İnstagram Hesabına Bağlı Cihazları Nasıl Görebilirim?

İnstagram Hesabına Bağlı Cihazları Nasıl Görebilirim?

İnstagram hesabına bağlı cihazları görme durumu çok önemlidir. Nitekim, hesabınızın nerelerde, hangi cihazlarda açık olduğunu bilmezseniz, onu başka birinin kullanması veya çökertmesi gibi sanal tehlikeler mümkündür. Bunun için  Google hesabıma bağlı cihazlar üstünden de daha geniş bir araştırma yapmanız olasıdır. Böyle bir şüphe anında, instagram profilinize girip, Ayarlar başlığını tıklamanız gerekmektedir. Buradaki giriş hareketlerini takip etmeniz şarttır. 

İnstagram Hesabı Nasıl Kullanılmalıdır? 

İnstagram hesabımı en güvenli nasıl kullanabilirim diye sorduğunuzda, öncelikle onu sadece kişisel mobil telefonunuzda açık tutmanız önemlidir. İnstagram’a bilgisayardan da girilmektedir. Eğer, internet kafeden ya da başkasının bilgisayarından giriş yapıyorsanız, çıkarken çıkış tuşuna basmanız şarttır. Ayrıca, bilgisayar ayarlarından tüm geçmişi temizle kısmını da uygulamanız gerekmektedir. 

İnstagram’da güvenlik başlığına gidip, giriş hareketlerinden hangi konumdan hesabınızın değerlendirildiğini gözlemleyebilirsiniz. Eğer, orada şüphelendiğiniz başlıklar, oturumlar ve konumlar görürseniz, bu oturumlardan derhal çıkış yapmanız lazımdır. Ayrıca, oradaki Bunu Yapan Ben Değilim seçeneğini de seçebilirsiniz. Diğer cihazlardan oturum kapatıldığında, şifrenizi de değiştirme yoluna gitmelisiniz. Nitekim, şüphelendiğiniz herhangi bir durumda, ilk olarak şifrenizi değiştirmeniz en akıllıca hamle olacaktır. 

İnstagram Hesabına Nasıl Giriş Yapılmaktadır? 

İnstagram hesabından çıkış yapmak için, sağ alt köşedeki profil fotoğrafınızdaki kısma tıklamanız gerekmektedir. Oradaki Ayarlar kısmının, en alt kısmında Çıkış Yap başlığı vardır. Giriş-çıkış hareketlerini oradan yapabilmeniz mümkündür. Bununla birlikte, Giriş Hareketleri kısmında sadece sizin bulunduğunuz konum gözüküyorsa, sorun yoktur. İnstagram tüm cihazlardan çıkış işlemleri için, orada şüphe yaratacak bir konum dikkatinizi çekmelidir. Eğer, fazla bir şey kaybetmeyecekseniz, instagram hesap silme işlemini de yapabilirsiniz. Bunun için de, internetten araştırılarak kolayca bulunan instagram hesap silme linklerini kullanmanız mümkündür. 

İnstagram, aynı zamanda iki taraflı bir ortam olduğundan; dolandırıcılıkların, kötülüklerin, baştan çıkarmaların da cirit atiği bir sosyal medya platformudur. O yönde, hesabınızdaki bilgiler, görüntüler, yazışmalar kopyalanıyor olabilir. Buradan yola çıkılarak, hesabınız üstünden her türlü kötü işlem de yapılabilir. Onun için, en ehemmiyetli yöntem, hesabınızı sürekli kontrol etmeniz olacaktır. Öyle ki, internet biraz hırs, biraz haz, biraz heyecan yaratan karışık bir ortamdır. İnsanlar orada refleksleriyle ya da alışkanlıklarıyla da hareket edebilmektedirler. Onun için, her zaman kullanılan aplikasyonların iç yüzlerinin, kullanım alanlarının ve teknik içeriklerinin de bilinmesi elzemdir.

 İnstagram Hesaplarını Kullanan Cihazları Görme

İnstagram hesabınızın güvenliği için, Gmail bağlı hesapları görme kısmından da destek alabilmeniz olasıdır. Bu anlamda, genel olarak Google hesabınızı ve ona bağlı uygulamaları kimlerin kullandıklarını da tespit edebilirsiniz. Başkalarının hesabınızda oturum açıp açmadığı hususunda, bilgi de alabilirsiniz. Onun için de, ayrıca Google hesabınızı denetleyebilirsiniz. Orada sol kısımda gezinme paneli mevcuttur. Bu panelde Cihazları Yönet kısmına bakabilirsiniz. Oradan da cihazınızda oturum açmış konumları görebilirsiniz. Şüphelendiğiniz bir durumda, cihazları yönet kısmından bir cihazı tanıyor musunuz kısmını seçin. Buradaki ilgili yönlendirmelere göre de başlıklardan birini işaretleyin. Böylelikle, Google hesabınızı da güvene almış olursunuz. Profesyonel instagram hesaplarında da, ayrıca dikkatli olmanız gerekmektedir. Nitekim, buralar instagram güvencesiyle korunmaktadır. Bu sayfalarda tanıtım, satış gibi unsurlar da değerlendirildiği için, herhangi bir şüphe görüldüğünde, instagram yardım merkezi üstünden de problemlerinizi belirtebilirsiniz. O yönde, help@instagram.com elektronik posta adresini de kullanabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. İnstagram destek hattı sizlerin sorunlarına çözüm getirmek adına kurulmuştur. Burada, instagramda şifrem çalındı kısmı da bulunduğu gibi, o konuda tetkikler yapılabilmektedir. Çünkü, sayfanıza başkaları tarafından giriş yapıldığını düşünüyorsanız, şifrenizin ele geçirilme ya da bir yerlerde otomatik olarak açık kalma ihtimal vardır. 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67