Instagram E-Postamı Unuttum, Nasıl Geri Alabilirim?

Instagram E-Postamı Unuttum, Nasıl Geri Alabilirim?

Instagram hesabına giriş yapmakta zorlanıyorsanız ve bu durumun ana sebebi e-posta hesabını unutmanız ise, yalnızca hesabınıza girerken değil, hesabınızı kurtarırken de zorluk çekebilirsiniz. Instagram şifremi ve e-postamı unuttum sorunu yaşıyorsanız, telefon numaranız üzerinden hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Instagram, kullanıcıları için pek çok farklı giriş yöntemi sunan ve bu özelliği ile takdir toplayan bir platformdur. Instagram hesabınıza e-posta, kullanıcı adı ya da telefon numarasıyla giriş yapabilir, şifrenizi unutmanız durumunda doğrulama kodu alarak hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız, aşağıdaki başlıkları inceleyerek uygulayabileceğiniz yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Instagram E-Postasını Unutunca Giriş Yapılabilir Mi?

Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip uygulamalarından biri olan Instagram, çeşitli giriş yöntemleri sunmaktadır. Bu nedenle E-postamı unuttum sorunu yaşasanız dahi hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Zira Instagram giriş ekranında e-posta yerine hesabınızı açarken kullandığınız telefon numaranızı ya da Instagram kullanıcı adını yazabilirsiniz. Daha sonrasında ise şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

E-posta adresi unutulunca Instagram hesabına giriş yapılabilir mi sorusuna yanıt arıyorsanız, sorunsuz bir şekilde giriş yapabileceğinizi bilmelisiniz. Ancak e-posta adresinizi hatırlamıyorsanız, telefon numaranızı sonradan değiştirdiyseniz ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, hesabınıza giriş yapmanız mümkün olmayabilir.

Instagram Hesabı Kurtarma Kesin Çözüm

Instagram hesabına giriş yapmakta zorluk çeken insanların en sık araştırdığı konulardan bir tanesi de Instagram hesabı kurtarma kesin çözüm olmaktadır. Kesin olarak hesabınızı kurtarabilmek için tercih edebileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Hesabınızı kurtarabilmenizi sağlayacak yöntemler şu şekildedir:

İlk olarak Instagram giriş sayfasında bulunan “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklayarak sizden istenen adımları tamamlayarak şifrenizi değiştirebilir ve kolay bir şekilde hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra telefon numarası gibi bilgilerinizi güncelleyerek sorunsuz bir Instagram kullanımı sağlayabilirsiniz.

Instagram hesap kurtarma linki kullanarak hesabınızı kurtarabileceğiniz sayfaya direkt olarak ulaşabilirsiniz. https://help.instagram.com/ adresinden de Instagram ile ilgili destek almak istediğiniz tüm konularda bilgi alabilirsiniz.

Instagram mail adresi ile iletişime geçerek yaşadığınız hesap sorununu belirtebilir ve destek alabilirsiniz. Yardım alabileceğiniz Instagram mail adresi 2 tanedir. Bunlar, help@instagram.com ve complaint@instagram.com şeklindedir.

Yukarıda belirtilen 3 yöntem Instagram hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Hesap şifresi unutma, hesap çalınması, e-posta unutma gibi durumlarda, bu yöntemleri kullanarak hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Instagram E-Posta Değiştirme

Instagram giriş sorunlarını ortadan kaldırmak ve yeni posta hesabını Instagram’a bağlayarak kullanmak isteyenler, birkaç basit adımda Instagram e-posta değiştirme işlemi yapabilmektedir. Hem mobil cihazlarınızdan hem de bilgisayarlarınızdan yapabileceğiniz bu işlem, aşağıdaki listede anlatılmaktadır.

Giriş bilgilerinizi kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapınız.

Instagram profiline girdikten sonra “Ayarlar” sekmesine erişiniz.

Bu ekranda “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayarak düzenleme paneline ulaşınız.

Seçenekler arasında e-postanın yazılı olduğu bir kutucuk bulunmaktadır. Bulunan e-postayı güncel olarak kullandığınız e-posta ile değiştiriniz.

Son olarak işlemlerinizi sistemin belirttiği gibi doğrulayıp sonlandırınız.

Bu adımlar doğrultusunda Instagram hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresini değiştirebilirsiniz. Üstelik bu sayede hesabınız daha güvenli olacaktır. Instagram’da Profil Düzenleme sekmesini kullanarak şifrenizi ve telefon numaranızı da değiştirebilirsiniz. Bu sayede hesabınızda bir sorun çıktığı zaman kolay bir şekilde doğrulama kodu alabilirsiniz.

Instagram hesabınızın giriş bilgilerinizi unutursanız, doğrulama kodu alabilmek için mutlaka telefon numaranızı ve e-posta adresinizi güncel tutmalısınız.  Instagram hesap kurtarma kesin çözüm arayışındaysanız, bu bilgilerinizi güncel tuttuğunuzdan emin olmalısınız. Aksi halde hesaba girmeye çalışan kişinin siz olduğu tespit edilmeyecektir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67