En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları ve özellikleri sayesinde sosyal medya platformlarınızı muhteşem görsellerle doldurabilirsiniz. iPhone ve Android cihazlarda fotoğraf düzenlemek için kullanabileceğiniz çok fazla uygulama bulunuyor. Anıları saklamanın yollarından olan fotoğraf çekme bazı kişiler için tutkudur. En iyi fotoğraf düzenleme programları ile profesyonel olmanıza gerek kalmadan çekmiş olduğunuz fotoğrafları kaliteli hale getirebilirsiniz. Piyasada çok sayıda mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları yer alıyor. Bu uygulamalar; nasıl bir görüntü elde etmek istediğinize, becerilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösteriyor. En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla fotoğraflarınızı kusursuz hale getirebilirsiniz. Profesyonel fotoğrafçı gibi uygulamaları kullanarak fotoğraflarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz.

En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları kapsamında hem özgün yazılımları hem de filtreleri kullanarak net fotoğraflar çekebilirsiniz. Fotoğraf düzenleme işlemi çekmeye kıyasla daha ince detayları içeriyor. O yüzden çoğu kişi fotoğraf düzenleme konusunda daha çok zorlanıyor. Doğru açılı bir fotoğraf çekerek arkasından onu düzenleyebilirsiniz. Mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları, iyi bir görüntü edeceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Aşağıda sıralayacağımız uygulamaların içerisinde farklı farklı efektler yer alıyor. Bu efektlerle olağanüstü görüntüler oluşturabilirsiniz.

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları şöyle sıralanabilir:

Adobe Photoshop Express

Adobe photoshop express detayları

Adobe’in tasarladığı bir uygulama olan Adobe Photoshop Express, profesyonel kişiler tarafından çok kullanılıyor. Photoshop kullanan kişiler bu uygulamayı da rahatlıkla kullanabilirler. Adobe Photoshop Express uygulamasıyla;

  • Hazır filtre
  • Kırpma
  • Doygunluk
  • Kırmızı gözün düzeltilmesi vb. pek çok eklentiyi kullanabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express’in bazı özellikleri ücretsizken bazılarının da ücretli olduğunu söyleyebiliriz. Ücretli olan özelliklerden yararlanabilmek için uygulamaya üye olup aylık ödeme yapmanız gerekiyor. Bu uygulama üzerinden aynı zamanda; leke çıkarma özelliğini kullanarak rötuş yapabilirsiniz. Odağı bazı bölgelere kaydırıp fotoğrafa bulanıklıkta verebilirsiniz.

Flickr

Ücretsiz şekilde 1000 fotoğraflık arşiv yapabilirsiniz. Filtreleri açarak da fotoğraf çekimleri gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız kullanışlı bir uygulama olmasına rağmen Türkçe dil destekli geliştirilmemesi kullanıcılar tarafından çok şikâyet ediliyor. Flickr uygulaması; otomatik iyileştirme ayarlarıyla kullanıcılardan tam not alıyor.

Hypocam

Siyah beyazlı fotoğraflardan hoşlanıyorsanız Hypocam uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz. Sade, şık arayüzüyle mobil fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

Hypocam uygulamasında yer alan haber akışını takip ederek ilham veren fotoğraflara da ulaşabilirsiniz. Dahili kameraya sahip olduğu için stabil çalışma imkanınızın olduğunu söyleyebiliriz.

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe photoshop lightroom cc detayları

En iyi mobil photoshop uygulamaları kategorisinde yer alan Adobe Photoshop Lightromm CC’i kullanarak; profesyonel kamera eklentisi özelliğinden yararlanabilirsiniz. Hazır ayarları kullanarak efektleri kolayca hazırlamanız mümkündür. Fotoğrafa dair tüm teknik bilgileri öğrenebilmek için Adobe Photoshop Lightroom CC uygulamasını kullanabilirsiniz.

Focos

iOS cihazlarda ücretsiz şekilde kullanılan Focos uygulaması, daha önce çekilen fotoğraflara bokeh efekti veriyor. Aynalı ön kameraya sahip olması da kullanıcıların ilgisini çekiyor.

VSCO

Mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarından VSCO, ücretsiz temel ayarlardan ve 10 ön ayardan oluşmaktadır. Fotoğraf düzenleme konusunda gelişmiş araçlardan oluşmuştur. VSCO uygulamasında “Keşfet” sekmesi yer alıyor. Keşfet sekmesine tıklayarak ilham verici fotoğraflara ulaşabilirsiniz. İnstagram sosyal medya platformuna benzer tarzda düzenlemiş olduğunuz fotoğrafları haber akışlarında da paylaşmanız mümkündür. Bu uygulamanın kendine has filtreleri vardır. Öne çıkan fotoğrafların düzenlemesi konseptiyle diğer uygulamalara kıyasla daha profesyonel özelliklerden oluşmuştur. VSCO’un filtreler konusunda uzman bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Işık ayarı, pozlama vb. pek çok işlemi de çekim sırasında yapıyor. 7 gün ücret ödemeden deneyebilirsiniz. Sonrasında aylık ya da yıllık ödemeler yaparak uygulamayı kullanabilirsiniz.

PicsArt

Mobil cihazlarda en iyi fotoğraf düzenleme uygulaması olarak kullanılan PicsArt ile özgün filtrelere imza atabilirsiniz. Ücretsiz kullanılabilen bu uygulama içerisinde Giphy animasyon çıkartmaları yer alıyor. Uygulama kullanıcılardan reklam konusunda çok şikâyet alıyor. Çünkü PicsArt içerisinde çok reklam barındırıyor. Uygulama, resim remiksleme işleminin gerçekleştirildiği ilk uygulamadır.

