Instagram Fotoğraf İndirme Uygulamaları

Instagram Fotoğraf İndirme Uygulamaları

Instagram fotoğraf indirme uygulamaları herkesin kullandığı aplikasyonlardandır. Instagram‘da her geçen gün birçok farklı fotoğraf ve video içeriği paylaşılmaya devam eder. Bu nedenle, Instagram üzerinde gördükleri çeşitli paylaşımları indirmek isteyen insanların sayısı da çok fazladır. Instagram üzerinden herhangi bir fotoğraf ya da video indirmek istiyorsanız; hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için noktada, kullanabileceğiniz birçok farklı uygulama ya da yöntem olduğunu bilmenizde fayda vardır. Bu yöntemlerden faydalanmak ise oldukça kolaydır. Herhangi bir zorluk çekmeden yapabileceğiniz bu işlemler; kısa süre içerisinde, dilediğiniz fotoğrafı telefonunuza indirmenize yardımcı olacak şekildedir.

Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? Diye merak ediyorsanız; çeşitli yöntemlerden faydalanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Birçok farklı yöntem olduğu için; alternatifleri değerlendirerek Hareket etmeniz ve çok önemli bir husus olacaktır. Instagram üzerinden fotoğraf kaydetmek istiyorsanız yapmanız gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Instagram Kaydedilenler Platformu

Kaydedilenler platformu Instagram

Instagram kaydedilenler platformu, dilediğiniz bütün fotoğrafı ve videoyu uzun süre saklamanıza yardımcı olacaktır. Instagram üzerinde kendinize bir koleksiyon oluşturabileceğiniz için; fotoğraflarınızı bu kısma eklemeniz daha sonra görüntüleye bilmeniz için yeterli olacaktır. Instagram kaydedilenler platformunu kullanırken yapmanız gerekenler ise şu şekilde sıralanır;

 • Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için, öncelikli olarak; Instagram uygulamasını indirmeniz ve hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.
 • Hesabınıza girdikten sonra ise; beğendiğiniz ve kaydetmeye karar verdiniz gönderiye giriş yapmanız gerekir.
 • Gönderinizin en altında bulunan koleksiyonu kaydet kısmına ise tıklamanız gerekecektir. Bu kısımda, bir simge vardır. Bu simge tıklamanız; koleksiyonunuzu kaydetmeniz için yeterlidir.
 • Eğer fotoğrafınızı hatırlamak istiyorsanız ise; hatırlatma metni yazmanız gerekir.
 • Kaydettiğiniz fotoğrafları görüntülemek istiyorsanız ise; kendi profilinize girmeniz gerekecektir.
 • Profilinize giriş yaptıktan sonra ise; sağ üst kısımda bulunmakta olan menü alanına giriş yapmanız gerekir.
 • Son olarak, kaydedin profilinize giderek; Instagram üzerinde beğendiğiniz fotoğrafları görüntülemeniz mümkündür.

Kaydedilenler seçeneğin; her daim Instagram’da popülerliğini korumaya devam eden alternatifler arasında bulunduğu için; birçok kişinin tercihi haline gelmiştir. Üstelik, Instagram üzerinden kaydettiklerini de; kendi isteğinize bağlı olarak kategorilere bölmeniz mümkün olacaktır. Bu durum ise; aradığınız fotoğrafları çok daha rahat bulmanız olanak tanır.

Ekran Görüntüsü Alma

Instagram üzerinden beğenilen fotoğrafları kaydetme alternatifleri arasında, en sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de ekran görüntüsü alma olarak bilinir. Ekran görüntüsü alma, telefonunuzun kendi özelliği olduğu için; işiniz beklediğinizden çok daha kolay olacaktır. Instagram üzerindeki fotoğrafları ekran görüntüsü aldıktan sonra; kesme işlemini tamamlayarak; telefonunuza kaydedebilir ve dilediğiniz zaman görüntüleme şansı elde edebilirsiniz. Bu alternatifleri ücretsiz ve problemsiz bir şekilde gerçekleştire bildiğiniz için ise; farklı bir uygulama gereksinimi duymana söz konusu değildir.

Bununla beraber, ekran kaydetme uygulamalarından faydalanarak da Instagram’da beğendiğiniz görüntüleri kaydetme şansınız mümkündür. Bu işlemler, çok kolay ve kısa süre içerisinde gerçekleştirildiği için; farklı bir işlem yapmanıza kesinlikle gerek yoktur. Bu nedenle, birçok kişi tarafından en sık tercih edilen alternatifler arasında yerini almaya devam eder. Sizde, kendi telefonunuzun ekran kaydetme özelliğinden faydalanabilir ya da bu uygulamaları indirerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, sadece ekran görüntüsü işlemlerini yaparak; fotoğrafları telefonunuza yükleyebilirsiniz.

