Instagram Hata Kodu 24 Nasıl Çözülür?

Instagram Hata Kodu 24 Nasıl Çözülür?

Instagram günümüzde global çapta kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Kurulduğu günden bu yana çok sayıda yeni özellik getirilmiştir. Bunların da etkisiyle platform, günümüzde milyonlarca üye tarafından, sevilerek kullanılır.

Ancak Instagram’ın mobil uygulaması, farklı nedenlerle hata verebilir. Bunun sonucunda uygulamaya erişim yapmada veya yenilemede sorun yaşanabilir. Platform çoğu kişi tarafından her gün saatlerce kullanıldığı için, büyük bir sorun nedenidir.

Bu hatalardan bir tanesi de Instagram hata kodu 24 olmaktadır. Bu hatayı ilk kez alan çoğu kişi ne yapacağını bilemez. Ancak doğru çözüm önerileriyle, kısa sürede platforma geri dönmeniz mümkündür. Peki, bunun için ne yapılması gerekir?

İnternet Bağlantısını Kontrol Etme

Eğer Instagram hata kodu 24 çözümü arıyorsanız önce internet bağlantısı kontrol edilmelidir. Bilindiği üzere platforma girmek için internet şarttır. Ancak internet görünüyor dahi olsa bir zayıflama ya da problem olabilir.

Bu nedenle interneti açıp-kapamak bir çözüm olabilir. Eğer problem devam ediyorsa diğer maddelere geçilmelidir.

Google Play Store Ön Belleğini Temizleme

Her ne kadar çoğu kişi farkında olmasa da, Google Play Store da ön belleğe, verilere sahiptir. Zamanla dolduğu için Instagram’ın düzgün çalışmasında sorun sebebi olabilir. Temizlemek için şu maddeler uygulanır;

Akıllı telefonunuzda ayarları açın.

Uygulama kaldırma ekranına gelin.

Google Play Store’u bulun ve seçin.

Depolama alanına gelin. Ardından da temizle seçeneğini kullanın.

Sonrasında verileri temizleyin.

Ardından uygulamayı kontrol etmeniz gerekir.

Akıllı Telefonu Tekrar Başlatma

Her ne kadar reset atma klasik bir çözüm önerisi de olsa, bazen çözüm sağlar. Instagram hata kodu 24 nasıl çözülür için bir öneri de telefonu baştan başlatmaktır. Ancak öncesinde Google Play Store durdurulur. Bunun için yukarıda anlattığımız maddeleri takip edip Google Play Store’a gelerek, durmaya zorla demek yeterlidir.

Ardından baştan başlatarak, uygulama kontrol edilmelidir.

Google Play Store Güncellemelerine Bakma

Eğer Google Play Store güncel değilse, Instagram’ı etkileyebilir. Ayrıca platformun yeni sürümlerini de göstermeyebilir. Bu da dolaylı şekilde Instagram hata kodu 24 nedeni olabilir.

Eğer yukarıda işlemler sonuç vermemişse ardından Google Play Store güncellemelerine bakılmalıdır. Şayet yeni bir tane varsa hemen yüklenmelidir. Aynı zamanda mevcut update’leri kaldırıp, tekrar kurmak da güncelleme esnasında sorun yaşanmışsa ortadan kaldırmanızı sağlar.

Instagram’ı Güncelleme

Her ne kadar mobil uygulamalar otomatik şekilde güncellense de, buna sayısız istisna da vardır. Eğer platformun aplikasyonu güncel değilse, bu durum da Instagram 24 hata kodu nedeni olabilir. Bu sebeple App Store’a girilerek, durum kontrol edilmelidir.

Eğer hâlâ çözüm alınmamışsa, telefon güncellemesi de denenmelidir.

Telefonu Güncelleme

Günümüzde hatırı sayılır derecede kullanıcı, farklı nedenlerle telefonlarını güncel tutmaz. Ancak bu durum bazı uygulamaların doğru çalışmasına engel olabilir. Telefonun güncel olmaması, aynı zamanda Google Play Store’un da bazı update’leri alamamasına sebep olabilir.

Instagram 24 hata kodu çözüm önerisi için bu nedenle telefon da güncellenmelidir. Bu işlem tamamlanınca Google Play Store’a bakılarak, Update gelip gelmediği teyit edilmelidir. Yeni güncelleme varsa hemen yapılıp, problemin çözülüp, çözülmediği kontrol edilmelidir.

Instagram’ı Kaldırıp Yeniden Kurma

Eğer tüm bu çözümleri denemişseniz ve problem devam ediyorsa, sonuncu çözüm önerisi de aplikasyonu kaldırıp, yeniden kurmadır. Eğer uygulamada bir problem olmuşsa veya güncellemede sorun çıkmışsa, aplikasyonun çalışması sorunlu olabilir.

Dolayısıyla cihazınızın ayarlar kısmına girerek, uygulamayı silip tekrar yüklemek bir çözüm sunabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67