İnstagram Biyografi Linki Nasıl Eklenir?

İnstagram Biyografi Linki Nasıl Eklenir?

Milyarlarca kullanıcı olan İnstagram, sahip olduğu yenilikçi politika ile kullanıcılarına benzersiz olanaklar sağlamaktadır ve bu olanaklar ise düzenli olarak güncellenir ve yenilenir. Günümüzde İnstagram kullanıcıları tarafından çok sık şikayet haline dönüşen ve buna karşın uygulamanın bir çözüm üretmediği durumların başında ise İnstagram profiline birden fazla link ekleme sorunu gelmektedir.

Bu kapsamda kullanıcıların İnstagram profiline birden fazla link ekleme adına kullanabileceği yöntemler olduğu da belirtilmelidir. Fakat birden fazla link ekleme yöntemlerine geçmeden önce İnstagram biyografi linki nasıl eklenir? Sorusuna bir cevap aranmalıdır ve tahmin edileceği üzere uygulama aracılığıyla tek linkten oluşan bir biyografi eklenmesi son derece kolaydır.

İnstagram Biyografi Linki Nedir?

Öncelikli olarak İnstagram biyografi linki nedir? bunun üzerinde durulması gerekmektedir. Uygulama, kullanıcılara diğer kullanıcıları başka sosyal medya hesaplarına, diğer web sitelerine veya E-Ticaret yapan kullanıcıların E-Ticaret sitelerine gönderebilmesi adına profil bölümüne bir adet URL eklenmesine izin vermiştir. Dolayısıyla İnstagram kullanıcıları arzu etmeleri durumunda kendi profillerinde diğer kullanıcıları yönlendirebildikleri bir URL paylaşabilmektedir.

İnstagram biyografi linki uygulamanın reklam, pazarlama ve tanıtım gibi işlevlerinin en aktif şekilde kullanılabilmesi adına oldukça önemli bir araçtır. Dolayısıyla özellikle elektronik ticaretle uğraşan kullanıcılar açısında İnstagram profiline birden fazla link ekleme bir sorun olarak uygulamaya eleştiri şeklinde sıklıkla yöneltilir. Her ne kadar İnstagram tarafından izin verilmiyor olmasına karşın profillere birden fazla link eklemenin yöntemlerinin olduğu da belirtilmelidir.

İnstagram Bio Alanına Nasıl Link Eklenir?

İnstagram Bio alanına nasıl link eklenir? Merak edenler için süreci kısaca özetlemek mümkündür. Ayrıca bütün kullanıcılara uygulama tarafından verilen hak doğrultusunda eklenen tek bir URL ile diğer sosyal medya hesaplarına yönlendirme yapılarak, İnstagram kapsamında elde edilen popülerliğin profil linkleri aracılığıyla diğer sosyal medya hesaplarında da sağlanması mümkündür.

Bu kapsamda İnstagram Bio alanına link ekleme için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikli olarak uygulamanın mobil cihaz aracılığıyla açılması gerekmektedir.
  • Açılış sayfasının sağ alt kısmında yer alan “Profil” bölümüne geçiş yapılmalıdır.
  • Açılan sayfada yine sağ üst bölümde yer alan “Profil Düzenle” bölümüne girilmelidir.
  • Bu alana biyografi yazısı veya arzu edilen URL yazılmalıdır.
  • URL için gönderme yapılacak olan adresin kopyalanıp yapıştırılması yeterli olacaktır.
  • Son aşamada onaylayarak işlem tamamlanmalıdır.

İnstagram bio alanına link ekleme konusunda iPhone veya Andorid cihazlarda temel hiçbir fark olmamakla birlikte sadece son uygulama aşamasında iPhone cihazlarda “Bitti” butonu yer alırken, Andorid cihazlarda ise “Tik” işareti yer almaktadır.

Dolayısıyla mobil cihazın sürümü ya da yazılım ne olursa olsun İnstagram bio alanına link ekleme işlemleri adına kullanılması gereken yöntemler sırasıyla bu şekildedir. Kullanıcılar arzu etmeleri durumunda biyografi alanına kendi bilgilerini yazabildiği gibi aynı zamanda URL aracılığıyla başka adreslere de yönlendirme yapabilir.

İnstagram Bio Link Ekleme

İnstagram bio link ekleme işlemleri oldukça basittir fakat bazı kullanıcılar için tek bir link ekleme yeterli değildir. Bu kapsamda birden fazla link eklemek isteyen kullanıcılar, uygulamanın verdiği izinler kapsamında bunu yapamamaktadır. Fakat kullanılabilecek başka yöntemler de bulunmaktadır.

İnstagram Profiline Birden Fazla Link Ekleme

İnstagram profiline birden fazla link ekleme için kullanılabilecek hiçbir organik yöntem bulunmaz. Dolayısıyla uygulamanın izin verdiği ölçüde tek bir link eklenebilmektedir. O halde birden fazla link eklemek için tek bir link üzerinden birden fazla linke gönderim yapılması gerekir. Bu işlemlerin yapılabilmesine izin veren pek çok uygulama bulunmaktadır ve birden fazla link eklemek isteyenler bu uygulamalar aracılığıyla tek bir link üzerinden arzu ettikleri kadar linke yönlendirme yapabilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67