MacOs

Instagram fotoğrafları kaydetme denince ilk akla gelen uygulamalardan bir tanesi de MacOs olarak bilinir. Bu uygulama, genel olarak bilgisayarlarda kullanılmaya devam eden bir program niteliği taşır. Bu programı kullanabilmek için ise; Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarınıza, indirme işleminizi tamamlamanız gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra kullanırken dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekildedir;

 • Öncelikle olarak, Ligshot programını indirmeniz ve daha sonra kurulum işlemlerini tamamlamanız gerekecektir.
 • Uygulamayı indirdikten sonra ise; programınızı açmanız gerekir.
 • Bu işlemi tamamladıktan sonra ise; Instagram uygulamasına giriş yaparak kaydetmeyi planladığınız fotoğrafı seçmeniz gerekmektedir.
 • Fotoğrafı seçtikten sonra ise; klavyenizi kullanarak, Print Screen tuşuna tıklamanız gerekir.
 • Bu işlemi de eksiksiz bir şekilde tamamladıysanız; Instagram üzerinden seçtiğiniz fotoğrafı çerçevelemeniz gerekir.
 • Çerçeveleme işlemi yapıldıktan sonra ise; kaydet kısmına tıklanması gerekecektir.
 • Fotoğrafla İlgili bütün işlemlerinizi tamamladıktan sonra ise; daha sonra rahat bir şekilde bulabilmeniz için; isim koymanız ve bilgisayarınıza da kaydetmeniz gerekecektir.

Bütün bu işlemleri, eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek için; yalnızca Windows Mac işletim sistemine sahip, cihazlarınızın olması yeterli miktarda olacaktır. Bu cihazlardan herhangi bir tanesini kullanmaya devam ediyorsanız; dilediğiniz fotoğraf indirme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik, işlemlerinizi gerçekleştirirken; herhangi bir ücret ödemenize kesinlikle gerek olmadığı da verilen bilgiler arasında yer alır.

Site Kullanmadan Instagram Fotoğrafı İndirme

Site kullanmadan Instagram fotoğrafı indirme işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız daha farklı alternatiflerden yararlanmanız mümkündür. Çünkü, bazı insanlar; herhangi bir site kullanımına başvurduğu zaman; Instagram adreslerine virüs bulaşacağından çekinirler. Sizin de bu tarz korkularınız varsa; tarayıcı üzerinden gerçekleştireceksiniz basit işlemler sayesinde, Instagram üzerinde beğendiğiniz fotoğrafları, indirme şansı elde etmeniz mümkün olacaktır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler ise şu şekildedir;

 • Öncelikle olarak, herhangi bir tarayıcıdan faydalanarak; Instagram adresinize giriş yapmanız gerekecektir.
 • Instagram giriş işlemlerinizi tamamladıysanız; indirmeye karar verdiğiniz; fotoğrafa ya da videoya tıklamanız gerekecektir.
 • Fotoğrafı ya da video seçtiyseniz ise; adres kısmında yer almakta olan linke tıklayarak, başına sıfır eklemeniz gerekecektir.
 • Linki gerektiği şekilde dizayn ettikten sonra ise; klavyenizde bulunan enter tuşuna basmanız gerekir.
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra ise; karşınıza farklı bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada ise; indir kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

Yukarıdaki bahsedilen işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamladığınız taktirde; Instagram üzerinden dilediğiniz fotoğrafı veya video indirme şansınız mümkün olacaktır. Üstelik, bu işlemleri gerçekleştirmeye devam ederken; herhangi bir uygulama indirmenize kesinlikle gerek yoktur. Uygulama indirme işlemi yapmıyor olmanız ise; hesabınıza bir zarar gelmeyeceğine dair, güvence elde etmenize yardımcı olacaktır. Üstelik, tüm bu işlemleri gerçekleştirmeye devam ederken; herhangi bir ücret ödemenize de kesinlikle söz konusu değildir.

Instagram Fotoğraf İndirme Ücretli Mi?

Instagram fotoğraf indirme ücretleri

Instagram fotoğraf indirme ücretleri de internet üzerinde sık araştırılan konular arasında yerini alır. Instagram üzerinde fotoğraf indirmeye çalışan kişilerin bazıları, çeşitli ücretler ödemek zorunda kalsa da; her zaman için böyle bir gereksinime ihtiyaç duymanız da kesinlikle gerek yoktur. Çünkü, bazı uygulamalar, ücretsiz bir şekilde Instagram üzerinde yer almakta olan fotoğrafları ya da videoları bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmenize yardımcı olacaktır. Bu uygulamalar, ücretsiz olduğu zaman; telefonunuza ya da bilgisayarınıza zarar verebiliyor olsa da herhangi bir sorun çıkarmayacak seçenekleri olduğu da verilen bilgiler arasında yer alır. Detaylı araştırmalar yaptıktan sonra ise; içinize sinen herhangi bir uygulamayı indirerek kurulum işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Fotoğraf İndirme Zor Mu?

Instagram fotoğraf indirme zor mu? Konusu da merak edilen bir meseledir. Ancak bu işlemleri gerçekleştirirken, doğru ve kullanışlı alternatiflerden faydalandığınız süreçte; herhangi bir problem yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Yukarıda verilen alternatiflerin hepsi, kısa sürede işlemlerinizi gerçekleştirmenize ve fotoğraflarınızı indirmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle, farklı bir problemle karşılaşmanız kesinlikle söz konusu olmayacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67