Facebook Fotoğraf ve Videoların Aktarılması

Facebook Fotoğraf ve Videoların Aktarılması

Facebook kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de, Facebook’ta bulunan fotoğraf ve videoların başka platformlara aktarılması işlemi olmaktadır. Dünya üzerinde en sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan Faebook uygulamasında, zamanla biriken ve fotoğraf ve videolar bazı adımlar takip edilerek, kolaylıkla istenilen diğer platformlara ya da bulut depolama sistemlerine aktarılabilmektedir. Bu sayede Facebook’ta paylaşılan bütün fotoğrafların ve videoların yedeklemesi de yapılmış olmaktadır.

Facebook’ta Bulunan Fotoğraf ve Videoların Başka Platformlara Aktarılması Nasıl Yapılır?

Facebook kullanıcı profillerinde paylaşılan bütün fotoğrafların ve videoların başka platformlara ya da bulut depolama alanlarına taşınabilmesi için herhangi bir ek yazılım kullanmaya gerek olmayıp, Facebook uygulamasının içinde yer alan kendi özelliği ile bu işlem kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun içinse yapılması gerekenler sırasıyla şunlar olmaktadır;

Facebook Uygulamasına Giriş Yapmak

Facebook Ayarları Açmak

Facebook Bilgiler Sekmesine Giriş Yapmak

Bilgilerin Kopyasını Almak

Facebook Şifresini Yeniden Girmek

Aktarma Seçeneklerini Düzenlemek

Facebook Fotoğraf Aktarma İşlemini Bitirmek

Facebook Uygulamasına Giriş Yapmak

Facebook’ta bulunan fotoğraf ve videoların başka platformlara aktarılması işlemi için, ilk olarak Facebook uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak gerekmektedir. Facebook uygulamasına isteğe bağlı olarak, mobil uygulamayla ya da internet tarayıcısı üzerinden girilebilmektedir. Aynı zamanda masaüstü girişlerde, bütün bu işlemler daha kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Facebook Ayarları Açmak

Facebook uygulamasına giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfada yer alan Facebook Ayarlar kısmına tıklanmalıdır. Facebook ayarlara tıklandıktan sonra açılan yeni sayfada yer alan Ayarlar ve Gizlilik bölümünden Ayarlara girilmelidir.

Facebook Bilgiler Sekmesine Giriş Yapmak

Facebook ayarlar kısmında bulunan ve sayfanın solundaki sütunda yer alan seçenekler arasında ki Facebook Bilgiler sekmesine tıklanmalıdır.

Bilgilerin Kopyasını Almak

Facebook bilgiler kısmında girildikten sonra ise Bilgilerine Eriş, Bilgilerinin Kopyasını Aktar, Hareketler Dökümü ve Bilgilerini İndir seçenekleri arasında yer alan Bilgilerinin Kopyasını Aktar sekmesine basılmalıdır.

Facebook Şifresini Yeniden Girmek

Bilgilerinin kopyasını aktar sekmesine tıklandıktan sonra sistem tarafından güvenlik amacıyla açılan kutuya istenilen Facebook şifresinin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi lazımdır. Böylelikle şifreyi girdikten sonra indirme işlemine başlanmış olmaktadır.

Aktarma Seçeneklerini Düzenlemek

Facebook fotoğraflarının ve videolarının indirme işleminin başlangıcında aktarma hedefinin de seçilmesi gerekmektedir. Bu aktarma yerleri arasında en çok kullanılan platformlar ise Dropbox, Google Fotoğraflar, Bloggerlar ve bulut depolama alanları olmaktadır. Böylelikle indirme alanı seçimi de yapıldıktan sonra indirme işlemine tam olarak başlanmış olmaktadır.

Facebook Fotoğraf Aktarma İşlemini Bitirmek

Facebook üzerinden indirilme işlemi son erdikten sonra nidirlen platforma gidilerek gerekli olan kontrollerin yapılması gerekmektedir. Hepsinin tam olarak indirildiğinden emin olunduktan sonra Facebook aktarma işlemi sona ermiş olmaktadır.

Facebook Aktarma İşleminin Faydaları Nelerdir?

En popüler sosyal mecralardan birisi olan Facebook uygulamasından başka platformlara aktarma işlemi yapmanın birçok avantajı bulunmakta olup, bunlar sırasıyla şunlardır;

Cihazlara ya da akıllı telefonlara indirilmesi zor olan fotoğrafların ve videoların kolaylıkla istenilen platforma aktarılmasını sağlamaktadır.

İnternet bağlantısı olan her yerden aktarma işlemleri yapılabilmektedir.

Aktarma işlemi çevrimiçi olarak yapıldığı için depolama alanı sorunu yaşanmaktadır.

Facebook’ta yer alan fotoğrafların ve videoların başka bir platforma aktarılması, normal indirme işlemlerine göre daha kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Facebook aktarma özelliği kullanılarak yapılan yedekleme işlemlerinde, fotoğrafların ve videoların kaliteleri bozulmadan kalabilmektedir.

Facebook aktarma sırasında sayıca çok olan bütün fotoğraflar ve videolar çoklu olarak aktarılabilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67