Facebook Kapak Fotoğrafına Nasıl Gif Koyulur

Facebook Kapak Fotoğrafına Nasıl Gif Koyulur

Facebook içerisinde daha canlı bir kapak fotoğrafına sahip olmak, birçok kullanıcı tarafından arzu edilir. Özellikle Facebook hareketli profil resmi nasıl eklenir? Sorusu birçok kişi tarafından incelenir. Her ne kadar zor bir yöntem olduğu düşünülse de, kod satırında ufak değişiklikler yapmak üyelere yardımcı olur.

Facebook ilk çıktığı günden bu yana popüler olarak kullanılan bir sosyal medya platformudur. Daha canlı ve renkli bir profile sahip olmak herkes tarafından arzu edildiği için, neler yapılabileceği her zaman soruşturulur. Burada kişilerin karşısına çıkan en önemli madde, hareketli kapak fotoğrafları kullanmadır.

Üstelik bir işletme sahibiyseniz, hareketli bir fotoğraf sizi daha iyi tanıtabilir. Bir hesaba giren kullanıcılar ilk olarak bu ekranla karşılaştığı için, oldukça büyük bir önemi vardır. Sadece gif değil, videolar da yüklenebilir. Tavsiye edilen hesabınızı en iyi hangisinin temsil ettiğini keşfetmedir. Şayet gifler sizi iyi göstermiyorsa, bir video ile daha geniş kitlelere hitap edebilirsiniz.

Facebook Kapak Fotoğrafı Nasıl Gif Yapılır?

Eğer gif kullanmak istiyorsanız, öncelikle işlemlerin bilgisayardan daha hızlı yapılabileceği bilinmelidir. Aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa sürede sonuç almanız mümkündür;

 1. Bilgisayardan tarayıcıyı açın.
 2. Facebook’a girerek, hesabınızda oturum açın.
 3. Mevcut kapak fotoğrafınızı kaldırın. Öncesinden yedeklemek kaybetmemenize yardım eder.
 4. Kapak ekle butonuna tıklayın.
 5. Fotoğraf seç butonuna tıklayın.
 6. Bir fotoğrafın üzerine gelerek, sağ tıklayarak incele üzerine tıklayın.
 7. Açılan kod satırında profil kısmına geçin. Eğer fark edemiyorsanız, kod satırına tıkladığınızda resim seçilir.
 8. Ardından tıklayarak edit as HTML üzerine tıklayın.
 9. Data-photo-id= 376738149058687 kısmına gelinir ve değiştirilir.

Tüm bu işlemler otomatik olarak kaydedilmekte olup, başarıyla tamamlamanız ardından hiçbir şey yapmanız gerekmez. İster standart, isterseniz profesyonel bir hesap olun bu işlemi uygulayarak daha renkli bir hesap oluşturmanız mümkündür.

Facebook Kapak Fotoğrafına Video Yüklenir Mi?

Eğer daha çok ilgi çekici bir profil hazırlamak istiyorsanız, dikkatli seçilmiş bir kapak fotoğrafı size aradığınız sonuçları sunacaktır. Burada en önemli mesele, doğru bir tercih yapmadır. Özellikle profesyonel bir hesapta kullanacaksanız, hatalı tercih yapmak tanınırlığınızı olumsuz etkileyecektir.

Son zamanlarda video tarzı kapak fotoğraflar görülmeye başlandığı için, birçok kullanıcı bunun nasıl mümkün olduğunu da sormaya başlamıştır. Ancak Facebook kapak videosu hazırlama, platform tarafından sunulan bir hizmettir. Bu sebeple tek yapmanız gereken, normal bir şekilde yükleme yapmadır.

Facebook Kapak Videosu Nasıl Hazırlanır?

Kapak fotoğrafı yerine video kullanmak istiyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken nasıl bir içerik koyacağınızdır. Ardından aşağıdaki işlemleri takip ederek sonuç alabilmeniz mümkündür;

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Ekranda görülen kapağı değiştir butonuna tıklayın.
 3. Videolardan seç üzerine tıklayarak, bir içerik seçin.
 4. Onaylama ardından istediğiniz şekilde konumlandırmasını yapın.

Son olarak yapmanız gereken ileriye tıklamadır. Ardından kaydederek, başarılı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Facebook Kapak Videosu Avantajları Nelerdir?

Kapak fotoğrafları, bir profile girdiğinde karşımıza ilk çıkan görsellerdir. Bu sebeple onu tanıtan başlıca etmenler arasındadır. Dolayısıyla ister profesyonel, isterseniz fenomen olmak isteyen bir hesap olun dikkatli bir tercih yapmak gerekir.

Zira kendinizi temsil etmeyen bir içerik koyarsanız, istediğiniz sonuçlara ulaşmanız daha zor olacaktır. Bu noktada video tercih etmek, diğer kullanıcıların daha fazla ilgisini çekmenize yardım eder. Zira video kapak fotoğrafları hâlâ popülerdir.

Üyeler video tarzı olduğunu görünce, doğal olarak merak edeceği için izleyecektir. Böylece istatistikleriniz de yükselir. Eğer tanıtımınızı yapmak istiyorsanız, oldukça etkili bir reklam yöntemidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67