Instagram Görüldü Atmadan Mesaj Okuma Nasıl Yapılır?

Instagram Görüldü Atmadan Mesaj Okuma Nasıl Yapılır?

Diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi instagram hesaplarında da dm yani direkt mesaj ile hesap kullanıcıları birbirlerine mesaj atabilmektedirler.  Ancak bazen tanımadığınız kişilerden veya arkadaşlarımızdan gelen mesajları okumak isteriz ancak okuduğumuzu görmelerini istemeyiz.

Genellikle çiftlerden biri diğerine kızdığında ve bu genellikle kadınlar olur karşı taraftan gelen mesajın ne olduğunu merak eder ancak mesajını gördüğünü bilmesini istemez. Bu durumda da en çok instagram görüldü atmadan mesaj okuma nasıl yapılır? Sorusunun cevabını merak eder.

Instagram içerisinden gelen mesajı görüldü yapmadan okumak için ayarlarda bulunan görüldü ayarını kapatmak gerekir. Ancak unutulmamalı ki bu ayarı kapattığınızda siz de karşı tarafın mesajlarınızı görüp görmediğini anlayamazsınız. Görüldü ayarını kapatmak için ilk önce mesaj atan kullanıcının profiline giriş yaparak sağ üst köşede yer alan 3 noktaya tıklayın daha sonra açılan seçenekler içerisinden kısıtlı seçeneğine tıkladığınızda kişinin size attığı mesajları görüp görmediğinizi anlayamaz.

Instagram Nasıl Görüldü Atılmaz?

Instagram'da gelen mesajlara görüldü atmak istemeyen kişiler genellikle instagram nasıl görüldü atılmaz? Sorusunun cevabını merak etmekte ve internet üzerinden sık sık araştırmakta hazırlar.

Instagram'da gelen mesajları gördüğünüzü mesajı atan kişinin anlamasını istemiyorsanız bu noktada karşınızdaki kişinin mesajları gördüğünüze yönelik olan bildirimleri kısıtlayabilir veya doğrudan son görülme özelliğinizi kapatabilirsiniz.

Instagram Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

instagram uygulaması üzerinden takip ettiğiniz kişiler ile aktif olarak mesajlaşmanın mümkündür ancak bazen karşı taraftan atılan mesajları gördüğünüzde bunu karşı tarafın öğrenmesini istemeyebilirsiniz.

Bu bağlamda da instagram mesajlarının okunduğu nasıl anlaşılır? Instagram okundu bilgisi nasıl kapatılır? Istagramda mesajlar nasıl gizlenir? Instagram'da son görülme nasıl kapatılır? Instagram direkt mesaj nasıl kapatılır? Gibi çeşitli sorular sorulmaktadır.

Bu noktada instagram mesajlarının okunduğunu anlamak için karşı tarafın o konuda bilgisinin açık olması ve aynı zamanda da sizin de okudu bilginizin açık olması gerekmektedir. Ancak instagram'da gelen mesajları okuduğunuzda bu mesajları okuduğunuzu anlaşılmasını istemiyorsanız instagram mesaj görüldü kapama özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram DM Görüldü

Görüldü gizleme özelliği çok fazla sayıda takipçiye sahip olan hesaplar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Instagram uygulaması içerisinde DM kutusuna düşen mesajların görülüp görülmediğini anlamak için mesajların görüldüğü özelliğinin açık olması gerekmektedir.

Ancak çeşitli sebepler ile mesajları gördüğünüzü karşı tarafın görmesini istemiyorsanız bu noktada görüldüğü özelliğinizi kapatabilirsiniz veya karşı tarafa kısıtlama oluşturabilirsiniz.

Instagram'da Mesaj Görüldü Gizleme

Mesaj kutusuna gelen mesajların görüntülendiğini gizlemek için yapmanız gereken bazı aşamalar bulunmaktadır. İlk olarak hesabınıza giriş yaparak sağ üst köşede bulunan 3 çizgi tıklayarak burada açılan sayfa üzerinden ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Ayarlar sayfasında bulunan hareket durumuna giriş yaparak hareket durumunu göster bölümünden mesajları gördüğünüz ürün bilgisinin gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer bu bölüm mavi renkli ise görüldü özelliğiniz açıktır ancak gri renkli ise görüldüğü özelliğiniz kapalıdır. Eğer görüldüğü özelliğinin açık ise instagram'da mesaj görüldü gizleme işlemini yapabilir yani görüldü özelliğinizi kapatabilirsiniz.

Instagramda Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram'da son görülme nasıl kapatılır? ve instagram'da mesajlar nasıl gizlenir? gibi sorular kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilmekte ve cevapları araştırılmaktadır. Doğrudan ayarlar sekmesinden son görünmenizi ve mesajların görüldü özelliğini katabileceğiniz gibi aynı zamanda tüm bu aşamaları gerçekleştirmeden telefonunuzun bağlı olduğu internet kaynağını kapatarak mesajları okuyabilirsiniz.

Böylece internet kaynağına açmadan geri çıktığınızda mesajlara okundu bilgisi gitmeyecektir ancak yine belirtmek gerektiği gibi instagram uygulamasına giriş yaptığınız anda görüldü bilgisi karşı tarafa ulaşacaktır.

Instagram’da Gönderilen Mesajın Okunduğunu Nasıl Anlarız?

