Instagram Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de, Instagram görüldü kapatma nasıl yapılır? olmaktadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Instagram uygulamasında görüldü kapatma, gizlilik ayarları bölümünden bir takım adımlar takip edilerek kolaylıkla yapılmaktadır.

En sevilen sosyal mecralardan birisi olan Instagram uygulamasında dolaşan bazı kullanıcılar görünmez olmak isteyebilmektedir. Instagram görüldü kapatıldığı zamanlarda ise çevrimiçi olunan durumlarda, uygulama içerisindeki diğer kişiler online olunduğunu görememektedirler. Bu sayede ve bazı durumlarda bu özelliğin kapalı hale gelmesi büyük kolaylık sağlamaktadır.

Instagram Son Görülme Kapatma İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Instagram son görülme kapatılarak, özellikle meşgul olunan anlarda takipçilerin ya da arkadaşların kişileri rahatsız etmesi önlenmiş olmaktadır. Bu bağlamda Instagram son görülme kapatma için yapılması gerekenler ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

Instagram uygulaması üzerinde son görülmeyi kapatmak için ilk olarak Instagram’a kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

Instagram uygulamasına giriş sağladıktan sonra açılan ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta işaretine basılmalıdır.

Burada yer alan Ayarlar kısmına tıklanmalıdır.

Instagram profil ayarlarına girdikten sonra ise Hareket Durumu yazan kısma basılmalıdır.

Açılan yeni kısımda Instagram Hareket Durumumu Göster bölümüne basılarak istenilen seçim yapılmalıdır.

Hareket Durumumu Göster bölümünün gri renkli olması, Instagram görüldü kapatmanın yapıldığı anlamını taşımaktadır. Böylelikle Instagram’da çevrimiçi olunduğu zamanlarda, çevrimiçi olarak görülmeden uygulama içerisinde rahatlıkla dolaşılabilmektedir.

Bu özelliği yeniden aktif hale getirmek içinse, Hareket Durumumu Göster bölümüne tıklanarak buranın yeniden mavi renkte olması sağlanmalıdır. Bu sayede Instagram’da dolaşırken, arkadaşlar ve aboneler online olunduğundan haberdar olmaktadır.

Instagram DM Görüldü Kapatma İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Instagram uygulamasında, kullanıcılar son görülme zamanlarını kapatabilmektedirler. Bunun yanı sıra bazı Instagram kullanıcıları DM Görüldü kapatma, yani özel mesaj kapatma da yapmak istemektedirler. İnstagram uygulamasında DM, yani özel mesajlama özelliği bulunmakta olup, bu sayede Instagram kullanıcıları birbirleri ile tıpkı Whatsapp uygulamasından olduğu gibi mesajlaşabilmektedir. Bu mesajlaşma da DM görüldü kapatmak içinse, maalesef henüz bir güncelleme yapılmamış olup, DM Görüldü kapatma yapmak mümkün olmamaktadır.

Instagram DM Görüldü Kapatma İçin Başka Bir Yöntem Var Mıdır?

Instagram DM görüldü kapatmak için internet üzerinde yer alan bazı siteler ve kişiler, bunun bir hilesi olduğu savunmaktadır. Böylelikle bu kişiler ya da siteler, bu hileler ya da bazı yardımcı uygulamalar ile Instagram DM görüldü kapatma yolunun olduğunu söylemektedirler. Bu uygulamalar ve hileler ile kesinlikle Instagram DM görüldü kapatma yapılamamakta olup, bu gibi yazılımlar virüslü olmakta ve Instagram hesapları bu yöntemle çalınmaktadır. Bu nedenle bu tür uygulamalara ve hilelere Instagram kullanıcılarının kesinlikle itibar etmemesi gerekmektedir.

Instagram DM Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasında DM Görüldü kapatılamasa da, Instagram DM ayarları ile istenilen kişilerin DM yoluyla ulaşması sağlanabilmektedir. Böylece istemeyen Instagram kullanıcı mesajları da otomatikman engellenmiş olmaktadır. Instagram DM ayarlarını değiştirmek için ise yapılması gerekenler şunlar olmaktadır;

Instagram DM ayarlarını yapabilmek için öncelikle Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak lazımdır.

Instagram’a giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfanın sağ üst tarafında yer alan Menü kısmına tıklanmalıdır.

Açılan Menü kısmından Ayarlar bölümüne girilmelidir.

Ayarlar bölümünde yer alan Gizlilik seçeneğine basılmalıdır.

Gizlilik seçeneğinin içinde bulunan Mesajlar bölümüne tıklanmalıdır.

Böylelikle bu bölümden, hangi kişilerin Instagram üzerinden nasıl mesaj atacağı ya da atamayacağı kolay bir şekilde tespit edilerek, işlem tamamlanmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67