplar Merkezi’ne giriş yapıldıktan sonra burada yer alan “Hesaplar ve profiller” sekmesine dokunarak giriş yapın.
 • Açılacak olan sayfada Facebook, Instagram ve diğer tüm bağlı hesaplarınız görünecektir. Burada Instagram hesabını Facebook’tan ayırmak için “Instagram” hesabı seçeneğine dokunarak devam ediniz.
 • Karşınıza çıkan bu işlemden emin olup olmadığınızın sorulduğu sorunun ardından “Hesaplar Merkezi’nden Kaldır” seçeneğine dokunun.
 • Son olarak karşınıza çıkan bilgilendirmeleri okuyun ve ardından “… Hesabını Kaldır” seçeneğine tekrar dokunarak İnstagram İle Facebook bağlantınızı tamamen kaldırın.

Bu adımlar sayesinde Instagram hesabınızı Facebook’tan bağımsız bir hale getirebilirsiniz. Ancak bu işlemi yaptıktan sonra Instagram hesabınızın şifresi sıfırlanmakta ve bu nedenle İnstagram hesabınız için yeni bir şifre oluşturmanız gerekmektedir. Bu yeni şifrenin oluşturulmaması halinde Instagram hesabınızı tamamen kaybedebilmeniz mümkündür. Bu nedenle de bağlantıyı kestikten hemen sonra Instagram hesabınız için hemen yeni bir Instagram şifresi oluşturunuz.

Instagram Facebook Bağlantısı Kaldırma Android

Kişiler, İnstagram hesapları ile Facebook hesaplarının bağlı olması ve bu bağlantıyı kaldırmak istemesi halinde, ne yapması gerektiğini merak etmektedir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz adımları uygulayarak kişiler, İnstagram uygulaması üzerinden bu bağlantıyı oldukça kolay bir şekilde kaldırabilmektedir.

Ancak özellikle İOS ve Android işletim sistemleri için bu kaldırma adımının değişiklik gösterip göstermediği de merak edilmekte, Instagram Facebook bağlantısı kaldırma Android için hangi adımları gerektirdiği hususunda kişiler araştırma yapmaktadır.

Ancak bu adımlar, İOS için de Android için de İnstagram uygulaması üzerinde aynıdır. Yalnızca kişilerin bu adımları takip ettikten sonra son adımda karşısına çıkan seçenek adı İOS ve Android’de farklılık göstermektedir.

Android kullanıcıları, İnstagram uygulamaları üzerinden bu bağlantıyı kaldırmak için yukarıda bahsedilen tüm adımları uyguladıktan sonra “Facebook” seçeneğinin üzerine dokunarak “Bağlantıyı Kaldır” seçeneğine dokunmalıdır. Bu sayede kişiler Android cihazlarından İnstagram ve Facebook arasındaki bağlantıyı kolayca kaldırabilmektedir.

Facebook Bağlı Hesapları Görme

Facebook, pek çok uygulama, oyun ve site için kişilerin Facebook hesabıyla üyelik oluşturabilmesini sağlamakta ve bu sayede de kişiler pek çok uygulama, site veya oyun için hesaplarını Facebook’a bağlayarak kullanabilmektedir.

Facebook’a bağlı olan hesapları görmek isteyen kişiler, Facebook üzerinden bu bağlı uygulamaları nasıl görebileceğini merak etmekte ve araştırmaktadır. Bunun için oldukça kolay bir adımla kişiler Facebook ile bağlanılmış olan tüm uygulamaları görebilmektedir. Facebook bağlı hesapları görme için kişilerin uygulamaları gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak Facebook sitesinden veya uygulamasından hesabınıza girin.
 • Ardından Facebook’un sağ üst kısmında yer alan profil resminize tıklayın.
 • Daha sonra buradan “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesini bularak seçin ve hemen ardından “Ayarlar” a girin.
 • Bu sayfada sol tarafta bulunan menü içerisinden “Uygulamalar ve Siteler” sekmesini bularak tıklayın.
 • Burada Facebook hesabınızın bağlı olduğu tüm uygulamaları, siteleri ve oyunları görüntüleyebilir, bu hesapların Facebook hesabından ayrılması için gerekli adımları da gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Instagram Bağlantısı Kurma

Facebook Instagram bağlantısı kurma işleminin nasıl gerçekleştirileceği kişiler tarafından bir hayli merak edilmektedir. İnstagram ile Facebook hesabını bağlamak ve senkronize etmek isteyen kişiler, bunun için hangi adımları gerçekleştirmesi gerektiğini öğrenmek istemektedir.

Bu hususta, yazımızın en üstünde bahsetmiş olduğumuz Instagram ile Facebook bağlantısını kaldırma adımlarının aynısı uygulanarak gerek İOS gerek Android gerek internet sitesi üzerinden çok kolay bir şekilde Facebook ve Instagram bağlantısı kurulabilmektedir.

Bu bağlantıyı kurmak için yukarıda anlatmış olduğumuz adımları uygulayan kişiler, aktif olmayan Facebook seçeneğine dokunarak gerekli bağlantı adımları ile hesaplarını birbirine çapraz olarak bağlayabilmektedir.

Sosyalat.com, en popüler sosyal medya platformları için birbirinden özel hizmetler sunmaktadır. Kişilerin uzun süren ve uğraş gerektiren doğal yollarla popüler olma çabası yerine en kısa sürede ve hiç uğraşmadan diledikleri hizmeti seçerek diledikleri popülerlik etkisinden yararlanabilmesini sağlayan sitemiz, en uygun fiyatlarla en güvenilir ve en kaliteli hizmetleri sizlere kusursuz bir şekilde sunmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67