Instagram'da gönderilen mesajın okunduğunu nasıl anlarız? Sorusu instagram kullanıcıları tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Bazen gönderdiğiniz mesajların karşılığında cevabı gelmekte ancak bu mesajların görüldü belli olmamaktadır. Aynı zamanda bazı kişilere gönderdiğiniz mesajların o kişiler tarafından okunup okunmadığını da anlamamız bazen mümkün olmayabilir.

Özellikle karşı tarafın görüldü özelliği kapalı ise bu durumda mesajlarımızı okusa dahi size mesajı okuduğuna dair herhangi bir bilgi gelmeyecektir ancak eğer karşı tarafın görüldüğü bilgisi açıksa ve mesajınızı okuduysa o zaman mesajınızın altında az önce görüldü veya 1 saat önce görüldüğü gibi bildirimler yer alacaktır.

Birçoğumuz için özellikle bazı kişiler oldukça önem taşımaktadır. Bu bağlamda kendilerine attığımız mesajları görüp görmediğini de sıklıkla merak etmekteyiz. Özellikle genç kızlar erkek arkadaşlarına veya hoşlandıkları çocuklara mesaj gönderdiklerinde onların bu mesajı görüp görmediğini merak etmektedirler nokta hata mesajının son görülme özelliği kapalı olduğu zaman mesajı görüp görmediğinden emin olamadıkları için tedirginlik yaşamaktadırlar.

Bu bağlamda ne yazık ki karşı tarafın mesajların okunduğuna ve görüldüğüne dair bildirimlerin kapalı olması sizin bu konu hakkında bilgi almanızı engellemektedir. Ve bu bağlamda yapabileceğiniz herhangi bir durum bulunmamaktadır.

Instagram'da Görüldüğü Özelliği Kapatılır Mı?

Görüldü özelliği kapatma Instagram

Instagram üzerinden kullanıcılara attığınız mesajların görülüp görülmediğini merak ediyorsanız ve uzun bir süre mesajlar görüldü olmuyorsa genellikle akla gelen ilk soru instagram görüldü özelliği kapatılır mı? Sorusu olmaktadır. Sosyal medya hesapları üzerinde uygulamalar kullanıcı gizliliğine oldukça büyük önem vermekte ve bu nedenle de hesap kullanıcılarına bazı haklar tanımaktadır. Bu haklar içerisinde en çok gündeme gelen konu ise instagram görüldü özelliğinin kapatılmasıdır. Buradan anlaşıldığı üzere instagram'da görüldü özelliği katılabilmektedir.

instagram görüldü özelliğini kapatabilmek için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler içerisinde ilk sırada yer alan mesajları bildirimlerden okumaktır. Uygulamaya girmeden ana ekranın üzerine gelen mesajları uygulama içerisine girmeden okumanız mümkündür. Bu yöntem son zamanlarda hem Android hem de ios cihazlarda ekran bildirimi olarak ortaya çıkmış ve kullanıcıların oldukça işine yaramıştır. Bu özellikte ana ekranınıza düşen bildirimleri yukarıdan aşağıya kaydırarak okuyabilir ancak okuduğunuzu belli etmeyebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise interneti kapatarak uygulamaya giriş yapıp burada yer alan mesajı okumanız ve daha sonra uygulamadan çıkış yaparak internetinizi yeniden açmanız olmaktadır. Böylece karşı tarafın mesajlarını okuyabilir ancak onlara görüldü iletisi gitmesini engelleyebilirsiniz.

Son olarak kısıtlama özelliği ile karşı tarafın profiline giriş yaparak size attığım mesajları okuduğunuzu görmesini engelleyebilirsiniz. Profilin içerisinde yer alan ayarlar kısmından kısıtlı seçeneğine tıklayarak sizin mesajları okuduğunuzda yönelik bildirimin gitmesi engellenebilir.

Böylece sosyal medya hesapları hem kullanıcılara geniş haklar sağlamakta hem de belli 1 noktada diğer kullanıcılar tarafından bu hakların engellenmesi sağlanmaktadır. Özellikle sosyal medya mecraları içerisinde bazı durumlar önlenmeyebilmektedir. Bu durumda da uygulamalar yeni getirdikleri özellikler ile kullanıcıların olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmalarını engellemeleri için onlara belirli haklar tanımaktadırlar.

Bu haklar içerisinde özellikle kişi onayı olmadan hesabın takip edilmesinin önlenmesi, kişinin uygulama içerisindeki aktiflik durumunun görülmesinin engellenmesi, gelen mesajların okunduğunda okuduğunun belli edilmemesi ve paylaşımlara yapılan yorumların kimler tarafından yapılacağını hesap sahibinin belirlenmesi ilk sıralarda yer almaktadır.

Böylece sosyal medyanın faydalı yanlarında yararlanılabilir aynı zamanda diğer hesaplardan gelebilecek rahatsız edici durumlar engellenebilir. Birçok kısıtlama özelliği sayesinde diğer kullanıcıların hesabınıza ulaşmasını önleyebilirsiniz. Ancak bu özelliklerin herkese açık konuma getirilmesi durumunda tamamen kendi özgür iradeniz olmakta ve sosyal medya herhangi bir olumsuz durumda sorumluluk kabul etmemektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67