Clubhouse Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Son dönemde oldukça popüler olan ve hemen herkes tarafından merak edilen sosyal medya platformlarından olan Clubhouse nedir? Bilineceği üzere uygulama kısa sürede patlama yaşayarak dünyada en çok konuşulan sosyal medya platformlarından biri haline dönüştü. Özellikle iş adamı Elon Musk tarafından kullanılmasıyla birlikte çok daha yüksek oranda dikkat çeken uygulama, bazı özellikleri ile fark yaratmaktadır.

Dünya çapında kısa bir süre içerisinde patlama yaparak herkes tarafından merak edilen Clubhouse Uygulaması, diğer sosyal medya platformlarına göre bazı dezavantajlar ve avantajlar içermektedir. Özellikle kendine özgü çalışma prensibi ve davetiye sistemi ile dikkat çeken uygulama, dijital dünya ve iş dünyasından tanıdık simaların da kullanmaya başlamasıyla birlikte tüm dünyanın gündemine oturdu.

Sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konuların başında ise Clubhouse nasıl üye olunur? Sorusu geliyor ve bilineceği üzere uygulamaya üye olmak bazı şartlar gerektirmektedir. Bu kapsamda sınırlılıkları bulunan platformun vadettikleri ise diğer tüm sosyal medya platformlarına göre bazı farklar içermektedir. Gündem haline dönüştüğü ilk günden beri özellikle gizemli yapısıyla  ciddi merak uyandıran uygulamanın ne olduğu ve nasıl çalıştığı ise gizemli yapısına karşın son derece kolaylıklar içermektedir.

Clubhouse Nedir?

Belirtilmiş olduğu gibi kısa sürede dünya gündemine oturan uygulama hemen herkes tarafından ciddi düzeyde merak uyandırdı ve Clubhouse nedir? sorusu gündemi belirledi. Bununla birlikte uygulamanın gizemli bir yapıya sahip olması da kendiliğinden oluşan merakın en temel sebepleri arasında yer almaktadır.

Clubhouse Uygulaması, video, yorum, beğeni ya da benzeri herhangi bir işleme izin vermeden sadece sohbet odalarında üyelerin sesli olarak sohbet edebilmesini sağlayan ve bu temeller üzerine inşa edilmiş bir sosyal medya platformudur.

Uygulamanın diğer popüler sosyal medya platformları olan Facebook, İnstagram ve Twitter gibi platformlardan ayrılan en temel özelliği de belirtilmiş olduğu gibi beğeni, yorum ya da paylaşım gibi özelliklerin bulunmamasıdır. Ayrıca üyelik konusunda da diğer platformlara göre çok ciddi farklılıklara sahip olan Clubhouse nasıl üye olunur? Sorusu da kısa sürede en çok dikkat çeken sorulardan biri haline dönüşmüştür.

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Öncelikli olarak uygulamanın nasıl kullanıldığına bakılacak olursa, Clubhouse Uygulaması insanların özel olarak ilgilendiği alanlarla ilgili odalardan oluşmaktadır. Uygulama kapsamında bu odalara giriş yapılması mümkündür ve birbirini hiç tanımayan insanlar sesli şekilde sohbet edebilme özelliği sunulmuştur.

Dolayısıyla Clubhouse nasıl kullanılır? Sorusuna verilebilecek temel olarak iki kullanım biçimi bulunmaktadır. Üyeler ya odalara girerek sohbet edebilmek adına konuşmacı rolünü üstlenebilir ya da sadece dinleyici olarak katılım sağlamak mümkündür.   

Clubhouse Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse üyelik işlemleri için belirtilmiş olduğu gibi özel bir yöntem belirlemiştir. Uygulamaya üye olabilmek adına temel olarak;

  • iOS işletim sistemli akıllı cihaz sahibi olmak
  • Uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davet almak

Gerekmektedir. Bu iki şartın tamamlanması halinde kullanıcı adı seçilerek SMS onayı ile üyelik işlemleri tamamlanabilmektedir. Clubhouse daveti kodu almak bu noktada en temel belirleyicidir.

Clubhouse Davetiye Kodu Nasıl Alınır?

Davetiye koduyla üyelik işlemlerinin gerçekleştirilebiliyor olmasından dolayı son derece gizemli bir yapısı olan uygulama da Clubhouse davetiye kodu alma adına kullanılabilecek iki yöntem bulunmaktadır. Bu kapsamda uygulamanın kullanıcısı olan birinin davet göndermesi gerekmektedir ya da Twitter üzerinden paylaşılan davetiye kodları ile üye uygulamaya üye olunabilir.

Clubhouse Anroid Cihazlarda Kullanılabiliyor mu?

Clubhouse Uygulaması şimdilik sadece iOS cihazlarda kullanılabiliyor olmakla birlikte uygulamanın sahibi olan şirketten yapılan açıklamalar kapsamında yakın bir tarihte Andorid cihazlar için de uygun hale geleceği belirtildi.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67