Prisma

Fotoğrafları modern sanat filtreleriyle hızlı şekilde düzenler. Ücretsiz farklı farklı fotoğraf efektleri içerisinde yer alıyor. Devamlı yeni filtrelerle kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır.

Snapseed

Google’in geliştirdiği bir mobil uygulamadır. Ücretsiz filtre hizmetleri ve RAW dosyalarını açmasıyla dikkat çekiyor. Seçmeli filtre fırçası yer alıyor. Kendine özgü filtreler oluşturuyor. Hem iOS hem de Android işletim sistemine uyumludur. Stabil, sade vb. özellikler arayanlar Sanapseed uygulamasını kullanabilirler.

Afterlight 2

Filtre çeşitliliği bakımından Afterlight 2 uygulaması çok zengindir. Rötulş kolayca bu uygulamayı kullanarak yapabilirsiniz. Fotoğrafların ışık sızmaları için gerçek 35 milimetrelik film kullanılmıştır. İlk versiyonuyla kıyasladığımızda ikincisinin daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar bu versiyonunu daha çok sevmişlerdir. Afterlight 2 ile düzenlemiş olduğunuz fotoğraflara çerçevede ekleyebilirsiniz. Gelişmiş araç takımlarına sahip olması uygulamayı çok kullanışlı hale getirmiştir. Kontrast, doygunluk ve parlaklıkla ilgili ayarları basit şekilde yapabilirsiniz. Doku düzeltmeleri yaparak fotoğrafları profesyonelleştirebilirsiniz. Afterlight 2 uygulamasını kullanabilmek için uygulamaya abone olmalısınız.

Fenomenlerin Kullandığı Fotoğraf Uygulamaları

Fenomenlerin kullandığı fotoğraf düzenleme uygulamaları İnstagram başta olmak üzere pek çok sosyal medya platformunu ilgilendiriyor. Sosyal medya platformlarında günde birçok muhteşem fotoğraf yayınlanıyor. Bu fotoğraflar aşağıda belirteceğimiz uygulamalarla ortaya çıkıyor. Kaliteli fotoğraf filtreleriyle oluşturuldukları için profesyonel bir fotoğrafçının çektiği zannedilebilir. Sosyal medya fenomenleri belirttiğimiz uygulamaları kullanarak kusursuz görünüme kavuşuyorlar. Günümüzde sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte fotoğraf konusunda da yepyeni gelişmeler yaşanmaya başladı. O yaşanan gelişmeleri ilk sosyal medya fenomenlerinde görüyoruz. Özellikle İnstagram platformunda fenomenler kusursuz fotoğraflar yayınlayarak insanların dikkatini çekiyorlar. Fenomenler tarafından kullanılan mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanarak beğeni sayısını artırabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında etkileşimi artırmada paylaşılan fotoğrafların önemi çok büyüktür. Özellikle İnstagram gibi aktif kullanıcı sayısı çok olan bir platforma fotoğraf koyarken kaliteli, güzel ve kusursuz görünmesine çok dikkat etmek gerekiyor.

Cep telefonlarıyla çekilen fotoğraflara phoshop teknikleri uygulanarak sanki profesyonel bir fotografçının çektiği izlenimi bırakılabiliyor. Hem kaliteli hem de net fotoğraflara sahip olmak adına cep telefonunuza en iyi mobil fotoğraf uygulaması indirerek amacınıza ulaşabilirsiniz. En iyi mobil fotoğraf uygulamalarından birini kullanarak sizde İnstagram fenomenleri gibi muhteşem görüntüye sahip olabilirsiniz. Fenomenlerin kullandığı fotoğraf uygulamaları;

  • Rookie Cam
  • Snapseed
  • VSCO
  • Vintage Filters
  • Lightroom
  • Mextures

Sıraladığımız uygulamalardan bazılarını genel en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında da kullandık.

Vintage Filters

Adından da anlaşılacağı üzere takipçilerinize nostaljik bir atmosfer sunmak istiyorsanız, Vintage Filters uygulamasını kullanabilirsiniz. Vintage Filters uygulamasıyla fotoğraflarınız hoş bir hava yakalayacak.

Mextures

Canlı, hareketli fotoğraflara netlik kazandırmak için Mextures uygulamasından yararlanabilirsiniz. Mextures uygulamasıyla fotoğraflarınız daha düzgün görünüme kavuşacak. Bu uygulama içerisinde vintage efektleri yer alıyor. Vintage Filters gibi Mextures ile de nostaljik görünüm fotoğraflarınıza kazandırabilirsiniz.

Yabancı, yerli birçok fenomen fotoğraflarını düzenlerken bu uygulamadan yararlanıyor. Fotoğraflarınızın profesyonel görüntüye sahip olması için Lightroom uygulamasından yararlanabilirsiniz. Lightroom uygulamasını kullanarak fotoğraflarınızdaki tüm kusurları örtebilirsiniz. Ücretsiz olarak uygulamayı indirip kullanabilirsiniz. Fakat uygulamanın içinde sınırlamaların olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Bahsetmiş olduğumuz en iyi  mobil fotoğraf düzenleme programları içerisinden birini kullanarak sizde sosyal medya platformlarında insanların ilgisini çekebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67