Instagram Fotoğraflarım Siliniyor Sorunu Çözümü

Instagram Fotoğraflarım Siliniyor Sorunu Çözümü

İnstagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta ve çok sevilmektedir. Ancak zaman zaman İnstagram kullanıcılarının hiç istemeyeceği ve onları rahatsız eden çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. İnstagram fotoğraflarım silindi tarzında şikayetler de bunlardan biridir. Kişiler, hesaplarında paylaşmış oldukları fotoğraf ve video gönderilerinin kendiliğinden silinmesi ile karşılaşabilmektedir.

İnstagram fotoğraflarım siliniyor sorunu çözümü, kişiler tarafından oldukça merak edilirken, öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığını bulmak gerekmektedir. Kişiler, hesaplarındaki gönderilerin kaybolduğunu gördüğünde büyük bir üzüntü ve sinir yaşayabilmektedir. Oldukça can sıkıcı bir sorun olan fotoğrafların silinmesinin birden farklı nedeni olabilmektedir.

Öncelikle bu sorunla en çok karşılaşan kişiler, İnstagram hesaplarını dondurup ardından tekrardan aktif hale getiren kişiler olmaktadır. Bu kişiler, hesaplarını tekrar aktif ettiklerinde önceden paylaşmış oldukları gönderilerin tamamının veya bazılarının kaybolduğunu görebilmektedir. Öncelikle bu durum, tamamen İnstagram sisteminden kaynaklanan bir problemdir ve bu sorunun çözümü İnstagram Destek ile iletişime geçmektir.

Bazen, herhangi bir sorun olmasa da kişiler hesaplarında bazı gönderileri görememekte ancak başka hesaplardan kişinin hesabında göremediği fotoğraflar görülebilmektedir. Bu da yine İnstagram tarafından kaynaklı hatalardan biri olarak iletişime geçildiği takdirde bu fotoğraflar İnstagram veri tabanında korunduğu için tekrardan geri yüklenebilmektedir.

Son olarak kişilerin fotoğraflarım kendiliğinden silindi sorununu yaşamalarının en önemli nedenlerinden biri ise, kişilerin topluluk kurallarına aykırı bir gönderide bulunmaları ve diğer kullanıcılar tarafından bu gönderinin şikayet edilerek İnstagram tarafından kaldırılmasıdır. Bu durum diğerlerine göre çok daha ciddi bir konudur ve kişiler bu karar hakkında yine İnstagram Destek üzerinden iletişime geçerek bu durumu yapmadığını kanıtlaması durumunda fotoğrafı tekrardan geri yüklenebilmektedir. Ancak topluluk kurallarını gerçekten ihlal eden bir gönderi ise bu durumda fotoğraf tekrardan geri yüklenmeyecektir.

Instagram Dondurdum Fotoğraflarım Gitti

Hesabımı dondurdum fotoğraflarım silindi

İnstagram dondurdum fotoğraflarım gitti sorunu, özellikle bir süreliğine hesabını askıya alan ve tekrardan kullanıma açan kişilerin en sık yaşadığı sorunlardan biridir. Bu sorun, İnstagramdan kaynaklanan bir sorundur ve sistemsel bir sorun olduğu için sizin hesabınızda bu gönderi veya gönderiler gözükmese de hala sistemde bu görüntüler kayıtlı olduğu için kişiler İnstagram Destek hizmetinden yararlanarak bu sorunu belirtebilmekte ve bu sistem sorununun düzeltilmesi için yardım talep ederek fotoğraflarını tekrardan geri kazanabilmektedir.

Her zaman karşılaşılan bir sorun olmasa da karşılaşıldığı takdirde kişiler İnstagram ile bu durumu paylaştığı takdirde belirli bir süreç içerisinde fotoğraflar tekrardan hesaba yüklense de bu süreç bazen 1 hafta bazen de 1 ay kadar sürebilmektedir.

Eğer dondurmuş olduğunuz İnstagram hesabınızı tekrardan açtığınızda gönderilerinizin silinmesi sorunuyla karşılaşırsanız bu durumda uygulamanız gereken adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar şöyledir;

 • İlk olarak akıllı telefonunuzdan İnstagram uygulamasını açın.
 • Ardından hesap profilinize tıklayarak profilinize girin.
 • Daha sonra en üst en sağda bulunan üç çizgiye dokunarak buradan Ayarlar sekmesine giriş yapın.
 • Burada karşınıza çıkacak olan Destek bölümüne girin.
 • Ardından Sorun Bildirme seçeneğine dokunarak İnstagram Destek ile iletişime geçin.
 • Buraya yaşamış olduğunuz fotoğraf silinme sorununu dile getirerek yardım ve destek talebinde bulunun.
 • Size yapılan geri dönüş üzerine fotoğraflarınızın geri yüklenebilme ihtimali bulunuyorsa hesabınıza fotoğrafların tekrar yüklenmesini bekleyin.

Bu adımları izledikten sonra çok yüksek ihtimalle hesabınıza fotoğraflar bir süre sonra tekrardan yüklenecek ve gönderileriniz eksiksiz bir şekilde hesabınızı kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak bu konuda sabırlı olmak gerekebilir. Çünkü bu işlemler bazen 1 aya kadar uzayabilmekte ve kişiler bu konuda ümitsizliğe düşebilmektedir.

