Facebook Pikseli Nedir?

Facebook Pikseli Nedir?

Facebook, günümüzde en çok kullanılan platformlardan biridir. Bu nedenle Business Manager özelliği eklenmiştir.  Facebook pixel de bu kapsamda kullanılan bir koddur.

Sosyal medya platformları, ilk tanıtıldıkları gün ardından aşamalı ancak kararlı şekilde yükselmiştir. Bu durum, global çapta milyonlara ulaşılmasını beraberinde getirmiştir. Birçok insan, bu platformlarda her gün saatlerini geçirir.

Kısa süre ardından vaziyet, iş sahiplerinin ve firmaların da dikkati çekmiştir. Böylece sosyal medya hesapları firmalar tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya platformları, şirketler için güzel bir reklam ve pazar yeri halini almıştır.

Bu durum karşısında Facebook, işletmelerin daha iyi kullanım sağlayabilmesi için “Business Manager” özelliği getirmiştir.  Facebook pixel, profesyonel hesaplar tarafından kullanılan bir özelliktir.

Facebook Piksel Nedir?

Facebook piksel nedir? Piksel, aslında JavaScript bir kod satırını ifade eden bir kavramdır. Bu sayede şirket ve iş yeri gibi profesyonel hesaplar, verdikleri reklamların aktivitesini ölçmektedir.

İş sektöründe bulunan her firma için reklam yapmak ve kendini doğru tanıtmak önemlidir. Hedef kitleyi doğru belirlemek, gerekli optimizasyonları doğru şekilde yapmak tanıtımlarda olmazsa olmazlar arasındadır. Facebook piksel nedir de bu konularda kullanılmaktadır.

Bu kod, hesaplara dönüşümleri ve performansı takip etme, hedef kitle meydana getirme ve reklam optimizasyonu gerçekleştirme imkânı vermektedir. Böylece profesyonel hesaplar, daha doğru bir strateji ile hedef kitleye, hızlı şekilde ulaşabilir. Bu durum doğrudan hem ürün satışını, hem de tanınırlığını etkiler.

Facebook Piksel Oluşturma

Facebook piksel oluşturma, birçok kişi tarafından karmaşık bir kurulum olarak tanımlanır. Buna rağmen yapılması gerekenler ve kodu elde etme oldukça kolaydır. Kodu almak için önce kişilerin, Facebook hesaplarına giriş yapması lâzımdır. Ardından Facebook içerisinde manage adresine gidilir.

Buradan Facebook reklamları kısmına gelinir. Pikseller bölümüne tıklanınca kod oluşturma da başlamıştır. Ekrana gelece bölümde bir piksel oluştur adlı buton kulanılır. İleri seçeneklerine tıklanarak, tüm bölümler tamamlanır ve piksel kodu oluşturulur.

Bundan sonra tek yapılması gereken, kodu eklemedir. Bu da tıpkı oluşturma gibi kısa sürede tamamlanır.

Facebook Piksel Ekleme

Facebook piksel oluşturma böylece tamamlanır. Sonrasında ise siteye eklemek kalır. Bunun için mevcut seçenekler,

  1. Bir ortak entegrasyonu kullanarak kod ekleyin
  2. Kodu kendiniz manuel olarak yükleyin
  3. Talimatları e-postayla geliştiriciye gönderin

Bu seçenekler arasında ikinci madde seçilir. Ardından gelen ekranda, piksel yükleme için bir alan görülür. Burayı doldurmak, zorunludur. Girdikten sonra, alt kısımda görülen devam butonu kullanılır.

İlk seçenek olan ortak entegrasyonu kullanarak kod ekleme Magento, 3Dkart, Joomla ve Wordpress tarzı web sitesi hazır alt yapısı varsa tercih edilir. Bundan sonra karşınıza, kod gelir. Bunu kopyalama ardından, ilgili yerlere eklenir. Ancak burada <head> başlıkları arasında yazılır.

Facebook Piksel Avantajları Nelerdir?

Facebook pixel kullanmak, reklamlarınızı da doğru kullanmanızda yardımcı olur. Reklam yapmak, firma ve iş yerlerinin kendilerini tanıtmak için kullandığı en önemli ve etkili seçenektir. Ancak hedef kitleye gitmeyen reklam, beklenen sonucu göstermez.

Piksel, yeni müşteriler kazanma konusunda size destek sağlar. Böylece satışlarınız da doğru orantılı olarak artar. Otomatik teklifler sayesinde satın almasını hedeflediğiniz kişilerin, ilgili ürünlere ulaşması gerçekleştirilir.

Bununla sınırlı kalmayarak, reklam sonuçlarını da almanızı sağlar. Her iş yeri ve firma, yaptığı reklamdan ne sonuç aldığını öğrenmek ister. Bu gelecek reklamların yeniden planlanması, hataların düzeltilmesi büyük önem taşır. Facebook pikseli nedir reklam sonuçlarını ölçerek, etkisini görmenizi gerçekleştirir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67