Instagram Akış Yenilenmiyor Çözümü Nedir?

Instagram Akış Yenilenmiyor Çözümü Nedir?

Instagram her gün yoğun olarak kullanılan, popüler sosyal medya platformları arasındadır. Ancak Instagram akış yenilenmiyor 2021 gibi sıkça karşılaşılan problemler de vardır. İnsanlar günün farklı saatlerinde kullandığı için, akışlarını görememek veya keşfet bölümünün yüklenmemesi büyük bir soruna neden olmaktadır.

Bunun çözümlerine bakmak için önce nedenleri incelemek gerekir. Bunlardan bir kısmı şu şekilde sayılabilir;

  1. İnternetin bitmiş olması
  2. İnternetin problemli olması
  3. Instagram uygulamasının güncel olmaması
  4. Aplikasyonda teknik problemi yaşanması

Her ne kadar bu sorunlar çok karmaşık gibi görülse de, çözüm önerileri oldukça basittir.

Mobil Paketin Kontrol Edilmesi

Eğer Instagram’a mobil veriden giriyorsanız ve Instagram akış yenilenemedi hatası 2020 sorununuz varsa, ilk neden paketinizin bitmiş olabileceğidir. Zira fark edilmese dahi, Instagram büyük oranda veri harcamaktadır.

Tasarruf modunda değilseniz ve yoğun olarak kullanıyorsanız, birkaç günde 1 GB kolayca harcamanız bile mümkündür. Eğer paketiniz gerçekten bitmişse, internet bağlantısı olmadığı için akış yenilenmez. Bu durumda wi-fi ağına geçmek ya da paketi yenilemek çözüm getirir.

Telefonun Çeken Bir Yere Götürülmesi

Eğer paket veriniz varsa ya da wi-fi ağınız çalışıyorsa, bu problemi yaşıyorsanız ikinci çözüm telefonun çekmemesidir. Zira telefonunuzun şebekesi çekmiyorsa, tahmin edilebileceği üzere internet de kullanılamaz. Böyle olunca Instagram verileri de yenilenemez.

Özellikle yolculuk halindeyseniz, bu sorun sıkça yaşanır. Bunu çözebilmek için, sadece lokasyon değiştirmeniz gerekir.

Modemin Kontrol Edilmesi

Eğer wi-fi ağından giriyorsanız ve çekme sorununuz da yoksa anlamı internetin sıkıntılı olduğudur. Burada ilk yapabileceğiniz, modeme reset atmadır. Bundan sonra bir çözüm bulunabilir. Devam ediyorsa modem sıfırlanabilir.

Şayet çözüm sunmuyorsa, internet sağlayıcınız ile irtibat kurulmalıdır. Eğer wi-fi hatasını çözerseniz, Instagram akış ayarları problemleri de çözülebilir.

Uygulamanın Güncellenmesi

Eğer bağlantı probleminiz yoksa ve çekme sorunlarınız da yer almıyorsa, anlamı aplikasyonun güncel olmayabileceğidir. Instagram sık sık güncelleme almakta olup, bu kapsamda çok sayıda özellik getirmekte, sorunlar giderilmektedir.

Uygulamanız güncel değilse, bu akışın yenilenmemesine neden olabilir. Bunun için önce telefonun işletim sistemi güncellenmelidir. Zira bu son sürüm değilse, market uygulaması da güncellemeleri almayabilir. Bu durumda doğal olarak Instagram güncellemeleri de görüntülenemeyebilir.

Bunu kontrol ettikten sonra, sırada market uygulaması vardır. Her ne kadar kişilerin aklına gelmese de, burada da güncellemeler vardır. Genellikle otomatik olsa da, bazen sorun çıkabilir ve manuel kontrol gerekebilir. Güncelleme olmaması, Instagram update’lerinde problemlere neden olabilir.

Bu kontrollerin yapılması ardından sadece yeni güncelleme olup olmadığına bakılır. Eğer varsa hemen gerçekleştirilir. Sonrasında da Instagram akış yenilenmiyor 2021 probleminin çözülüp, çözülmediğine bakılır.

Uygulamanın Tekrar Yüklenmesi

Eğer yukarıdaki işlemleri uygularsanız, probleminiz büyük olasılıkla çözülecektir. Ancak hâlâ devam ediyorsa ya da uygulamanız, telefonunuz güncelse anlamı teknik problemlerin olabileceğidir. Bunun farklı nedenleri olup, güncelleme sırasında bile hatalar, yarıda kalmalar sebep verebilmektedir.

Ayrıca üst üste güncellemeler de zamanla soruna neden olabilmektedir. Dolayısıyla kaldırıp tekrar kurmak, bir çözüm sunabilir. Bunun için şu işlemler uygulanmalıdır;

  1. Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin.
  2. Uygulamalar ekranını açarak, Instagram’ı bulun.
  3. Tamamen telefonunuzdan kaldırın.
  4. Market uygulamasına girerek, arama bölümüne Instagram yazın.
  5. Ardından yükle üzerine dokunun.

Bundan sonra uygulama indirilir. Bu tamamlanınca kurulum otomatik gerçekleştirilir. En güncel versiyonu indiği için, update gerekmez. Eğer Instagram akış yenilenemedi hatası 2020 çözümleri arıyorsanız, bir çözüm olabilir.

Bu maddeler hem Android, hem de IOS kullanıcıları için bir çözüm sunar.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67