İnstagram’ı dondurduktan sonra tekrar açtığınızda yapacak olduğunuz tek çözüm yöntemi budur. Çünkü bu sorun İnstagram sistemi nedeniyle yaşanan bir sorundur ve bu konuda sizin yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. İnstagram, oldukça fazla kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformu olduğu için her daim sorunların çözümü için yedekleme almakta ve bu sayede kişiler yaşamış oldukları bu sorunların çözüme kavuştuğunu görebilmektedir.

Instagram Gönderileri Neden Siliyor?

İnstagram gönderileri neden siliyor? Sorusu, özellikle hesabında paylaşmış olduğu bazı gönderilerin silindiğini ve kaldırıldığını gören kişiler tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biridir. Böyle bir durum yaşayan kişilerin fotoğrafları, İnstagram tarafından kaldırılmakta ve bu durumun meydana gelmesinde çeşitli nedenler etkili olabilmektedir.

İnstagram fotoğraflarımı kaldırıyor sorunu, kullanıcılar tarafından sıkça karşılaşılabilmekte ve dikkatli olunması gerekmektedir. İnstagram uygulamasının kişilerin hesaplarındaki gönderileri silmesinin en önemli nedeni, gönderinin diğer kullanıcılar tarafından çok fazla şikayet alması olmaktadır. Yani İnstagram kullanıcıları tarafından herhangi bir sebepten dolayı şikayet edilen gönderiler, belli bir sayıda şikayet aldığında bu durum İnstagram sistemi tarafından o gönderinin kişinin hesabından kaldırılmasıyla sonuçlanmaktadır.

İnstagram kullanıcıları, özellikle İnstagram’ın topluluk kurallarına aykırı bir durum ve gönderi gördüklerinde bu durumu İnstagram’a şikayet etmesi, bu gönderilerin İnstagram tarafından incelenerek gerçekten topluluk kurallarını ihlal ettiği belirlendiği takdirde kişilerin o gönderisi veya gönderileri İnstagram tarafından kaldırılmakta ve hatta bu durumun çok fazla yaşanması durumunda İnstagram o hesabı kalıcı olarak kapatabilmektedir.

Dünyanın en popüler ve milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram’da topluluk kurallarına aykırı hareket etmemek oldukça önemlidir ve bu İnstagram tarafından oldukça dikkatle incelenmektedir.

İnstagram, kişilerin şikayetler üzerine incelediği gönderinin topluluk kurallarını ihlal ettiğini fark ettiği an o gönderiyi kaldırarak kişilere bilgi mesajı gönderilmekte ve bu bilgi mesajında gönderiniz topluluk kurallarımıza aykırı açıklaması ile kişilerin fotoğrafının hangi sebepten dolayı kaldırıldığı belirtilmektedir. Kişiler bu duruma itiraz edebilmekte ve İnstagram Destek ile iletişime geçerek bu konuda görüşme sağlayabilmektedir. İnstagram gönderileri neden siliyor? Diye merak ediyorsanız gönderinizde şu topluluk ihlallerinden birini yapmış olabilirsiniz;

 • Kişilerin kendi İnstagram hesaplarından izinsiz bir şekilde başka kişilerin fotoğraflarını veya videolarını paylaşmış olması
 • Mezhep, dil, din, renk, köken gibi konularda ırkçılık yapmak ve bu tarz bir gönderi paylaşmak
 • Gönderide çıplaklığın fazla oranda bulunması
 • Sürekli olarak aynı gönderiyi spam şeklinde paylaşıyor olmak
 • Cinsel ilişki, cinsel organ veya tamamen çıplak olarak çekilen görseller veya videoların paylaşılması
 • Uyuşturucu tanıtımının veya satışının yapılması
 • Diğer kullanıcı hesaplarına şantaj, küçük düşürme, hakaret etme, taciz etme gibi oldukça yanlış davranışlar yapılması
 • Terör propagandası, yasal olmayan ilaçlar, ürünler gibi Türkiye’de yasal olmayan çeşitli yasaklı içerikler

Instagram Kaybolan Fotoğraf Nasıl Bulunur?

Kaybolan fotoğraflar Instagram

İnstagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan kaybolan fotoğraf hakkında kişiler, göndermiş oldukları veya almış oldukları kaybolan fotoğrafların bulunup bulunamayacağını merak etmekte ve İnstagram kaybolan fotoğraf nasıl bulunur? Sorusuna yanıt aramaktadırlar.

Kaybolan fotoğrafları veya videoları gönderdikten sonra silindiği için tekrardan görebilme şansınız bulunmamaktadır. Ancak bu kaybolan fotoğraflar için akışın en üst en sağında bulunan kçşedeki simgeden DM kutunuza girerek bir kaybolan fotoğraf gönderdiğiniz sohbeti açabilir, buradan göndermiş olduğunuz kaybolan fotoğrafın görülme durumunu, iletim durumunu, yeniden oynatılma durumunu veya bu kaybolan fotoğraf veya videonun karşıdaki kişi tarafından ekran görüntüsü alınıp alınmadığını görebilme şansınız bulunmaktadır. Ancak bu fotoğrafları veya videoları tekrar görebilme şansınız bulunmamaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67